Tragedia w Gwangju. Wśród poszkodowanych uczestnicy MŚ w pływaniu. Dwie osoby nie żyją

Dwóch zawodników i zawodniczka amerykańskiej kadry pływackiej, biorącej udział w mistrzostwach świata w pływaniu w Gwangju zostało rannych, gdy zawalił się wewnętrzny balkon w jednej z dyskotek.
Zobacz wideo

Dwie osoby zginęły, a 16 zostało rannych po zawaleniu się wewnętrznego balkonu w jednej z dyskotek. Jak poinformowały koreańskie media, wśród rannych znalazło się ośmiu sportowców biorących udział w mistrzostwach świata w pływaniu, które odbywają się aktualnie w Gwangju, w Korei Południowej.

Wśród poszkodowanych byli uczestnicy MŚ w pływaniu

Jak poinformowała policja, wśród zawodników, którzy ucierpieli w zdarzeniu znalazła się trójka Amerykanów, dwóch Nowozelandczyków oraz Holender, Włoch i Brazylijczyk. Poszkodowani po wizycie w szpitalu wrócili już do wioski sportowców, poza amerykańską zawodniczką kadry water polo, która wymagała interwencji chirurga.

Zawodnicy, biorący udział w zdarzeniu, doznali niewielkich ran. Poważniej ucierpiała jedynie Kaleigh Gilchrist, która z powodu głębokiej rany lewej nogi wymaga interwencji chirurga w szpitalu w Gwangju. Jak przyznał rzecznik prasowy amerykańskiej kadry Paige Hauschild, Johnny Hooper, wymagał założenia szwów na lewej dłoni.

Policja wszczęła dochodzenie dotyczące zawalenia wewnętrznego balkonu. Zatrzymany został jeden ze współwłaścicieli dyskoteki, a wezwani zostali trzej inni przedstawiciele, w celu zbadania, czy konstrukcja była odpowiednio zabezpieczona. 

Więcej o: