Wisła Kraków
16'

16' Michal Frydrych
46'
46' Marcin Cebula za David Tijanić
78'
78' Daniel Bartl za Patryk Kun
84'
84' Oscar Zawada za Vladislavs Gutkovskis
46'

46' Fatos Beciraj za Jakub Błaszczykowski
68'

68' Rafał Boguski za Stefan Savic
69'

69' Dawid Abramowicz
85'

85' Łukasz Burliga za David Niepsuj
89'

89' Aleksander Buksa za Dawid Szot

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Wisła Kraków

90  + 5'

Dziękujemy za relację!

90  + 5'

Koniec meczu! Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo z Wisłą Kraków.

90  + 5'

Strzał Niewulisa zablokowany, jeszcze jeden rzut rożny.

90  + 4'

Rzut rożny dla Rakowa w ostatniej minucie spotkania.

90  + 2'

Wisła próbowała wyjść z kolejnym atakiem, jednak została powstrzymana przez rywali.

90

Aż 5 minut doliczonych do drugiej połowy meczu.

86

Wisła utrzymuje się przy piłce, jednak niewiele z tego wynika.

81

VAR potwierdza decyzję sędziego - nie ma karnego.

80

Piłkarze Rakowa domagają się rzutu karnego po faulu na Tudorze, gwizdek sędziego milczy.

78

Dośrodkowanie w pole karne Rakowa z rzutu rożnego, Szumski kapitalnie broni uderzenie głową Frydrycha!

77

Niecelne uderzenie Kuveljicia sprzed pola karnego.

74

Rzut wolny dla Wisły na połowie Rakowa po zagraniu piłki ręką.

71

Piątkowski przewraca się w polu karnym po starciu z Abramowiczem, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

69

Żółta kartka dla Abramowicza za faul na Cebuli.

69

VAR potwierdza - nie będzie rzutu karnego.

67

Piłkarze Wisły protestują, ich zdaniem obrońca Rakowa zagrał piłkę ręką. Będzie VAR!

66

Słupek ratuje Wisłę! Najpierw Lis broni strzał Iviego, by za chwilę Cebula trafił jedynie w słupek. Gorąco pod bramką Wisły.

65

Dośrodkowanie w pole karne Wisły, ale żaden z piłkarzy Rakowa nie sięgnął piłki.

63

Rzut rożny dla Rakowa, ale Lis pewnie wybija piłkę.

59

Jeszcze jedna świetna okazja Rakowa, ale Cebula nie trafił do bramki po podanie Gutkovskisa.

59

Długo trwało sprawdzanie sytuacji, ale VAR potwierdza - był spalony.

57

Drugi gol Rakowa nieuznany! Piłkę do bramki wpakował Piątkowski, ale sędzia wskazał spalonego.

55

Coraz gorsza widoczność na stadionie w Bełchatowie z powodu mgły, która pojawiła się w przerwie.

53

Piłka w siatce Wisły, ale sędzia wskazuje, że Niewulis faulował rywala. VAR potwierdza jego decyzję, nie ma gola.

53

Zablokowane uderzenie Iviego z rzutu wolnego. Będzie rzut rożny.

51

Rzut wolny dla Rakowa niemal z linii pola karnego po faulu na Cebuli.

50

Obrońcy Wisły skutecznie odpierają kolejne próby ataków ze strony piłkarzy Rakowa.

48

Raków utrzymuje się przy piłce w środku boiska.

46

Wracamy do gry!

45

Raków starał się prowadzić grę, nadawać tempo, a Wisła zdecydowanie starała się zwalniać i utrzymywać piłkę na połowie rywala.

45

Koniec pierwszej połowy! Raków do przerwy remisuje bezbramkowo z Wisłą Kraków.

44

Dośrodkowanie w pole karne Wisły, Sadlok faulowany przy próbie wybicia piłki.

44

Raków ruszył z kontrą, ale kapitalnie wślizgiem piłkę wyłuskał Szot.

43

Dobra akcja Wisły, ale dośrodkowanie Szota zablokowane. Kolejny rzut rożny.

40

Spore zamieszanie pod polem karnym Wisły, zakończone faulem Gutkovskisa.

37

Błaszczykowski stracił piłkę przed własnym polem karnym, Kun natychmiast zdecydował się oddać strzał, ale Lis pewnie odbija piłkę na rzut rożny.

35

Chuca uderzył sprzed pola karnego, ale wysoko ponad bramką Szumskiego.

34

Zablokowany strzał Niepsuja. Będzie rzut rożny.

32

Dobre uderzenie Iviego z rzutu wolnego, ale minimalnie obok bramki Lisa.

31

Faulowany piłkarz Rakowa przed polem karnym Wisły. Dobra okazja z rzutu wolnego.

28

Savić uderzył sprzed pola karnego, ale ponad bramką Szumskiego.

26

Wisła utrzymuje się przy piłce na połowie Rakowa.

23

Sadlok fauluje rywala w środku pola.

22

Dobre dośrodkowanie w pole karne Rakowa, jednak żaden z piłkarzy Wisły nie zdołał sięgnąć piłki.

21

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Wisły, jednak obrońcy skutecznie powstrzymali rywali i piłkę przejął Lis.

19

Dośrodkowanie z prawego skrzydła, Gutkovskis wygrał walkę o pozycję i uderzyl głową, jednak nad bramką Lisa.

16

Żółta kartka dla Frydrycha za faul na własnej połowie.

15

Dośrodkowanie w pole karne Wisły po rzucie rożnym, jednak Lis pewnie przechwycił piłkę.

12

Dobre dośrodkowanie w pole karne, jednak Szumski łapie piłkę.

11

VAR nie reaguje, tymczasem rzut wolny dla Wisły na połowie Rakowa.

11

Piłkarze Wisły protestują po tym, gdy jeden z obrońców Rakowa miał zagrać piłkę ręką we własnym polu karnym.

9

Zaskakujące uderzenie Błaszczykowskiego, jednak Szumski skutecznie odbija piłkę.

9

Szot faulowany przez Wilusza przed polem karnym Rakowa. Dobra okazja dla Wisły z rzutu wolnego.

7

Świetna okazja Rakowa, ale Gutkovskis z najbliższej odległości uderzył ponad bramką Lisa.

4

Ivi uderzył na bramkę Lisa, ale zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza Wisły.

2

W odpowiedzi uderzał Kuveljić, jednak bardzo niecelnie.

2

Pierwszy strzał na bramkę Wisły. Uderzenie Sapały zostało jednak zablokowane. Będzie rzut rożny.

1

Gramy!

16:27

Obydwa zespoły wychodzą już na murawę.

16:23

Zespół Marka Papszuna walczy o przedłużenie znakomitej serii. Od porażki na otwarcie sezonu z Legią Warszawa, w kolejnych siedmiu meczach odniósł sześć zwycięstw i zanotował jeden remis.

16:20

A w takim składzie mecz rozpocznie Wisła Kraków:

16:19

W takim składzie zagra Raków Częstochowa:

16:16

Wisła Kraków zajmuje aktualnie 10. pozycję, mając 9 punktów na swoim koncie. W przypadku zwycięstwa, zespół Artura Skowronka awansowałby na 8. pozycję, wyprzedzając Jagiellonię Białystok.

16:15

Raków Częstochowa, który jest liderem ekstraklasy, ma obecnie tyle samo punktów co Legia Warszawa, która pokonała w niedzielę na własnym stadionie Lecha Poznań 2:1.