Sport.pl
Komentarze (61)
Pływanie. Sprawa Alicji Tchórz. Paweł Słomiński: Pływacy i lekkoatleci to nie są zawodowi sportowcy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • my_kroolik

  0

  Ad komenty - jak mi was wszystkich żal! Tak się poświęcacie, trenujecie, męczycie się, marnujecie zdrowie, z społeczeństwo was nie zauważa i nie chce wam płacić za ten wielki, nikomu niepotrzebny trud. Wiecie co, zróbcie strajk i przestańcie trenować, tylko idźcie do pracy i sami zaróbcie na swoje utrzymanie. Wtedy na pewno wszyscy się popłaczą z żalu i przyjdą do was błagać, abyście wrócili. Jesteście po prostu śmieszni. Ciekaw jestem, kiedy ktoś napisze, że chce kasę od państwa, bo biega po 3 kilometry przed pracą, więc powinien dostać stypendium sportowe.

 • bokaj

  Oceniono 4 razy 0

  nie znam się na pływaniu, nie jestem wyczynowym sportowcem - ale jestem obywatelem, który chce mieć medalistów w różnych dyscyplinach, także w pływaniu, bo to świadczy na wiele sposobów o jakości mojego kraju: że ktoś jest wytrwały, ze są przemyślane koncepcje treningowe, że ludzie są ambitni, pracowici i ścigający się sami ze swoimi słabościami i limitami itp. itd. To są NASI reprezentanci - także wtedy, gdy jeszcze takiego statusu nie posiadają, ale aspirują i wytrwale dążą do celu.
  Zatem gadanie że państwo, podatnik robi im łaskę - to dyrdymały moim zdaniem.
  To jest oczywista oczywistość że na takie cele ja, jako podatnik, chętnie pieniądze przeznaczę - byle ktoś tam u góry rozumnie nimi gospodarował i dawał zawodnikom przede wszystkim, a nie urzędnikom (choć i oni są potrzebni, bo ktoś to musi organizować - ale zawodnicy w kolejności pierwszej!)

 • megaziomal

  0

  A to Polska właśnie

 • rozencwajg

  Oceniono 1 raz -1

  Drodzy państwo, syn trenował przez lata w jednym z dobrych klubów w Toronto (Kanada).
  Opłata roczna podstawowa to około 4 tyś dolarów (na średnim poziomie). Do tego dochodzą wszelkie idiotyczne imprezy charytatywne na które jak się nie uprosi 400 dolarów to trzeba dopłacać z własnej kieszeni. Do ósmej klasy dwa razy do roku trzeba było stać przed jakimś supermarketem i z puszką w ręku prosić przechodniów o pieniądze (2x po dwa dni). Minimum trzeba było uzbierać $80 za dzień albo resztę uzupełnić. (Nie żartuję)
  Jakie opłaty za starty, pożywki, odnowę biologiczną, sprzęt??!!! Odbiło wam?!
  Za każdy wyścig $7.5 (jeżeli w zawodach dziecko startuje w 8 wyścigach to $45). Za każdy wyjazd oplata autobusu, hotelu, jedzenia (około $300 za 2.5 dnia). Coroczny wyjazd na obozy treningowe to około $1000.
  Dziewczyny przez kilka lat mogły pływać tylko w stroju Diana, bo był to sponsor klubu.
  No i oczywiście ubrania. Spodnie, koszulki, dresy, parka - wszystko po cenach droższych niż w normalnych sklepach. Ale musiało być logo!! (Stroje są obowiązkowe na zawodach.)
  Co parę lat zmiana projektu logo klubu, co pociągało konieczność zmiany koszulek, czy dresów.
  Nie rozumiem dlaczego społeczeństwo ma płocic za czyjąś frajdę nawet jeżeli zdobywana jest morderczym trudem??

 • miromaz

  Oceniono 5 razy -1

  Panie Słomiński, ja mam zasadę - jeśli nie mam nic mądrego do powiedzenia to milczę. Mam 13-letniego syna, który trenuje pływanie i całkiem dobrze sobie radzi, ale gdzie znajdę basen, w którym popływa za darmo? gdzie mu dadzą te darmowe płetwy? gdzie go zawiozą za darmo na zawody? gdzie w 40 tys. mieście są darmowe szkoły pływania? kurde, cóż za popelina...

 • antypopis2

  Oceniono 9 razy -3

  Byle mięśniak w dowolnym klubie sportowym dostaje - w postaci różnych diet, zwrotów kosztów, sprzętu itp - dużo więcej kasy CO MIESIĄC, niż laureat ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki czy fizyki. A aby zostać laureatem, trzeba przepracować całe lata i mieć spore zdolności... Dodatkowo, gdy mięśniakowi się poszczęści i będzie miał wyniki lepsze niż przeciętne, to może liczyć na kasę, o jakiej najzdolniejszy matematyk czy inny naukowiec może tylko pomarzyć.
  Więc mordy w kubeł, mięśniaki, i do roboty. Trenować te swoje mięśnie.

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 7 razy -5

  Nie podoba się to nie trenować, ale oczywiście roszczeniowa postawa lewaków którym się wszystko należy. I za te zachcianki płacą podatnicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX