Pływanie. Mateusz Sawrymowicz już nie trenuje z Drozdem

PRZEGLĄD PRASY. Mistrz Świata w pływaniu Mateusz Sawrymowicz zerwał współpracę z trenerem Mirosławem Drozdem, który doprowadził go do licznych sukcesów. - Kontakt między nami się pogorszył, dlatego zdecydowałem się na zmianę szkoleniową - mówi "Super Expressowi" zawodnik. Do mistrzostw Europy Sawrymowicz będzie przygotowywał się w USA.

23-letni Sawrymowicz zdobył złoto w wyścigu na 1500 metrów stylem dowolnym na mistrzostwach świata w Melbourne w 2007 roku. Czasem 14:45,94 ustanowił wówczas rekord Europy. Do sukcesów Polak doszedł pod okiem trenera Mirosława Drozda. Teraz współpraca została nieoczekiwanie zerwana.

- Było trochę nieporozumień z trenerem Drozdem, kontakt między nami się pogorszył, dlatego zdecydowałem się na zmianę - wyjaśnia Sawrymowicz. Chciałbym spróbować czegoś innego, szukam nowych rozwiązań i bodźców treningowych przed igrzyskami w Londynie - dodaje długodystansowiec. Do tegorocznych mistrzostw Europy w Budapeszcie przygotowywać go będzie w Stanach Dave Salo. Polak będzie trenował w jednej grupie z aktualnym mistrzem świata na 1500 metrów Tunezyjczykiem Osamą Melloulim.

- Mateusz ma delikatną psychikę i boi się zgrupowań w górach. Nie mam do niego żalu, ze opuszcza naszą grupę, ma prawo spróbować czegoś nowego. Nie zrywamy ze sobą kontaktu i zawsze może do nas wrócić - ze spokojem komentuje całą sprawę trener Drozd.

Maksymalnie cztery medale ME zapowiada trener Paweł Słomiński ?

Więcej o: