Borussia Dortmund
61'
61' Daniel Ginczek
64'
64' Josip Brekalo za Daniel Ginczek
64'
64' Felix Klaus za Jerome Roussillon
66'
66' John Anthony Brooks
80'
80' Felix Klaus
85'
85' Joao Victor za Admir Mehmedi
86'
86' Maximilian Arnold
90'
90' Xaver Schlager
32'

32' Raphael Guerreiro
46'

46' Emre Can za Mats Hummels
55'

55' Thomas Delaney
65'

65' Jadon Sancho za Julian Brandt
74'

74' Thorgan Hazard
78'

78' Achraf Hakimi
79'

79' Giovanni Reyna za Thorgan Hazard
83'

83' Leonardo Balerdi za Thomas Delaney
83'

83' Marcel Schmelzer za Raphael Guerreiro

Relacja z meczu VfL Wolfsburg - Borussia Dortmund

90'  + 2'

Freiburg - Werder 0:1 Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen 1:3 Paderborn - Hoffenheim 1:1 Wolfsburg - Borussia Dortmund 0:2

90'  + 2'

Koniec meczu! Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem jako kapitanem, pokonała na wyjeździe Wolfsburg 2:0. Goście oddali zaledwie dwa celne strzały.

90'  + 2'

Świetna interwencja Piszczka

89'

Freiburg - Werder 1:1 Gospodarze wyrównali! Podczas stałego fragmentu gry Gulde znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i skierował piłkę do pustej bramki

84'

Wolfsburg jeszcze próbuje strzelić gola kontaktowego. Ale rażą niedokładnością

82'

Brutalny faul Feliksa Klausa! Czerwona kartka dla piłkarza gospodarzy

80'

Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen 1:3 Sven Bender podwyższa wynik! Aptekarze bardzo blisko trzech punktów

78'

Sancho popisał się pięknym rajdem i zagrał do Hakimiego, który precyzyjnym strzałem podwyższył wynik. BVB jest zabójczo skuteczna, bo oddała tylko dwa celne strzały

78'

GOOOOOOOOOOOOOL! HAKIMI! Borussia już nie przegra tego meczu! 2:0!

74'

Borussia gra tak, jakby to był gierka treningowa, gdzie zadaniem jest po prostu jak najdłuższe utrzymanie się przy piłce

70'

Tempo spotkania nie zachwyca. A, że nie słychać kibiców, to w ogóle ma się wrażenie, jakby oglądało się sparing

69'

Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen 1:2 Bayer wciąż prowadzi po dwóch golach Havertza. Żaden piłkarz w historii Bundesligi nie strzelił więcej goli przed swoimi 21. urodzinami, niż on, autor 34 goli

63'

Wolfsburg zaczyna być coraz bardziej śmiały w swoich atakach, ale Borussia wciąż prowadzi 1:0.

60'

Znakomity refleks Buerkiego ratuje BVB!

55'

Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen 1:2 Gol za golem! Thuram doprowadza do wyrównania, ale już kilka minut później Bayer wychodzi na prowadzenie, bo Havertz wykorzystał rzut karny. To już drugi gol Niemca w tym meczu

49'

Poprzeczka ratuje Borussię! Renato Steffen jest wściekły, bo zmarnował dobrą okazję

46'

Emre Can zmienił Hummelsa. Zaskakująca zmiana, bo stoper grał naprawdę dobrze

46'

Czas na drugie połowy!

14:19

Całe szczęście, że nie musimy być teraz w skórze trenera Olivera Glasnera, bo nie mamy pojęcia, co ma wymyślić, aby Borussia została zdominowana w tym meczu

14:18

45'  + 1'

Niedokładne podanie Piszczka! Kontry jednak nie będzie, bo zbyt ospale chcieli zaatakować gospodarze

44'
42'

Dobry mecz Delaneya, duńskiego pomocnika BVB, który rozbija akcję rywali, zanim się one rozpoczną

39'

Borussia przyśpiesza tylko wtedy, gdy sytuacja tego wymaga. Goście zorientowali się, że nawet spacerowym tempem będą w stanie pokonać Wolfsburg

35'

Borussia podkręca tempo. Wolfsburg ma problem, aby na dłużej opuścić własną połowę

32'

Bramkową akcję BVB rozpoczął, rzecz jasna, Julian Brandt. I to właśnie Niemiec efektownie minął obrońcę, po czym uruchomił Hakimiego

32'

GOOOOOOOOOOOOOL! Hakimi zagrał wzdłuż bramki do Haalanda, ale Norweg nie trafił w piłkę. Trafił w nią za to Raphael Guerreiro. Borussia obejmuje prowadzenie!

30'

Za nami pół godziny. I jesteśmy nieco rozczarowani. Borussia zbyt ospale buduje swoje ataki

27'

Piękna interwencja Hummelsa rozbija atak rywali

23'

Hummels zagrał dłuuugą piłkę w kierunku Hazarda, ale Belg nie sięgnął futbolówki

20'

To na razie najbardziej absurdalna bramka tej kolejki. Co za szkolny błąd...

19'

Freiburg - Werder 0:1 Ładny, precyzyjny strzał Bittercourta zza pola karnego na dalszy słupek. Werder obejmuje prowadzenie!

18'

Piłkarze Wolfsburga szukają swoich okazji na prawym skrzydle, ale już kolejna wrzutka z tego sektora boiska była niecelna...

16'

Kwadrans za nami. Optyczna przewaga Borussii, która spokojnie konstruuje akcje ofensywne. Właśnie zza pola karnego uderzał Hazard, ale piłka pofrunęła nad poprzeczką

10'

Paderborn - Hoffenheim 1:1 I mamy remis! Srbeny wykorzystał fatalny błąd stopera "Wieśniaków" i pięknym technicznym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza

7'

Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen 0:1 GOOOOOOOOOOL! Kai Havertz z łatwością wykorzystał sytuację oko w oko z bramkarzem. Niemiec znajduje się w wybornej formie

7'

Przytomne wyjście z bramki Buerkiego kasuje akcję rywali

5'

Za nami pięć minut. I nic szczególnego jeszcze się nie wydarzyło.

4'

Padeborn 0:1 Hoffenheim GOOOOOOOOOOOOOOL! Kadebarek zagrał wzdłuż bramki, a Skov skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości

1'

Wolfsburg - Borussia - głównie skupiamy się na tym meczu. Z pozostałych spotkań będziemy wyławiali najciekawsze sytuacje.

1'

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej ofiarom pandemii. GRAMY!

13:30

Zaraz odpalamy fajerwerki, bo gdy gra Borussia, to po drużynie Luciana Favre'a możemy się spodziewać koncertu

13:19

A tutaj znajdziecie info o wczorajszym meczu:

13:18

15:30 [b]Freiburg - Werder Borussia Moenchengladbach - Bayer Leverkusen Paderborn - Hoffenheim Wolfsburg - Borussia Dortmund[/b]

13:18

Dzień dobry! Zapraszamy na dłuuuuugi dzień z Bundesligą. Na początek starcia rozpoczynające się o godz. 15:30.