Sport.pl

Zmarł czterokrotny mistrz olimpijski. Miał 69 lat

W piątek, po walce z chorobą zmarł Roland Matthes, jeden z najlepszych pływaków niemieckich w historii. W swojej karierze czterokrotnie został mistrzem olimpijskim. Miał 69 lat.

Roland Matthes pierwszy sukces odniósł już z wieku 18 lat. W 1968 roku, na igrzyskach olimpijskich w Meksyku zdobył dwa złote medale. Wygrał rywalizację na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, a także dołożył srebro w sztafecie 4x100 metrów.

Matthes to jeden z najlepszych pływaków niemieckich w historii. W swojej karierze zdobył łącznie aż osiem medali olimpijskich, z których cztery były złote. Trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata, a także pięciokrotnie tytuł mistrza Europy.

Po bardzo wczesnym zakończeniu kariery, bo już z wielu 26 lat, pracował jako ortopeda, po zakończeniu studiów w Jenie. Jak poinformował niemiecki "Bild", Roland Matthes w ostatnich miesiącach walczył z chorobą. Zmarł w piątek, w wieku 69 lat.

Wielki problem piłki młodzieżowej. "Dzieciaki same zeszły z boiska. Miały dość":

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (18)
Zmarł czterokrotny mistrz olimpijski. MIał 69 lat
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 4 razy 4

  Wszystkie medale NRD-owskich pływaków nie mają żadnej wartości, ich pływackie szkoły mistrzów to była tuczarnia sterydowych potworów, dziewczynom znikały cycki a rósł zarost na twarzy, faceci tracili płodność, spora część ich mistrzów nie dożyła nawet 50-tki, szczytem zdziczenia nrdowskiej tuczarni było wkładanie nastoletnim pływaczkom do pochwy i macicy woreczków z helem (by były lżejsze w wodzie). Proszę nie nazywać tego nrdowskiego tucznika sportowcem, aż dziwne że dożył prawie 70-tki. Ci nrdowscy "sportowcy" to były nastoletnie ofiary totalitarnego państwa.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  Ale ktoś wpadł na pomysł, że żyjemy jeszcze 20 lat po przejściu na emeryturę....

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  wszyscy tak samo skonczymy--- mistrzowie i ci ostatni na liscie .

 • bunga-bunga

  Oceniono 9 razy 1

  NRDowski doping wyszedł mu bokiem na koniec.

 • velon11

  Oceniono 3 razy -1

  Moskwę olimpijską już olał. Niezłomny.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 9 razy -1

  podłe trolle z pisiej zmiany dostali parę złotych jałmużny,zamiast kupić dzieciom pomarańczy to kupują do chlania mamroty, a potem wypisują brednie.

 • raknawspak

  Oceniono 7 razy -3

  Niezle sie yebany 3mal sadzac po zdjeciu

 • ja_prostak

  Oceniono 4 razy -4

  dobrze że się nie utopił , dopiero byłoby sito

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX