Medalista olimpijski oskarżony o molestowanie seksualne podczas mistrzostw świata

Tamas Kenderesi, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, został oskarżony o molestowanie seksualne. Węgierski pływak miał dopuścić się przestępstwa w nocy z soboty na niedzielę - donosi agencja informacyjna Yonhap.
Zobacz wideo

23-letni Kenderesi przebywa w Korei Południowej, bo w mieście Gwangju odbywają się pływackie mistrzostwa świata. Pływak specjalizujący się w stylu motylkowym został zatrzymany przez policję, bo jest podejrzany o napaść na tle seksualnym na 18-letniej kobiecie. Policja podjęła decyzję, że Kenderesi nie może opuszczać Korei, do czasu wyjaśnienia sprawy. Sportowiec nie przyznaje się do winy.

Kenderesi jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Na długim basenie w dorobku ma także brąz i srebro z mistrzostw Europy.

Przeklęte mistrzostwa

To kolejny skandal do jakiego doszło podczas mistrzostw. Kilka dni wcześniej dwie osoby zginęły, a 16 zostało rannych po zawaleniu się wewnętrznego balkonu w jednej z dyskotek, w której - zdaniem koreańskich mediów - bawili się sportowcy. Wśród rannych znalazło się ośmiu sportowców biorących udział w mistrzostwach świata w pływaniu, które odbywają się aktualnie w Gwangju, w Korei Południowej.

Jak poinformowała policja, wśród zawodników, którzy ucierpieli w zdarzeniu znalazła się trójka Amerykanów, dwóch Nowozelandczyków oraz Holender, Włoch i Brazylijczyk.

Ale to nie wszystko. Tydzień temu Mack Horton podczas ceremonii medalowej po zmaganiach na dystansie 400 m kraulem podczas MŚ w pływaniu odmówił wejścia na podium mimo zdobycia srebrnego medalu. Do Australijczyka, który nie chciał stać obok Sun Yanga, w przeszłości zawieszonego za stosowanie dopingu, dołączył Brytyjczyk Duncan Scott, który we wtorek zachował się tak samo podczas ceremonii po zakończeniu rywalizacji na 200 m.

Więcej o: