Kosmiczny wynik polskiego pływaka. Pobił rekord Guinnessa. "Zrobił to!"

Krzysztof Gajewski ustanowił nowy rekord Guinnessa. Polak, do którego należy najlepszy wynik w pływaniu długodystansowym na świecie, pływał nieustannie przez dwie doby!

Gajewski swoją próbę pobicia rekordu rozpoczął w piątek 7 sierpnia o godz. 17:00, a zakończył w niedzielę 9 sierpnia o godz. 17:00. W sumie w wodzie spędził aż 48 godzin i przepłynął wpław około 110 km bez zatrzymywania się. Całe wydarzenie miało miejsce w kompleksie w Paniowicach.

Zobacz wideo Serie A. Asysta Filipa Jagiełły [ELEVEN SPORTS]

Kosmiczne osiągnięcie polskiego pływaka. "Zrobił to! 48 h w wodzie"

Polak pobił rekord Guinnessa w kategorii "The Longest Lake Swim". Jego wynik jest nowym rekordem Europy w pływaniu długodystansowym. Swoim kosmicznym osiągnięciem pochwalił się za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Koniec! Zrobił to! 48 h w wodzie - brzmi treść posta zamieszczonego na Facebooku.

Niesamowity wyczyn Polaka był obserwowany przez ludzi, którzy zgromadzili się wokół zbiornika wodnego. Po wyjściu z wody Gajewski pozował do zdjęcia z flagą Polski. Na Facebooku fani byli pod ogromnym wrażeniem osiągnięcia Gajewskiego. "Krzychu jesteś wielki! Szacunek!", "Brawo Mistrzu. Wiedziałem, że to zrobisz", "Takich sukcesów nam trzeba", "To teraz tydzień spania", "Wyczyn niebywały" - to tylko niektóre z komentarzy na Facebooku.

Przeczytaj także:

Więcej o: