Nowy rekord Polski. Kapitalna Katarzyna Wasick nie dała szans rywalkom [WIDEO]

Katarzyna Wasick w kapitalnym stylu awansowała do finału rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. W półfinale nie tylko okazała się lepsza od rywalek, ale także pobiła rekord Polski.

Katarzyna Wasick nie miała sobie równych w półfinałowej walce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Polka uzyskała najlepszy czas spośród wszystkich zawodniczek - 24,11. Tym samym pobiła rekord Polski, także należący do niej. Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy, Wasick osiągnęła czas 24,17

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Kapitalny występ Katarzyny Wasick na 50 metrów stylem dowolnym. Pobiła rekord Polski i awansowała do finału 

"Niczym torpeda" - tak wyczyn naszej reprezentantki podsumowało TVP Sport, które prowadzi transmisje z mistrzostw świata w Budapeszcie. Kapitalny występ Katarzyny Wasick można zobaczyć na nagraniu poniżej. 

Anita Alvarez i ratująca ją Andrea Fuentes.Pływaczka, która zasłabła zabrała głos. "Czujemy, że umieramy z całego wysiłku"

Kapitalny wynik Katarzyny Wasick to najlepszy rezultat w półfinałach. Reprezentantka Polski okazała się lepsza nawet od głównej faworytki do złotego medalu, wielokrotnej mistrzyni świata i mistrzyni olimpijskiej, Sarah Sjoerstroem. Utytułowana Szwedka uzyskała czas o 0,04 gorszy od Polki. Finał rywalizacji na 50 metrów stylem dowolnym kobiet odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godzinie 18:50.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Polakom podczas mistrzostw świata jak dotąd nie udało się wywalczyć żadnego medalu, ale z pewnością można liczyć na dobrze dysponowaną Wasick, która ma w swoim dorobku wicemistrzostwo Europy z 2020 roku właśnie na tym dystansie, a także wiele medali mistrzostw świata na 25-metrowym basenie. W Budapeszcie dominują reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Zawodnicy zza oceanu wywalczyli w sumie już 37 krążków, w tym 15 złotych. Na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej jest Australia, a na trzecim Chiny

Anita Alvarez zemdlała podczas zawodów pływackichAlvarez zaczęła opadać na dno basenu. Na pomoc ruszyła trenerka

Więcej o: