Alvarez zaczęła opadać na dno basenu. Wstrząsające sceny na MŚ w Budapeszcie

Do wstrząsającego zdarzenia doszło podczas mistrzostw świata w pływaniu w Budapeszcie. Amerykanka Anita Alvarez straciła przytomność, kiedy wciąż była w wodzie. Zdjęcia z tego zdarzenia są przejmujące.

Była końcówka dowolnego programu solowego. Nagle 25-letnia Alvarez zemdlała i zaczęła opadać na dno basenu. Jej trenerka, Fuentes, natychmiast wskoczyła do wody i po chwili z nią wypłynęła. Do nieprzytomnej pływaczki błyskawicznie podbiegli organizatorzy zawodów, po czym została przeniesiona do ratowników medycznych. Kibice na trybunach byli przerażeni, widać, że to nimi wstrząsneło - na zdjęciach niektórzy płaczą.

Zobacz wideo Szpilka do trenera w szatni: "On mnie nie zamroczył". Kulisy gali KSW 71

"Krzyczałam do ratowników, by wskoczyli, ale nie rozumieli"

Wiadomo już, że Alvarez czuje się lepiej. Poinformowała o tym federacja pływacka Stanów Zjednoczonych. Tymczasem trenerka Fuentes zrelacjonowała dramatyczny przebieg zdarzeń. 

- To był olbrzymi strach. Gdy Alvarez straciła przytomność, krzyczałam do ratowników, by wskoczyli do wody, ale nie rozumieli mnie. Musiałam wskoczyć do basenu tak szybko, jak to możliwe. Jakby to był finał olimpijski - powiedziała trenerka w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "Marca".

- Zawodniczka doszła do siebie niezwykle szybko. Lekarze sprawdzili wszystkie parametry życiowe i wszystko jest w porządku: tętno, tlen, poziom cukru, ciśnienie krwi itp. Wszystko jest w porządku. W pewnym momencie byłam bardzo przestraszona, a teraz obie się z tego śmiejemy - dodała Fuentes.

Co było przyczyną wypadku? - Zemdlała z wysiłku. Dziś zobaczyłyśmy, gdzie są granice. Tak mają sportowcy, sprawdzają, gdzie są granice ludzkiego ciała. Ona lubi się do nich zbliżać - przyznała Fuentes.

Zawodniczka chce wystartować w finale.

- Anita czuje się teraz dobrze, a lekarze również mówią, że nic jej nie jest. Jutro odpocznie cały dzień i zdecyduje z lekarzem, czy może pływać w wolnych finałach drużynowych, czy nie. Dziękuję za wszystkie życzenia dla Anity - dodała Fuentes.

To nie pierwszy raz, kiedy Alvarez miała nagły wypadek w basenie. Na krótko straciła przytomność podczas kwalifikacji olimpijskiej w Barcelonie w czerwcu 2021 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.