Sport.pl

Pływanie. Polska olimpijka wygrała 200 zł. "Następnym razem poroznoszę ulotki"

Alicja Tchórz za wygranie dwudniowych zawodów organizowanych przez Polski Związek Pływacki zarobiła 200 złotych. "Na podsumowanie nasuwa mi się tylko jedno słowo: ŻENADA!" - napisała oburzona na Facebooku.
Tchórz reprezentowała Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki na Polskiej Lidze Pływackiej w Ciechanowie, pierwszych w tym sezonie ogólnopolskich zawodach organizowanych przez Polski Związek Pływacki. Jej OZP wygrał klasyfikację generalną, a sama Tchórz była najlepsza indywidualnie, triumfując między innymi na 200 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym.

"Następnym razem poroznoszę ulotki"

Pływaczkę oburzyła wysokość nagród. Dostała 200 złotych, a jej 20-osobowa drużyna 1500 zł do podziału. "Na podsumowanie nasuwa mi się tylko jedno słowo: ŻENADA!" - napisała na Facebooku. "Zawodnicy (...) zdobywali punkty dla swoich okręgów walcząc o miano tego najlepszego. W każdym starcie dostarczając niezwykłych emocji oraz dając z siebie 150%. Szkoda, że nie zauważał tego komentator zawodów, który traktował zawodników anonimowo. I jeszcze te poniżające nagrody!!!" - czytamy na profilu wyraźnie zdenerwowanej zawodniczki.

Tchórz nazwała kwotę 200 zł 'uwłaczającą'. "Jasne zaraz mi ktoś powie, że nie pływa się dla pieniędzy Trenuję 16 lat podporządkowuję całe swoje życie wstawaniu o 5 rano, treningom 12 razy w tygodniu. I za poświęcenie całego piątku (wyjazd o 6 rano) oraz soboty (powrót mam nadzieję koło 2 w nocy) otrzymuję 200zł!!! Łatwo można policzyć: 200zł : 44h = 4,5 zł/h, przy najniższej krajowej 7 zł Następnym razem poroznoszę ulotki" - zapowiada Tchórz.

Skontaktowałem się z prezesem Polskiego Związku Pływackiego Andrzejem Kowalskim i czekam na jego komentarz.

Kim jest Alicja Tchórz?

23-letnia Tchórz reprezentuje klub MKS Juvenia Wrocław. Jest rekordzistką Polski na 100 i 200 m stylem grzbietowym na krótkim i długim basenie. Uczestniczka mistrzostw świata w Rzymie (2009) i w Szanghaju (2011) oraz igrzysk w Londynie (2012).

Zwycięstwo w „maratonie” pływackim 200zł- pozdro- brawa dla PZPWłaśnie zakończyły się pierwsze w tym sezonie ogó...

Posted by Alicja Tchórz on 17 października 2015
Czy Alicja Tchórz ma rację, że skarży się na wysokość nagrody?
Więcej o:
Komentarze (389)
Pływanie. Polska olimpijka wygrała 200 zł. "Następnym razem poroznoszę ulotki"
Zaloguj się
 • qqxq01

  Oceniono 66 razy 34

  Czytam te komentarze i te same osoby, ktore teraz atakuja Alicje beda za rok stekac ze nie ma medali na igrzyskach. Dziewczyna jest absolutnym polskim topem plywania i dostaje 200 zl. Ludzie! Nie macie pojecia jak wycienczajace sa treningi w tym sporcie. Ale trudno wymagac sensownych komentarzy, od osob, ktore raz na 4 lata ogladaly Wojdata, Szukale czy Jedrzejczak i na tym wiedza o polskim plywaniu sie konczy!

 • zet_over

  Oceniono 45 razy 29

  żenada w wykonaniu organizatorów tych zawodów.. jeszcze się z PRLu nie obudzili, albo za duże premie sobie przyznali, zamiast zawodnikom. 200zł.. i co ta dziewczyna ma z tym zrobić.. waciki sobie kupić?

 • kasiapanowie

  Oceniono 26 razy 18

  Pewnie większość poszła na związek i tyle zostało ?

 • dziadwawelski

  Oceniono 19 razy 17

  U nas kasę można dostać zapisując się nie do sekcji sportowej ale do "rodzin smoleńskich" Stypendia, renty i ch.j wie co jeszcze za trud i znój smoleńskiej kliki !!!

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 22 razy 16

  Ma racje Alicja. Ale zazartuje i powiem, ze ja to musze placic jak mam wejsc na basen, czyli mam jeszcze gorzej.

 • extrafresh

  Oceniono 25 razy 13

  Na następnych zawodach proponuję włoski strajk i pływanie w poprzek basenu. ;)

 • luxmeble eu

  Oceniono 16 razy 12

  Ja to niezmiennie mam wrażenie, że w Polsce płaci się tylko piłkarzom i to wcale nie najlepszym; buduje się stadiony, boiska a inne sporty muszą radzić sobie same; tylko olbrzymia determinacja i pasja i sponsoring rodziców od początku; obecnie nawet "KLUBOWY" dres czy strój zawodnik musi zakupić z własnych środków; niestety tak rzeczywistość.

 • kandyd65

  Oceniono 16 razy 10

  Pani Alicja pewnie się tak zirytowała po przeczytaniu, że 22 przeciętnych kopaczy (z jednym wybitnym) dostała za awans do mistrzostw Europy 10 mln do podziału. Tylko za awans!. A feta z tego powodu była taka, jakby już wywalczyli mistrzostwo!

 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 27 razy 9

  Ma 200 zł i niech się cieszy. Ja do zawodów córki dopłacam co tydzień 100 zł.
  p.s.
  To sarkazm (dla niekumatych).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX