Pływackie MŚ. Czerniak i Korzeniowski w półfinale

Podczas porannej sesji eliminacyjnej bardzo dobrze spisał się Konrad Czerniak, który bez problemu awansował do wieczornego półfinału. Awansować udało się również Pawłowi Korzeniowskiemu.

Dystans 100m stylem motylkowym mężczyzn to jedna z naszych ostatnich szans na poważną walkę w finale, dlatego ze szczególną uwagą polecamy śledzenie losów Konrada Czerniaka na tym dystansie, uważanym za jego koronny.

Czerniak w dzisiejszych kwalifikacjach wywalczył szóstą pozycję (52,10) i bez większych problemów awansował do dalszej rywalizacji. Szczęśliwie sztuka ta powiodła się również Pawłowi Korzeniowskiemu, który z kolei zajął ostatnie, 16 miejsce dające awans do dalszej zabawy. Czas Korzeniowskiego to 52,57, najszybszy w kwalifikacjach był Amerykanin, Tyler McGill (51,76), Michael Phelps awansował z piątym rezultatem (51,95), niespodzianką In minus jest forma legendarnego rywala Phelpsa- Serba Milorada Cavica, który z czasem 52,67 zakończył rywalizację na pływalni w Szanghaju.

Do dalszej fazy zawodów nie udało się awansować Filipowi Wypychowi (22,99- 36 miejsce) na 50m stylem dowolnym. Kwalifikacje wygrało ex-aequo trzech zawodników- Cesar Cielo, Nathan Adrian, oraz George Bovell (wszyscy 22,03). Awans do szesnastki gwarantował rezultat 22,33.

Nie udało się również awansować do półfinałów Alicji Tchórz, która na swoim koronnym dystansie 200m stylem grzbietowym zajęła dopiero 26 miejsce (2:14,27). Wygrała z dużą przewagą nad rywalkami 16-letnia Melissa Franklin (2:07,71). Do awansu wystarczał rezultat 2:11,09, będący w zasięgu Tchórz.

Piękna dziewczyna Michaela Phelpsa pokazała się na trybunach MŚ 

 

Więcej o pływaniu na plywacy.com ?

Więcej o: