Dziewięć miesięcy zawieszenia za udział w wiecu Putina. Rosjanin ukarany

Jewgienij Ryłow został zawieszony na najbliższe dziewięć miesięcy przez Międzynarodową Federację Pływacką. Decyzja organizacji jest związana z udziałem pływaka w propagandowym koncercie, podczas którego poparł inwazję Rosji na Ukrainę.

Międzynarodowa Federacja Pływacka podjęła decyzję o zawieszeniu dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pływaniu Jewgienija Ryłowa z udziału we wszystkich turniejach pod auspicjami FINA przez najbliższe dziewięć miesięcy. Decyzja Komitetu Dyscyplinarnego została podjęta 20 kwietnia, a teraz potwierdziło ją biuro organizacji.

Zobacz wideo Największa walka w historii boksu? Grzmoty na Wembley

Kostiuk uderza w WTA i mówi: Tylko Polacy i Czesi stanęli po naszej stronieKostiuk uderza w WTA i mówi: Tylko Polacy i Czesi stanęli po naszej stronie

FINA zawiesiła rosyjskiego Ryłowa. "Obecnie nie mogę powiedzieć nic konkretnego"

Powodem takiej decyzji jest obecność pływania podczas propagandowego wydarzenia, które odbyło się 18 marca w Łużnikach, o nazwie: "Za świat przeciwko nazizmowi". Tyczyło ono ósmej rocznicy aneksji Krymu przez Rosję. Władze państwa nadal próbują tłumaczyć kolejne ataki na Ukrainę walką z "nazizmem". Międzynarodowa Federacja Pływacka ogłosiła także, że zawodnicy z Rosji i Białorusi nie otrzymają zaproszenia na żadne turnieje organizowane przez FINA do końca 2022 roku.

Pływak odniósł się do podjętej przez FINA decyzji w krótkim oświadczeniu dla portalu "sports.ru": - Uważnie przyglądam się zawieszeniu wraz z prawnikami, aby określić kolejne możliwe kroki. Obecnie nie mogę jednak powiedzieć nic konkretnego - stwierdził Rosjanin.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Księżna Kate i flaga rosyjska na Wimbledonie"The Times": Księżna Kate powodem wyrzucenia Rosjan z Wimbledonu

Ryłow nie był jedynym sportowcem, który wziął udział w wyżej wymienionym wydarzeniu. Oprócz niego zauważono także m.in. łyżwiarzy figurowych Wiktorię Sinicynę, Nikitę Kacałapowa, Jewgiena Tarasowa czy też biegacza narciarskiego Aleksandra Bolszunowa. Wielu z nich - w tym Ryłow - pojawili się, w kurtkach z literą "Z", symbolem używanym przez atakujących Ukrainę żołnierzy z Rosji.

Więcej o: