Pływanie. Kadra na mistrzostwa Europy bez Jędrzejczak, Czerniaka i Sawrymowicza

Polski Związek Pływacki zatwierdził kadrę na mistrzostwa Europy, które odbędą w Antwerpii od 21 do 27 maja. Do Belgii nie pojadą m.in. Otylia Jędrzejczak, Konrad Czerniak i Mateusz Sawrymowicz. Liderami 20-osobowej drużyny będą Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki.

Nie umiemy się powstrzymać na Facebook/Sportpl ?

Podstawą kwalifikacji na mistrzostwa Europy było uzyskanie wyniku na poziomie finałów z poprzednich mistrzostw. Do reprezentacji włączono także finalistów grudniowych mistrzostw Europy seniorów na basenie 25-metrowym w Szczecinie oraz medalistów mistrzostw świata i Europy juniorów.

Jędrzejczak, Czerniak i Sawrymowicz nie znaleźli się w ekipie na zawody z własnego wyboru. Od 12 do 15 maja wszyscy najlepsi polscy pływacy wystartują w mistrzostwach kraju w Olsztynie. Ta impreza będzie stanowiła kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Londynie.

Reprezentacja Polski na ME:

Anna Dowgiert , Katarzyna Górniak , Donata Kilijańska , Klaudia Naziębło , Karolina Szczepaniak , Ewa Ścieszko , Alicja Tchórz , Aleksandra Urbańczyk , Radosław Bor , Filip Bujoczek , Jakub Jasiński , Radosław Kawęcki , Paweł Korzeniowski , Sławomir Kuczko , Michał Poprawa , Michał Szuba , Dawid Szulich , Paweł Werner , Łukasz Wójt , Mateusz Wysoczyński

Londyn 2012: 20 tysięcy biletów sprzedano na... pływanie synchroniczne ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.