Nie żyje Michał Kapias, jeden z najbardziej utalentowanych pływaków. Miał 22 lata

Przykre wieści napłynęły z Górnego Śląska. W wieku zaledwie 22 lat zmarł nagle jeden z najbardziej utalentowanych polskich pływaków Michał Kapias.

Tragiczną informację na swoim profilu społecznościowym przekazał Klub Pływacki Sikret Gliwice. To właśnie w tym klubie Kapias zaczynał swoją karierę pływacką.

Zobacz wideo Tak dziś wygląda Ze Roberto. WOW!

Utalentowany polski pływak nie żyje. Miał dopiero 22 lata

"Michał miał dopiero 22 lata. Zawsze uśmiechnięty, wesoły, skory do żartów. Mimo że nie był już w naszym klubie, ale zawsze był tuż obok, zawsze na basenie, chętny do pomocy. Taki był. Jeszcze w tym samym dniu kończył praktyki trenerskie w naszym klubie" - czytamy w poście na Facebook'u. 

Gwiazda Legii odchodzi z klubu. Vuković potwierdza: Jego już nie maGwiazda Legii odchodzi z klubu. Vuković potwierdza: Jego już nie ma

Trenując w gliwickim klubie, 22-latek sięgał po pierwsze sukcesy na krajowym podwórku. Zdobywał medale mistrzostw Polski i bił rekordy kraju. Ostatnio reprezentował jednak AZS AWF Katowice

"Odszedł od nas nasz wspaniały kolega, przyjaciel, zawodnik naszego klubu i student AWF Katowice Michał Kapias. Ta śmierć przyszła zdecydowanie za szybko, za wcześnie… Nasze serca płaczą z bólu. Michale na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci" - napisali przedstawiciele klubu na swoim facebookowym profilu. 

Kapias w środowisku pływackim był uznawany za wielki talent. Reprezentował Polskę na zagranicznych zawodach. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 12 lutego o 12:00 na cmentarzu Wojtowa Wieś w Gliwicach.

Więcej o: