Pływanie. Polska olimpijka wygrała 200 zł. "Następnym razem poroznoszę ulotki"

Alicja Tchórz za wygranie dwudniowych zawodów organizowanych przez Polski Związek Pływacki zarobiła 200 złotych. "Na podsumowanie nasuwa mi się tylko jedno słowo: ŻENADA!" - napisała oburzona na Facebooku.

Tchórz reprezentowała Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki na Polskiej Lidze Pływackiej w Ciechanowie, pierwszych w tym sezonie ogólnopolskich zawodach organizowanych przez Polski Związek Pływacki. Jej OZP wygrał klasyfikację generalną, a sama Tchórz była najlepsza indywidualnie, triumfując między innymi na 200 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym.

"Następnym razem poroznoszę ulotki"

Pływaczkę oburzyła wysokość nagród. Dostała 200 złotych, a jej 20-osobowa drużyna 1500 zł do podziału. "Na podsumowanie nasuwa mi się tylko jedno słowo: ŻENADA!" - napisała na Facebooku. "Zawodnicy (...) zdobywali punkty dla swoich okręgów walcząc o miano tego najlepszego. W każdym starcie dostarczając niezwykłych emocji oraz dając z siebie 150%. Szkoda, że nie zauważał tego komentator zawodów, który traktował zawodników anonimowo. I jeszcze te poniżające nagrody!!!" - czytamy na profilu wyraźnie zdenerwowanej zawodniczki.

Tchórz nazwała kwotę 200 zł 'uwłaczającą'. "Jasne zaraz mi ktoś powie, że nie pływa się dla pieniędzy Trenuję 16 lat podporządkowuję całe swoje życie wstawaniu o 5 rano, treningom 12 razy w tygodniu. I za poświęcenie całego piątku (wyjazd o 6 rano) oraz soboty (powrót mam nadzieję koło 2 w nocy) otrzymuję 200zł!!! Łatwo można policzyć: 200zł : 44h = 4,5 zł/h, przy najniższej krajowej 7 zł Następnym razem poroznoszę ulotki" - zapowiada Tchórz.

Skontaktowałem się z prezesem Polskiego Związku Pływackiego Andrzejem Kowalskim i czekam na jego komentarz.

Kim jest Alicja Tchórz?

23-letnia Tchórz reprezentuje klub MKS Juvenia Wrocław. Jest rekordzistką Polski na 100 i 200 m stylem grzbietowym na krótkim i długim basenie. Uczestniczka mistrzostw świata w Rzymie (2009) i w Szanghaju (2011) oraz igrzysk w Londynie (2012).

Czy Alicja Tchórz ma rację, że skarży się na wysokość nagrody?
Więcej o: