Półmetek Mistrzostw Polski w kitesurfingu

Za nami dwa dni zawodów Ford Fiesta Active Cup. W niedzielę w Pucku zjawiło się 53 zawodników, startujących w konkurencjach: Freestyle, TwinTip Race oraz Formuła Kite, czyli wyścigi na hydroskrzydle.

Jako pierwsi do boju ruszyli freestylowcy, którzy toczyli walkę przy silnym i szkwalistym wietrze wiejącym z zachodu. Nagłe nadejście ciemnej chmury, która przyniosła ze sobą burzę zmusiło kitesurferów do zejścia z wody. W efekcie udało się rozegrać niecałą połowę heatów mężczyzn oraz kobiet.

Tuż po burzy, kiedy wiatr trochę przycichł, na starcie zameldowali się zawodnicy TwinTip Race. Po trzech wyścigach prym wiodą Agnieszka Chodorska oraz Maks Żakowski.

Drugiego dnia zawodów prognoza od rana była bardzo słaba, na szczęście wczesnym popołudniem rozwiało się na tyle, aby móc przeprowadzić cztery wyścigi Formuły Kite, w których triumfują Magdalena Woyciechowska oraz Maks Żakowski.

Po tych wyścigach zaplanowano zrobienie pierwszego na świecie wyścigu KiteFoil Mixed, czyli konkurencji, w której pary męsko-damskie ścigają się w sztafecie na hydrofoilach. Do konkurencji zapisało się osiem par, niestety słabnący wiatr nie pozwolił na jej rozegranie.

Do wielkiego finału Mistrzostw Polski zostały jeszcze dwa dni, które wyłonią najlepszych.

W międzyczasie zapraszamy do miasteczka zawodów w puckim porcie na jazdy testowe najnowszym Fordem Fiestą Active!

Więcej informacji znajdziecie na profilu facebookowym zawodów oraz na www.fordcup.pl. Zapraszamy do śledzenia aktualności na STRONIE wydarzenia

Harmonogram zawodów:

14 sierpnia:

10:00               Skippersmeeting

10:30               Pierwszy możliwy start

15 sierpnia

9:00                 Skippersmeeting

15:00               Ostatni możliwy start

*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe

Więcej o: