Rosja organizuje "igrzyska przyjaźni". I znalazła zaprzyjaźnione kraje

Rosjanie zorganizują własne igrzyska w pływaniu. "Igrzyska Przyjaźni" to zawody, w trakcie których sportowcy z tego kraju będą rywalizować we wszystkich możliwych dyscyplinach wodnych. - Zawody na dużą skalę - komentuje pomysł Olga Brusnikina, wiceprezes Rosyjskiej Federacji Pływania Synchronicznego.

Rosjanie reagują na sankcje nałożone na kraj przez atak Ukrainy w lutym tego roku. Wiele federacji, związków i innych organizacji sportowych zawiesiło bądź całkowicie wykluczyło udział Rosjan w organizowanych przez nich zawodach, dlatego władze kraju szukają najlepszych alternatyw.

Zobacz wideo Największa siła Meksyku? Polska może mieć kłopoty na MŚ

Rosjanie wciąż szukają pomysłów. "Igrzyska Przyjaźni" dla pływaków

We wtorek na konferencji prasowej Rosyjskiej Federacji Pływania Synchronicznego poinformowano o pomyśle organizacji "Igrzysk Przyjaźni". - Republika Tatarstanu wystąpiła z inicjatywą zorganizowania międzynarodowych zawodów na dużą skalę - mówiła Olga Brusnikina pierwsze wiceprezes. Zawody miałyby polegać na rywalizacji rosyjskich pływaków we wszystkich dyscyplinach sportów wodnych.

Zwycięzcy igrzysk olimpijskich w Tokio otrzymują samochodyBurza w Rosji. Olimpijczycy bez samochodów. Tarasowa apeluje: Dajmy im mieszkania

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W tym celu powstały już odpowiednie dokumenty. Brusnikina informuje, że spodziewa się też organizacji zawodów międzynarodowych pod koniec lipca bieżącego roku. - Oczywiście rosyjskie Ministerstwo Sportu zastanawia się nad tym, jak zachęcić sportowców i utrzymać ich potencjał na dłuższą metę. Przygotowywane są różne projekty kompleksowych imprez - dodała wiceprezes.

Robert Lewandowski"Sport Bild": PSG gotowe zapłacić za Lewandowskiego kwotę, której żąda Bayern

Kilkanaście dni temu słyszeliśmy o pomyśle "wskrzeszenia turniejów siatkarskich o długiej historii". Aleksandr Jaremenko mówił o Memoriale Władimira Savvina, który odbywał się za czasów Związku Radzieckiego z udziałem drużyn męskich, Pucharze pierwszego prezydenta Rosji Borysa Nikołajewicza Jelcyna dla drużyn kobiecych, który odbywał się w Jekaterynburgu w latach 2003-2018. 

Kolejnym planem władz rosyjskich jest zorganizowanie Wszechrosyjskiej Spartakiady, czyli zawodów organizowanych na podobieństwo letnich igrzysk olimpijskich. W dawnej Spartakiadzie Narodów ZSRR brały udział republiki związkowe. Jaką formę przybrałaby obecna spartakiada? - W Związku Radzieckim spartakiada miała system wieloetapowy. Ostatni etap poprzedziły konkursy na poziomie miast, następnie regionów i republik autonomicznych. Na podstawie ich wyników powstały zespoły republik związkowych - powiedział Jaremenko.

Rosja znalazła kraje, z którymi zacieśni współpracę

Sekretarz dodał później, że w obecnej sytuacji dosłowne odzwierciedlenie rozgrywek nie miałoby sensu, dlatego Ministerstwo Sportu w Rosji prawdopodobnie je przekształci. Rosja znalazła też kraje, z którymi chciałaby w tym celu zacieśnić współpracę. Są to Brazylia, Chiny oraz Indie

Więcej o: