Pływanie. Holenderskie zmagania najlepszych

Na rozgrywanym w Amsterdamie meetingu pływackim Amsterdam Swim Cup, zmartwieniem po raz kolejny okazała się forma Alaina Bernarda. Największym wydarzeniem zawodów była porażka mistrzyni świata na 100 metrów stylem motylkowym. Sarah Sjoestroem popłynęła ten dystans w 59,10 - przegrywając z legendarną Inge Dekker o ponad pół sekundy.

Na połowę krótszym dystansie lepsza okazała się jednak Sjoestroem, pokonując Dekker o 0,01 sekundy, osiągając czas 26,32, aż o 76 setnych sekundy gorszy od najlepszego w tym roku rezultatu Therese Alshammar.

W bardzo dobrej formie znajduje się na tym etapie przygotowań Holenderka Ranomi Kromowidjojo. Potwierdziła swoją wielką formę wygrywając 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Czasy na poziomie odpowiednio 24,40 i 53,44 to zdecydowanie najlepsze wyniki osiągane na świecie w tym roku.

Alain Bernard w swoim kolejnym starcie zawiódł oczekiwania, przegrywając dystans 50 metrów stylem dowolnym, przegrywając z reprezentacyjnym kolegą - Fabienem Gilot (22,55) oraz Stefanem Nystrandem (22,67). Czas Bernarda - 22,76 potwierdza deklarację Denisa Auguina, że ten rok panowie traktują przejściowo, adaptacyjnie do nowych reguł dotyczących kostiumów pływackich.

Auguin po wycofaniu Bernarda z finału 100 metrów dowolnym, po bardzo słabych w wykonaniu jego podopiecznego eliminacjach (50,44), powiedział że konieczne będą testy krwi Bernarda, czy jego słaba wytrzymałość nie wynika z problemów zdrowotnych.

Warto wspomnieć na koniec o rezultacie na bardzo interesującym nas dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Wygrał Nick Driebergen z Holandii z czasem 1:58,70, spychając na listach najlepszych światowych wyników naszego Radosława Kawęckiego na piąte miejsce (1:59,32). Przypomnijmy, że światowe listy otwiera Japończyk Ryosuke Irie z czasem 1:55,11.

Więcej informacji o pływaniu na Plywacy.com

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.