Pływanie. Radosław Kawęcki wicemistrzem Europy

Radosław Kawęcki zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w pływaniu na basenie 25-metrowym rozgrywanych w Kopenhadze. Brązowy medal wywalczyła nasza sztafeta

Polak prowadził od startu, przewodził stawce jeszcze na 50 metrów przed metą. Na przedostatniej długości basenu doścignął go jednak Kliment Kolesnikow, a kiedy po ostatnim nawrocie obaj pływacy wynurzyli się z wody, Rosjanin już prowadził. Kolesnikow przypłynął pierwszy z czasem 1:48.02 ustanawiając rekord mistrzostw Europy. Poprzedni najlepszy rezultat należał właśnie do Kawęckiego. Polakowi zmierzono czas 1:48.46. Brąz zdobył Litwin Danas Rapsys (1:49.06).

Polska sztafeta w składzie Paweł Juraszek, Filip Wypych, Jakub Książek i Konrad Czerniak wywalczyła brąz w rywalizacji na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym.

Polacy dopłynęli z czasem 1:24.44. Najszybsi byli Rosjanie - 1:23.23 (w ich składzie płynął m.in. Kolesnikow), a drugie miejsce wywalczyli Włosi.