Nie żyje Denis Dubrow, ukraiński multimedalista. Miał zaledwie 33 lata

Zmarł Denis Dubrow, ukraiński mistrz, który cztery razy sięgał po złoty medal w pływaniu na paraolimpiadzie. Miał 33 lata. Póki co nie jest znana przyczyna jego śmierci.

Federacja Pływacka Dniepru poinformowała o śmierci swojego utytułowanego pływaka za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Denis Dubrow nie żyje. Miał 33 lata

Denis Dubrow miał na swoim koncie jedenaście medali wywalczonych podczas igrzysk paraolimpijskich. W swojej karierze wywalczył także medale mistrzostw świata i Europy. W rywalizacji sportowców z niepełnosprawnościami rywalizował od 2014 roku. Powodem tego było uszkodzenie układu mięśniowo-szkieletowego. Zmarł w wieku zaledwie 33 lat. 

- Federacja składa najgłębsze kondolencje rodzinie i bliskim oraz całej społeczności pływackiej w naszym kraju - napisała w pożegnalnym wpisie Federacja Pływacka Dniepru. Przyczyna śmierci Dubrowa nie jest znana.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Prawdziwy mistrz pływania

Pływak urodzony w Dniepropietrowsku miał na swoim koncie bardzo wiele sukcesów. W 2016 roku na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro zdobył osiem medali. Ponadto w Brazylii ustanowił dwa rekordy świata: na 200 metrów stylem zmiennym oraz na 100 metrów stylem motylkowym. Rok temu w Tokio wywalczył trzy medale, w tym jeden złoty.

Dubrow był ceniony w Ukrainie. W 2020 roku został uhonorowany tytułem Mistrza Sportu. Teraz jego śmierć wstrząsnęła sportowym środowiskiem. 

Kontrowersje wokół Dubrowa

W przeszłości pojawiło się także sporo kontrowersji odnośnie osoby Denisa Dubrowa. Pływak do 2014 roku występował w zawodach z pełnoprawnymi sportowcami. W związku z tym pojawiały się głosy w mediach, że symulował choroby, aby móc startować z niepełnosprawnymi. 

Więcej o: