Elena Krawzow usyłyszała wstrząsającą diagnozę. Zaczęło się od bólu głowy w Tokio

Elena Krawzow, mistrzyni paraolimpijska w pływaniu, poinformowała o poważnych problemach zdrowotnych. U zawodniczki zdiagnozowano guza mózgu.

Elena Krawzow to bardzo utytułowana pływaczka. Zawodniczka przez chorobę Stargardta częściowo straciła wzrok, przez co już od lat startuje w zawodach niepełnosprawnych sportowców. I radzi sobie w nich wybitnie.

Zobacz wideo

1 września w Tokio Krawzow osiągnęła największy sukces w karierze, zdobywając złoty medal paraolimpijski na 100 metrów stylem klasycznym w kategorii SB13. Wcześniej została wicemistrzynią paraolimpijską w 2012 roku w Londynie na tym samym dystansie. Krawzow jest też dwukrotną mistrzynią świata z 2013 i 2019 roku oraz pięciokrotną mistrzynią Europy.

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Fabiana Drzyzgi. Nowe informacje ws. stanu zdrowia Fabiana Drzyzgi. "Ciężka do zdiagnozowania"

U mistrzyni paraolimpijskiej zdiagnozowano guza mózgu

Przed trzema dniami urodzona w Kazachstanie reprezentantka Niemiec przekazała szokującą wiadomość. Krawzow za pośrednictwem Instagrama poinformowała o swojej ciężkiej chorobie. "Nigdy bym nie pomyślała, że wizyta u lekarza wyrwie mnie z życia" - zaczęła swój wpis Krawzow.

Kacper Kozłowski najdroższym graczem w ekstraklasie. Jest droższy niż cztery klubyWielki transfer reprezentanta Polski? A to mógłby być tylko przystanek. Di Marzio pewny

Pływaczka poinformowała, że od zawodów w Tokio cierpiała na bóle i zawroty głowy. Do lekarza zawodniczka udała się jednak dopiero po wakacjach. Pierwsze badanie rezonansem magnetycznym wykazało pewne problemy. Kolejne, z użyciem kontrastu, pozwoliło wykryć u Krawzow guza w lewej górnej półkuli mózgu.

Zawodniczka poinformowała, że została już przyjęta do szpitala, gdzie wykonano biopsję i do otrzymania wyników badań może tylko czekać. "Teraz nadszedł czas, aby poczekać dwa strasznie długie tygodnie, aż pojawią się wszystkie wyniki. Na razie odwołałam wszystkie spotkania. To dla mnie naprawdę straszne, że tak nagle zostałam wyrwana z życia. Teraz muszę najpierw zadbać o zdrowie, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, wrócę do zawodowego uprawiania sportu! Obiecuję!" - zakończyła zawodniczka.

Więcej o: