Szachtar Donieck
34'
34' Marco Asensio
46'
46' Karim Benzema za Rodrygo
54'
54' Luka Modric
59'
59' Vinicius Junior za Luka Jovic
59'
59' Vinicius Junior
70'
70' Toni Kroos za Luka Modric
87'
87' Eder Militao
8'

8' Viktor Korniienko
29'

29' Tete
33'

33' Raphael Varane (sam.)
42'

42' Manor Solomon
83'

83' Valeriy Bondar
86'

86' Georgiy Sudakov za Dentinho
90'

90' Vitao za Manor Solomon
90'

90' Bogdan Vyunnyk za Marcos Antonio

Relacja z meczu Real Madryt - Szachtar Donieck

90'  + 2'

Koniec! Szachtar sensacyjnie pokonuje Real Madryt 3:2. W meczu Salzburga z Lokomotiwem (w składzie Krychowiak i Rybus) padł natomiast remis 2:2.

90'  + 2'

Nie ma gola. Okazało się, że piłki dotknął jeszcze po strzale Valverde Vinicius, który był na spalony. Szachtar wciąż prowadzi 3:2.

90'  + 1'

Valverde z dystansu, po drodze rykoszet i gol! Ale, ale! Sytuacja nie jest oczywista. Będzie analiza VAR.

90'

GOOOOOOOOL!!! 3:3 w Madrycie!!!

82'

Real ogranicza się głównie do wrzutek. Mądrze broni się Szachtar.

76'

Tete wystawia piłkę Marlosowi, ten ma przed sobą tylko Courtois. Zamarkował zawodnik Szachtara strzał, Belg instynktownie położył się na murawie, a wtedy Marlos miękka podcinką posłał piłkę do siatki. Gol nie zostaje jednak uznany, bo Tete wcześniej był na spalonym.

72'

Salzburg - Lokomotiw 2:2 [b]GOOOOL! Remis! Miękka wrzuta Żywogladowa na dalszy słupek, gdzie akcję strzałem głową zamknął Białorusin Lisakovich.[/b]

67'

Kolejna zmiana w Realu: Kroos za Modricia.

64'

Szalony mecz w Madrycie. Od bramki do bramki.

61'

Courtois ratuje teraz Real! Tete przegrywa pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Królewskich.

59'

Ależ wejście smoka zaliczył Vinicius! Pierwszy kontakt z piłką i od razu gol! Ładnie Brazylijczyk wpadł z piłką w pole karne i płaskim strzałem pokonał Turbina.

58'

GOOOOL! Real przegrywa już tylko 2:3!

57'

Zmiana w Realu: Vinicius Junior za Jovicia.

55'

I mogła być szybka odpowiedź Szachtara. Kornienko wystawia piłkę na siódmym metrze Dentinho, który z bliska nie trafia w bramkę!

53'

Cudowne trafienie Modricia! Z 25 metrów w samo okienko!

52'

GOOOL! Bramka Realu!

49'

Salzburg - Lokomoti.w 2:1 [b]GOOOOL! Gospodarze na prowadzeniu! Uderzenie z pierwszej piłki Junuzovicia sprzed pola karnego, po drodze piłka odbiła się od jednego z obrońców i zmieniła tor lotu, myląc bramkarza Lokomotiwu![/b]

46'

Jednej zmiany dokonał w przerwie Zinedine Zidane: miejsce Rodrygo zajął Benzema.

46'

Zaczynamy drugie połowy!

45'

Koniec pierwszej połowy zarówno w Madrycie, jak i Salzburgu. Real po katastrofalnej grze przegrywa z mocno osłabionym kadrowo przez koronawirusa Szachtarem 0:3, zaś Salzburg remisuje 1:1 z Lokomotiwem Moskwa Macieja Rybusa.

43'

Salzburg - Lokomotiw 1:1 [b]GOOOL! Remis w Austrii! Cudowny gol Szoboszlaia, który sprzed szesnastego metra rąbnął pod samą poprzeczkę![/b]

40'

Solomon fantastycznym zwodem zgubił dwóch rywali, podał do Tete, który zastawił się z piłką i odegrał piłkę zwrotną do nadbiegającego Solomona. Potem mocny płaski strzał i Courtois bezradny.

39'

GOOOOOOOOL!!! NIESAMOWITE! REAL PRZEGRYWA JUŻ 0:3!

35'

Pachnie blamażem, jeśli Real nie weźmie się w garść. Przypomnijmy, że Szachtar gra mocno rezerwowym składem.

32'

Tete, choć otoczony przez trzech rywali, jednym zwodem zostawił ich wszystkich w tyle i huknął mocno z szesnastego metra. Courtois odbił piłkę przed siebie, jednak na tyle pechowo, że prosto w Varane'a, od którego odbiła się piłka i wpadła do bramki. Dramat Królewskich.

