Jan Wiederek nie żyje. Otylia Jędrzejczyk opublikowała wzruszające pożegnanie

W poniedziałek w wieku 72 lat zmarł Jan Wiederek, były pływak i szkoleniowiec. Twórca wielu polskich sukcesów w pływaniu. Wiederek był trenerem między innymi Otylii Jędrzejczak.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 stycznia 2021 zmarł nagle Jan Wiederek bardzo zasłużony dla Polskiego Związku Pływackiego zawodnik, trener, działacz" - czytamy na oficjalnej stronie związku.

Zobacz wideo "Decyzja Bońka o zwolnieniu Brzęczka, jeśli nie ma się alternatywy, byłaby szaleństwem"

"Jako pływak klubów KSZO Ostrowiec i AZS AWF Warszawa był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Następnie był zawodnikiem piłki wodnej Legii Warszawa. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął działalność trenerską. Był trenerem kadry narodowej pływania oraz juniorów i seniorów piłki wodnej. Jako trener wychował wielu mistrzów, rekordzistów i reprezentantów kraju. W latach 1996-2018 pełnił w Polskim Związku Pływackim kolejno funkcje trenera kadry, trenera kadry olimpijskiej i kierownika szkolenia".

Jan Wiederek nie żyje

Śmierć Wiederka we wzruszający sposób skomentowała mistrzyni olimpijska z Aten z 2004 roku oraz multimedalistka mistrzostw świata i Europy, Otylia Jędrzejczak. 

"Żegnaj Trenerze. Smutna wiadomość dotarła do środowiska pływackiego, odszedł wybitny trener SMS Racibórz, AZS AWF Warszawa, przez wiele lat trener wyszkolenia PZP, mąż, tata i dziadek. Gdy zostałam powołana do pierwszych zawodów kadry, wystawił mnie 200 motylkiem, powiedziałam, że nie będę tego pływała, a on powiedział 'będziesz'. Usłyszałam wtedy pamiętaj "pierwszą setkę pływa się z głową, a drugą z sercem" i tak zawsze to moje 200 pływałam!!! W mojej pamięci zostanie trener na zawsze!"

Wiederek miał 72 lata. Przyczyny śmierci nie są na razie znane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.