Pływanie. Jędrzejczak i Czerniak w formie

Otylia Jędrzejczak oraz Konrad Czerniak imponują formą w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii, będących jednocześnie pierwszym testem olimpijskiej pływalni w Londynie. Czerniak wygrał swój wyścig, a Jędrzejczak była druga.

Konrad Czerniak wygrał wyścig na 100m stylem dowolnym osiągając 49,46 (w poniedziałkowych kwalifikacjach 49,14), zaś Otylia Jędrzejczak, mimo zajęcia drugiego miejsca w swoim finale 200m stylem motylkowym, pokonała dystans w 2:07,92 co jest czasem o ponad sekundę lepszym od wymaganego przez Polski Związek Pływacki minimum pozwalającym zakwalifikować się do reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Realizująca ciężki trening była rekordzistka świata poprawiła swój najlepszy wynik z roku 2011 o ponad sekundę (2:09,01), plasując się w tegorocznym rankingu światowym na piątym miejscu.

Zwyciężczyni serii finałowej, Hiszpanka Mireia Belmonte Garcia dotknęła końcowej ściany po 2:07,63 i wskoczyła na czwarte miejsce w rankingach.

W porannych kwalifikacjach startował również Dawid Szulich, na 200m stylem klasycznym, zajął jednak odległe, 33-te miejsce osiągając czas 2:18,72.