31'

GOOOOOL!!! 2:0 DLA SZACHTARA!!!

28'

Kornienko wszedł jak w masło w defensywę Realu. Pasywne zachowanie obrońców, zwłaszcza Varane'a i Marcelo, którzy w ostatniej fazie tej akcji całkowicie zawalili krycie bocznego obrońcy ekipy z Doniecka. Ten na wślizgu podał do niepilnowanego Tete, który ładnym, mierzonym strzałem po ziemi pokonał Courtois. Zasłużone prowadzenie Ukraińców.

27'

GOOOOOL! Szachtar sensacyjnie prowadzi z Realem!

24'

Szachtar spokojnie buduje atak pozycyjny. Real bezproduktywny, bez ambicji, bez chęci.

21'

Real, który katastrofalnie zaprezentował się w miniony weekend w przegranym starciu z beniaminkiem - Cadiz, nie robi dzisiaj wiele, by zrehabilitować się kibicom. Szachtar, widząc, że Królewscy popełniają dużo błędów i nie forsują tempa, gra coraz ofensywniej.

18'

Salzburg - Lokomotiw 0:1 [b]GOOOL! Dośrodkowanie z narożnika boiska zagraniem głową przedłużył Zhemaletdinov, a Eder (również z użyciem tej samej części ciała) posłał piłkę do siatki.[/b]

16'

Szachtar się rozkręca, za to Real wygląda, jakby grał, bo wybiegnięcie na boisko było przykrym obowiązkiem.

13'

Jak on tego nie strzelił?! Jednym prostopadłym podaniem Szachtar rozerwał całą linię defensywą Realu. Marlos był w sytuacji sam na sam z Courtois, ale chyba trochę spanikował. Potknął się o własne nogi i upadając, oddał strzał w Belga.

10'

Groźna kontra Ukraińców! Tete dociągnął z piłką do linii końcowej, natomiast nie zdołał celnie dograć do dobrze ustawionych w polu karnym kolegów.

7'

Salzburg - Lokomotiw 0:0 Zhemaletdinov w sytuacji sam na sam, ale za długo zwlekał z uderzeniem i dogonili go obrońcy Salzburga.

4'

Ładna dwójkowa akcja Marcelo i Asensio. Brazylijczyk odegrał piętą w pole karne do Hiszpana, który płaskim strzałem z ostrego kąta trafił prosto w bramkarza Szachtara - Turbina.

3'

Szachtar głęboko cofnięty. Real spokojnie rozgrywa piłkę.

1'

Gramy!

16:26

Przypomnijmy, że Real o wyjście z grupy, poza Szachtarem, rywalizuje także z Interem i Borussią Moenchengladbach (bezpośrednie spotkanie tych zespołów rozpocznie się o godz. 21). Grupowymi rywalami Lokomotiwu i Salzburga są za to ekipy Bayernu Monachium i Atletico Madryt (mecz Niemców z Hiszpanami również zaplanowano na środową późnowieczorną serię gier).

16:21

Składy na mecz Real - Szachtar: Real: Courtois - Marcelo, Varane, Militao, Mendy - Valverde, Casemiro, Modrić - Asensio, Jović, Rodrygo. [b]Szachtar:[/b] Trubin - Kornienko, Bondar, Choczolawa, Dodo - Marcos Antonio, Maycon - Tete, Solomon, Marlos - Dentinho.

16:18

Składy na mecz Salzburg - Lokomotiw: Salzburg: Stanković - Vallci, Ramalho, Woeber, Ulmer - Junuzovic, Camara, Mwepu, Szoboszlai - Daka, Koita. [b]Lokomotiw:[/b] Guilherme - Żywogladow, Corluka, Murilo, Rybus - Kulikov, Krychowiak - Zhemaletdinov, An. Miranczuk, Smołow - Eder.

16:14

Szachtar do Madrytu przyleciał w mocno osłabionym składzie. Aż 13 zawodników spośród 25 zgłoszonych do rozgrywek na liście A nie będzie mogło zagrać przeciwko mistrzom Hiszpanii, z czego większość z powodu niedawnego zakażenia koronawirusem. Matwijenko, Taison, Krywcow czy Kowałenko - to tylko niektórzy z podstawowych graczy Szachtara, którzy dochodzą do siebie po przejściu COVID-19 i opuszczą potyczkę z Realem. Zinedine Zidane natomiast nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Sergio Ramosa, Edena Hazarda, Daniego Carvajala, Martina Odegaarda oraz Alvaro Odriozoli.

16:12

W środę rozegranych zostanie kolejnych osiem meczów 1. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. W starciach zaplanowanych na godz. 18.55 Real Madryt zmierzy się z Szachtarem Donieck, a Salzburg podejmie Lokomotiw Moskwa z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie. Zapraszamy na relację na żywo z obu tych spotkań.