Liverpool FC
2'

2' Mohamed Salah
66'
66' Lucas Moura za Harry Winks
74'
74' Eric Dier za Moussa Sissoko
81'
81' Fernando Llorente za Dele Alli
58'

58' Divock Origi za Roberto Firmino
62'

62' James Milner za Georginio Wijnaldum
87'

87' Divock Origi
90'

90' Joseph Gomez za Sadio Mane

Relacja z meczu Tottenham Hotspur - Liverpool FC

90  + 5'

Dzięki, że byliście z nami! Czekamy na kolejną edycję Ligi Mistrzów, ale najpierw eliminacje z udziałem Piasta Gliwice.

90  + 5'

Jest kapitan i puchar w górze! Liverpool zdobywcą Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019.

90  + 5'

A teraz Liverpool. Pierwszy złoty medal dla Salaha.

90  + 5'

Czas na pokonanych - Tottenham. Zespół Pochettino walczył, próbował, ale nie miał szczęścia i precyzji.

90  + 5'

Trofeum jest już na specjalnym podium na środku murawy. Zaczynamy dekorację!

90  + 5'

I miał w bramce wielkiego bramkarza - Alissona Beckera.

90  + 5'

To szóste trofeum mistrzów dla Liverpoolu. Zespół Juergena Kloppa nie grał dziś pięknie, grał skutecznie.

90  + 5'

Wszyscy piłkarze Liverpoolu wbiegli na murawę. Trenerzy też. Zawodnicy Tottenhamu leżą na murawie.

90  + 5'

LIVERPOOL WYGRYWA LIGĘ MISTRZÓW W SEZONIE 2018/2019

90  + 4'

Juergen Klopp cały czas podpowiada swoim piłkarzom. Maksymalna koncentracja trenera Liverpoolu.

90  + 3'

I jeszcze raz Alisson! To jest jego mecz! Perfekcyjny występ.

90  + 2'

Mocny, celny strzał Rose'a. Pewna interwencja Alissona. Świetny mecz Brazylijczyka.

90  + 1'

Harry Kane padł w polu karnym, sędzia pokazał - gramy dalej! Nie ma rzutu karnego.

90

Sędzia doliczył pięć minut do drugiej połowy!

89

Perfekcyjny strzał i szalona radość kibiców Liverpoolu. Oni już świętują, a Tottenham jeszcze atakuje.

87

Stały fragment gry, rzut rożny i Divock Origi płaskim strzałem lewą nogą pokonuje Llorisa! Liverpoooool o krok trofeum! 2:0

85

Pięć minut do końca, emocje rosną. Tottenham w ataku. Liverpool pilnuje wyniku.

84

Eriksen zdecydował się na strzał i genialny Alisson znów ratuje Liverpool! Co za parada!

83

Kibice Tottenhamu domagają się rzutu karnego, ale sędzie dyktuje rzut wolny tuż przed polem karnym. Ma rację. Rose był faulowany przed linią.

82

Henderson zdecydował się na strzał z dystansu, ale ledwo trafił w piłkę. Lloris od bramki.

80

Była szans dla drużyny Pochettino! Najpierw uderzał Son, później Lucas, ale Liverpool ma w bramce Alissona. Dwie świetne interwencje Brazylijczyka.

78

Tottenham utrzymuje się przy piłce, kibice domagają się szturmu na bramkę Alissona, ale piłkarze czekają.

76

Son ruszył na bramkę Alissona, szykował się do strzału, a van Dijk w idealnym momencie wybił mu piłkę. Perfekcyjna interwencja Holendra.

74

Druga zmiana w Tottenhamie. Dier za Sissoko.

71

Alisson świetnie wznowił grę do Salaha, Egipcjanin zagrał do Mane, a Senegalczyk został uprzedzony przez Vertonghena. W ostatniej chwili.

69

To mógł być drugi gol dla Liverpoolu! Milner uderzył z 15. metra, a piłka o centymetry minęła słupek bramki Llorisa. Było blisko!

66

Jest reakcja Pochettino. Lucas zmienia Winksa. Bohater półfinału z Ajaksem już na boisku.

65

Son ruszył do prostopadłego podania z głębi pola, ale przy piłce pierwszy był van Dijk.

62

Liverpool wygrywa, a Klopp dokonuje drugiej zmiany. Milner za Wijnalduma. Tottenham bez zmian.

60

Liverpool nie atakuje pressingiem, czeka na odbiory piłki w środku pola i kontrataki.

58

Pierwsza zmiana. Juergen Klopp zdjął z boiska Firmino i wpuścił do gry Origiego.

54

Zespół Kloppa przyspieszył! Teraz dośrodkowanie z lewej strony boiska i Lloris ratuje Tottenham pewnym chwytem.

52

Jest odpowiedź Liverpoolu. Alexander-Arnold dośrodkował piłkę w pole karne z prawego skrzydła, ale Firmino i Salah nie doszli do piłki.

50

Mocny strzał Vertonghena, ale wcześniej Son był na spalonym.

47

Tottenham natychmiast zepchnął Liverpool pod pole karne. Drużyna Pochettino w ataku.

46

Startujemy z drugą połową!

20:51

To nie było wielkie widowisko w pierwszej połowie. Oba zespoły grają bardzo nerwowo, brakuje składnych akcji, strzałów. Liczymy, że po przerwie będzie lepiej. Czekamy i zapraszamy na drugą połowę na Wanda Metropolitano.

45  + 2'

Koniec pierwszej połowy! Liverpool prowadzi po golu Salaha z rzutu karnego.

45

Tottenham mógł wyrównać! Eriksen miał dużo wolnego miejsca przed polem karnym i... uderzył wysoko nad bramką.

43

Dele Alli szukał prostopadłego podania w polu karnym do Sona, piłka wylądowała w rękach Alissona.

41

Liverpool zaatakował i wywalczył dwa rzuty rożne. Ale strzału nie było.

38

Ale teraz Liverpool świetnie wyszedł spod pressingu. Robertson podłączył się do akcji ofensywnej, uderzył, a Lloris odbił jego strzał na rzut rożny. Było groźnie.

37

Zespół Kloppa ma problemy z wymienieniem kilku celnych podań na połowie Tottenhamu.

32

Tottenham buduje akcje w ataku pozycyjnym. Liverpool w głębokiej defensywie.

27

Oba zespoły mają problemy z uspokojeniem gry w środku pola. Nerwy nerwy, nerwy.

24

Kapitalne dośrodkowanie Robertsona z lewej strony boiska, ale Rose uprzedził Salaha.

22

W odpowiedzi rzut rożny dla Liverpoolu i dobre piąstkowanie Llorisa.

20

Son ruszył na bramkę Alissona, był w dobrej sytuacji, ale Alexander-Arnold w ostatniej chwili zagrał mu piłkę.

17

Trent Alexander-Arnold zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka o pół metra minęła słupek bramki Llorisa.

14

Zespół Juergena Kloppa prowadzi, ale gra bardzo nerwowo. Dużo niecelnych podań. Z jednej i z drugiej strony.

11

Liverpool miał rzut rożny, było groźnie, ale Lloris wybił piłkę.

10

Sissoko huknął z dystansu. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki Alissona.

7

Tottenham szybko przejął inicjatywę. Zespół Pochettino utrzymuje się przy piłce.

5

Jest odpowiedź klubu z Londynu. Rzut rożny, dobre dośrodkowanie, ale obrońcy Liverpoolu szybko wybili piłkę poza pole karne.

3

Mauricio Pochettino i jego piłkarze są w szoku. Pierwsza akcja wielkiego finału i Tottenham przegrywa.

2

Salaaaaaaaah! Pewny strzał z rzutu karnego i Liverpool prowadzi w wielkim finale Ligi Mistrzów!

1

Co za początek! Rzut karny dla Liverpoolu! W 23. sekundzie meczu. Sissoko zagrał piłkę ręką.

1

GRAMY! Od środka Liverpool.

20:00

Czas na minutę ciszy ku pamięci Jose Antonio Reyesa. Spoczywaj w pokoju, mistrzu!

19:59

Sędzią wielkiego finału w Madrycie jest Damir Skomina ze Słowenii.

19:56

Ruszyli! HYMN LIGI MISTRZÓW!

19:55

Ale najpierw najważniejszy puchar dzisiejszego wieczoru. Na murawę wnieśli go Ian Rush i Ledley King.

19:55

Piłkarze są już w tunelu. Za moment pojawią się na murawie. Czekamy na hymn Ligi Mistrzów!

19:52

A tak Liverpoolu: Alisson - Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson - Fabinho, Henderson, Wijnaldum - Salah, Mane, Firmino

19:51

Tak prezentuje się skład Tottenhamu na finał Ligi Mistrzów: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Winks, Sissoko, Eriksen, Dele Alli, Son - Kane

19:50

Na Wanda Metropolitano w Madrycie trwa już ceremonia otwarcia. Emocje rosną!

19:43

Dobry wieczór! To musi być dobry wieczór! Tottenham czy Liverpool? Kto zgarnie najważniejsze trofeum w europejskiej piłce klubowej? Witamy i zapraszamy na relację z wielkiego finału Ligi Mistrzów!