Sensacja! Polska pływaczka mistrzynią Europy! "To szaleństwo"

Wielki sukces polskiej pływaczki Alicji Tchórz. Na rozgrywanych w Kazaniu mistrzostwach Europy na krótkim basenie Polka została mistrzynią. W dodatku pobiła rekord Polski.

Alicja Tchórz w czwartkowe popołudnie popłynęła znakomicie. Wystartowała w rywalizacji na 100 metrów stylem zmiennym i osiągnęła rewelacyjny czas 57,82.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Elena KrawzowElena Krawzow usyłyszała wstrząsającą diagnozę. Zaczęło się od bólu głowy w Tokio

Tchórz ze złotem i rekordem Polski

Wynik ten jest nowym rekordem Polski. Alicja Tchórz pobiła go po blisko sześciu latach. Dotychczas najlepszy wynik należał do Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź), która w grudniu 2015 roku na mistrzostwach Polski miała czas 58,41.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Tchórz na mecie w Kazaniu wyprzedziła Rosjankę Marię Kamenevą (czas 57,83) oraz fenomenalną Szwedkę Sarah Sjoestroem. Zwłaszcza pokonanie tej ostatniej to nie lada wyczyn. Szwedka to mistrzyni olimpijska z 2016 roku z Rio, dwunastokrotna mistrzyni Europy i siedmiokrotna mistrzyni świata.

- Nie wierzę, że to się wydarzyło. Mówiłam sobie: „po prostu dotknij ściany, dotknij ją jak najszybciej!". Odwróciłam się, spojrzałam na tablicę i byłam w szoku. To szaleństwo! - powiedziała Tchórz na mecie.

Dla Alicji Tchórz to drugi medal na tych mistrzostwach Europy w pływaniu. Wcześniej cieszyła się z brązu w rywalizacji sztafet na dystansie 4x50 stylem dowolnym. Oprócz niej płynęły Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz i Dominika Sztandera.

Alicja TchórzTchórz grzmi: Żywię nadzieję, iż już niedługo ta władza absolutna się skończy

W sumie polscy pływacy zdobyli już pięć medali. Katarzyna Wasick zdobyła srebrny na 50 metrów stylem brązowym, a brązowe wywalczyli Jakub Majerski (na 100 stylem motylkowym) oraz Paweł Juraszek na 50 dowolnym.

Więcej o: