• Aron Johannsson (80') , Pedro Tiba (90')
Warta Poznań
Lech Poznań
45'
45' Mateusz Czyzycki za Michał Kopczyński
42'

42' Tymoteusz Puchacz
46'
46' Mateusz Kuzimski
73'
73' Gracjan Jaroch za Mateusz Kuzimski
87'
87' Robert Janicki za Makana Baku
68'

68' Nika Kvekveskiri za Jesper Karlstroem
68'

68' Michał Skóraś za Jakub Kamiński
76'

76' Vasyl Kravets za Tymoteusz Puchacz
76'

76' Filip Szymczak za Dani Ramirez
80'

80' Aron Johannsson
85'

85' Vasyl Kravets
90'

90' Bartosz Salamon za Aron Johannsson
90'

90' Pedro Tiba

Relacja z meczu Warta Poznań - Lech Poznań

22:26

Nieprawdopodobna sytuacja. Nic na to nie wskazywało, ale Lech w ostatnich 10 minutach gry nie tylko doprowadził do remisu, ale nawet w ostatniej akcji meczu przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Lech Poznań znowu lepszy od Warty w Derbach Poznania! Dziękujemy za relację, dobranoc!

22:25

KONIEC MECZU! Lech zwycięża w Derbach Poznania z Wartą 2:1 po golu w ostatniej akcji meczu!

22:24

90. minuta! Niesamowite! Ostatnia akcja meczu, ogromne zamieszanie w polu karnym Warty, w którym kapitalnie zachował się Pedro Tiba, który wpakował piłkę do siatki! Lech wygra ten mecz!

22:23

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL DLA LECHA POZNAŃ!

22:23

90. minuta. Wszystko wskazuje, że mecz zakończy się remisem.

22:21

90. minuta. Trzy minuty doliczone.

22:20

90. minuta. Bardzo niecelny strzał z dystansu Trałki, ale był minimalny rykoszet i jest rzut rożny.

22:19

89. minuta. Ostatnia zmiana w Lechu. Salamon za Johannssona.

22:17

88. minuta. Dwie minuty do końca. Czy ktoś będzie jeszcze w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

22:16

86. minuta. Schodzi w Warcie Baku, wchodzi Janicki.

22:15

85. minuta. Rzut rożny dla Warty, ale dośrodkowania Trałki dzisiaj nie przynoszą żadnego zagrożenia.

22:14

84. minuta. Żółta kartka dla Kraweca.

22:11

80. minuta. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę głową przedłużył Tiba, a również głową skierował ją do bramki Aron Johannsson! Nic tego nie zapowiadało, ale Lech wyrównuje!

22:10

80. minuta. GOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA POZNAŃ!

22:09

79. minuta. Szansa dla Warty! Po błędzie Milicia uderza z ostrego kąta Jaroch, ale odbił Van der Hart!

22:07

76. minuta. I już Krawec wywalczył rzut rożny, ale z tych licznych stałych fragmentów Lech nie stwarza żadnego zagrożenia dla bramki Lisa.

22:05

75. minuta. Sporo zmian w ostatnim czasie. Teraz kolejna podwójna w Lechu. Szymczak i Krawec za Ramireza i Puchacza.

22:03

72. minuta. Jaroch zmienia zmęczonego Kuzimskiego, strzelca jedynego gola w tym meczu.

21:59

69. minuta. Rzut rożny dla Warty, ale bez strzału na bramkę Van der Harta.

21:58

67. minuta. Dwie zmiany w Lechu. Schodzą Karlstroem i Kamiński, wchodzą Skóraś i Kwekweskiri.

21:56

66. minuta. Płaskie uderzenie Tiby bardzo pewnie łapie Lis.

21:54

64. minuta. Nie widać tzw. "iskry" w poczynaniach Lecha Poznań. Goście grają bardzo jednostajnie, bez przyspieszenia, a tak będzie im trudno zaskoczyć defensywę Warty.

21:50

60. minuta. Dobre zagranie w pole karne do Johannssona, ale ten skiksował przed bramką gospodarzy.

21:49

59. minuta. I ponownie nie było zagrożenia dla bramki Lisa po tym stałym fragmencie gry.

21:48

58. minuta. Dynamiczna akcja Puchacza przynosi Lechowi kolejny rzut rożny. Dziesiąty już w tym spotkaniu.

21:47

56. minuta. Na spalonym Pedro Tiba.

21:44

53. minuta. Po wrzucie z autu Grzesika piłka spada w polu karnym na nogę Żurawskiego! Młody pomocnik uderza nad poprzeczką!

21:40

50. minuta. Teraz zza pola karnego strzela nad poprzeczką Ramirez.

21:40

49. minuta. Korner kończy się niecelnym uderzeniem z narożnika szesnastki Tymoteusza Puchacza.

21:39

48. minuta. Lech musi zaatakować i odrabiać straty. Kolejorz zdobywa rzut rożny.

21:37

46. minuta. Pierwsza akcja Warty i od razu bramka! Po ataku prawym skrzydłem piłka spada pod nogi Mateusza Kuzimskiego, który uderza płasko z kilku metrów i piłka między nogami Van der Harta trafia do siatki! 1:0!

21:36

46. minuta. GOOOOOOOOOOOLLL DLA WARTY POZNAŃ!

21:36

ROZPOCZYNAMY DRUGĄ CZĘŚĆ SPOTKANIA!

21:18

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Słaby mecz w Grodzisku Wielkopolskim i bezbramkowy remis do przerwy nie może być zaskoczeniem.

21:16

45. minuta. Wreszcie zagrożenie dla bramki Lecha! Maciej Żurawski uderzył zza pola karnego, a odbita od Milicia piłka o centymetry minęła słupek bramki Van der Harta!

21:16

45. minuta. Milić zdołał oddać strzał głową po rzucie rożnym, ale piłka minęła bramkę Lisa.

21:16

45. minuta. Mateusz Czyżycki wchodzi w miejsce kontuzjowanego Michała Kopczyńskiego.

21:14

45. minuta. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy. Alan Czerwiński zdobywa rzut rożny dla Warty.

21:13

44. minuta. Problemy ze zdrowiem Kopczyńskiego. Lekarze Warty sygnalizują konieczność dokonania zmiany.

21:12

42. minuta. Żółta kartka dla Tymoteusza Puchacza. Pierwsze napomnienie w tym spotkaniu.

21:09

40. minuta. Jeszcze jeden rzut wolny dla Warty, ale Trałka znowu zagrywa źle w pole karne.

21:09

38. minuta. Nie jest to wybitne spotkanie. Słabe tempo gry i bardzo niewiele sytuacji pod obiema bramkami.

21:06

35. minuta. Tym razem stały fragment gry dla Warty, jednak znowu nie było strzału po wrzutce Łukasza Trałki.

21:03

33. minuta. Kolejny rzut rożny dla Lecha. Tym razem centra Czerwińskiego trafiła na głowę Rogne, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

20:59

30. minuta. Pół godziny gry za nami. Mecz jest dotąd dość zamknięty, poza sytuacją Sykory ani jedni, ani drudzy nie byli blisko wyjścia na prowadzenie.

20:57

27. minuta. Składna akcja Warty. Piłka w pole karne do Baku, jednak ten został zablokowany przy linii końcowej przez Milicia.

20:55

26. minuta. Karlstroem uderza z 18 metrów, ale zbyt lekko, by pokonać Lisa!

20:55

25. minuta. Akcja lewym skrzydłem Puchacza przynosi Lechowi rzut rożny. Zmiana wykonawcy, po kilku złych centrach Czerwińskiego będzie dośrodkowywał Ramirez.

20:53

24. minuta. Świetna szansa dla Lecha! Po długiej piłce za linię obrony przebił się Sykora, ale przegrał pojedynek z Lisem!

20:51

21. minuta. Dobre podanie Sykory w pole karne do Johannssona, jednak Amerykanina skutecznie blokuje Ławniczak.

20:50

20. minuta. Pedro Tiba próbował minąć Ławniczaka i wyjść sam na sam z Lisem, ale stoper Warty nie dał się zaskoczyć.

20:49

19. minuta. Rzut wolny dla Lecha na prawym skrzydle. Dośrodkowanie Ramireza wybite przez obrońców Warty.

20:46

16. minuta. Strzał z ostrego kąta Ramireza zablokowany przez Grzesika. Jeszcze rzut rożny dla Kolejorza.

20:43

14. minuta. Kolejny rzut wolny dla Warty, ale ponownie Trałka zagrywa prosto w ręce Van der Harta.

20:39

12. minuta. Warta odparła ataki Lecha z początku spotkania i wydaje się przejmować kontrolę nad spotkaniem.

20:37

9. minuta. Groźna akcja Warty. Grzesik dograł w szesnastkę do Kuzimskiego, jednak ten został zablokowany!

20:36

7. minuta. Rzut wolny dla Warty, ale Trałka dośrodkował prosto w ręce bramkarza.

20:34

5. minuta. Puchacz wygrał pojedynek z Kupczakiem i wpadł w pole karne, ale nie zdołał dograć dokładnie przed bramkę do Johannssona.

20:32

4. minuta. Lech od początku agresywnie zaatakował swojego przeciwnika. Na razie gościom brakuje jednak dokładnego dogrania w pole karne.

20:30

2. minuta. Pierwszy strzał w tym meczu! Uderzał zza pola karnego Tiba, ale odbita piłka wyleciała na rzut rożny.

20:30

1. minuta. Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła i zaczynamy Derby Poznania!

20:19

W Lechu nie ma dzisiaj wciąż kontuzjowanych Mikaela Ishaka i Lubomira Satki. W Warcie nie zobaczymy z kolei dwóch stoperów - kontuzjowanego Bartosz Kieliby, a także Roberta Ivanova.

20:18

Skład Lecha: Van der Hart - Czerwiński, Rogne, Milić, Puchacz - Sykora, Karlstroem, Tiba, Kamiński - Ramirez - Johannsson. Ławka rezerwowych: Bednarek - Krawec, Marchwiński, Dejewski, Salamon, Skóraś, Szymczak, Borowski, Kwekweskiri.

20:17

Skład Warty: Lis - Kiełb, Kupczak, Ławniczak, Grzesik - Jakóbowski, Trałka, Kopczyński, Żurawski, Baku - Kuzimski. Ławka rezerwowych: Bielica, Czyżycki, Rybicki, Janicki, Spychała, Jaroch, Burman, Sopoćko, Nawrocki.

20:16

Mało kto się spodziewał, że na tym etapie sezonu to Warta będzie z poznańskich klubów wyżej w tabeli ekstraklasy. A tak właśnie jest. Po zdobyciu 10 punktów w 4 wiosennych kolejkach beniaminek zajmuje dziewiąte miejsce i ma o punkt więcej od jedenastego Lecha. Oba zespoły z Poznania wygrały swoje mecze w ostatniej kolejce, kto pójdzie za ciosem?

20:15

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z Derbów Poznania, w których Warta podejmie w Grodzisku Wielkopolskim Lecha! Pierwszy gwizdek już o godzinie 20:30!