Dwa medale dla Polski na mistrzostwach Europy w pływaniu w Glasgow! Kawęcki wyprzedził rywali

Radosław Kawęcki zdobył złoty medal mistrzostw Europy na krótki basenie w Glasgow! Polak wygrał rywalizację na 200 metrów stylem grzbietowym. Medal zdobyła też polska sztafeta 4x50 stylem dowolnym. I to srebrny!

Po pięćdziesięciu metrach Polak był trzeci. Przed nim płynęli Christian Diener z Niemiec i Apostolos Christou z Grecji. Po stu metrach Kawęcki był już drugi i cały czas przyspieszał. Do Dienera tracił 54 setne sekundy. Końcówka należała do Polaka. Kawęcki wyprzedził Niemca i dopłynął do ściany basenu z czasem 1:49.26. Srebro wywalczył Christian Diener z Niemiec (1:50.05), a brąz Luke Greenbank z Wielkiej Brytanii (1:50.09).

Medal - i to srebrny - zdobyła też polska sztafeta 4x50 stylem dowolnym. Polacy w składzie - Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Karol Ostrowski i Jakub Kraska - byli gorsi tylko od Rosjan. A wyprzedzili Włochów. Czas naszej sztafety to: 1:23.74.

Nowa dyscyplina na igrzyskach? To byłby szok [WIDEO]

Dla Radosława Kawęckiego to siódmy medal mistrzostw Europy na krótkim basenie (25 metrów) w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym.