Pływanie: Fortuna na przygotowania pływaków na Londyn 2012

Internetowe wydanie Daily Telegraph opublikowało wysokość dotacji państwowych do przygotowań olimpijskich kadry sportowej Wielkiej Brytanii. Pływanie znalazło się na trzecim miejscu listy z budżetem na lata 2009-2013 w wysokości 25,1 miliona funtów.

Co ciekawe na pierwszym miejscu pojawiło się wioślarstwo z budżetem 26,9, na drugim kolarstwo - 26,4 miliona funtów. Zaraz za pływaniem znalazła się lekka atletyka z budżetem 25,07 miliona funtów.

Wyznaczono również plany ilościowe w dziedzinie zdobywanych medali, w przedolimpijskich latach. Brytyjczycy, których głównym celem na rok 2010 są Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej w Dehli, wystartują również na grudniowych Mistrzostwach Świata w pływaniu na basenie 25-metrowym. Założeniem dla pływaków sformułowanym przez Brytyjski Komitet Olimpijski jest zdobycie na tych dwóch imprezach w sumie 35 medali.

Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2012 roku w Londynie to wielkie wyzwanie dla całego brytyjskiego sportu. Chęć znalezienia się w najlepszej czwórce klasyfikacji medalowej Igrzysk, oraz pobicie rekordu z Pekinu (47 medali w tym 19 złotych) motywuje władze państwowe do olbrzymich nakładów finansowych, szacowanych na 400 milionów funtów.

Więcej informacji o pływaniu na Plywacy.com ?