Jan Wiederek nie żyje. Otylia Jędrzejczyk opublikowała wzruszające pożegnanie

W poniedziałek w wieku 72 lat zmarł Jan Wiederek, były pływak i szkoleniowiec. Twórca wielu polskich sukcesów w pływaniu. Wiederek był trenerem między innymi Otylii Jędrzejczak.

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 stycznia 2021 zmarł nagle Jan Wiederek bardzo zasłużony dla Polskiego Związku Pływackiego zawodnik, trener, działacz" - czytamy na oficjalnej stronie związku.

Zobacz wideo "Decyzja Bońka o zwolnieniu Brzęczka, jeśli nie ma się alternatywy, byłaby szaleństwem"

"Jako pływak klubów KSZO Ostrowiec i AZS AWF Warszawa był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski. Następnie był zawodnikiem piłki wodnej Legii Warszawa. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął działalność trenerską. Był trenerem kadry narodowej pływania oraz juniorów i seniorów piłki wodnej. Jako trener wychował wielu mistrzów, rekordzistów i reprezentantów kraju. W latach 1996-2018 pełnił w Polskim Związku Pływackim kolejno funkcje trenera kadry, trenera kadry olimpijskiej i kierownika szkolenia".

Ewa Brodnicka (z lewej) i Ewa Piątkowska podczas ceremonii ważenia zawodników przed Polsat Boxing NightEwa Piątkowska komentuje wyrok ws. Brodnickiej. "Zapomniała, że sąd to nie ring"

Jan Wiederek nie żyje

Śmierć Wiederka we wzruszający sposób skomentowała mistrzyni olimpijska z Aten z 2004 roku oraz multimedalistka mistrzostw świata i Europy, Otylia Jędrzejczak. 

Arkadiusz Milik zadebiutował w Olympique MarsyliaTo może być tylko przystanek w karierze Arkadiusza Milika. "Myślę, że nie zapomniał o Juventusie, a Juventus o nim"

"Żegnaj Trenerze. Smutna wiadomość dotarła do środowiska pływackiego, odszedł wybitny trener SMS Racibórz, AZS AWF Warszawa, przez wiele lat trener wyszkolenia PZP, mąż, tata i dziadek. Gdy zostałam powołana do pierwszych zawodów kadry, wystawił mnie 200 motylkiem, powiedziałam, że nie będę tego pływała, a on powiedział 'będziesz'. Usłyszałam wtedy pamiętaj "pierwszą setkę pływa się z głową, a drugą z sercem" i tak zawsze to moje 200 pływałam!!! W mojej pamięci zostanie trener na zawsze!"

Wiederek miał 72 lata. Przyczyny śmierci nie są na razie znane.

Więcej o: