Sport.pl

Mistrzyni olimpijska w pływaniu ogłosiła zakończenie sportowej kariery w wieku 22 lat. Groziła jej dyskwalifikacja

Ruta Meilutyte ogłosiła zakończenie sportowej kariery. 22-letnia litewskiej pływaczce, która w 2012 roku zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie, groziła dyskwalifikacja z powodu trzykrotnego uniknięcia kontroli antydopingowej.

Ruta Meilutyte w środę ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Litewska pływaczka zaskoczyła tym faktem wszystkim, ponieważ w marcu skończyła dopiero 22 lata. Jak poinformowała, powodem jej decyzji była chęć powrotu na studia, które przerwała ze względu na pływanie. - Jestem gotowa na rozpoczęcie nowego etapu - napisała w oficjalnym oświadczeniu.

Zobacz wideo

Jej decyzja pokryła się z kontrolami antydopingowymi. Litwinka trzykrotnie uniknęła kontroli antydopingowej, za co grozi dyskwalifikacja od 12 do 24 miesięcy. Meilutyte twierdzi, że nieprawidłowo wypełniła dokumenty dotyczące miejsca jej pobytu i to z tego powodu nie poddała się testom w obecności kontrolerów. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, Litwinka uniknęła kontroli 22 kwietnia i 19 sierpnia 2018 roku oraz 28 marca bieżącego roku.

Meilutyte w swojej karierze zdobyła 12 złotych i 6 srebrnych medali mistrzostw świata i Europy. W 2012 roku zdobyła jedyne w karierze złoto igrzysk olimpijskich w Londynie, zostając najmłodszą litewską mistrzynią olimpijską.

Więcej o:
Komentarze (3)
Mistrzyni olimpijska w pływaniu ogłosiła zakończenie sportowej kariery w wieku 22 lat. Groziła jej dyskwalifikacja
Zaloguj się
 • bjuras

  Oceniono 4 razy 4

  Proszę wysokiego sądu, i tak siedem razy pod rząd nadział się na nóż.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 3 razy 3

  Niezwykłe. coś jej wyrosło?

 • dreyer

  Oceniono 1 raz 1

  Niech zmieni barwy na "Stars and Stripes", tam żadna kontrola niestraszna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX