36' Fabian Piasecki
41'

41' Israel Puerto
46'
46' David Tijanić za Igor Sapała
48'
48' David Tijanić
57'
57' Kamil Piątkowski
63'
63' Petr Schwarz za Ben Lederman
71'
71' Ivi Lopez za Mateusz Wdowiak
71'
71' Jakub Arak za Vladislavs Gutkovskis
85'
85' Marcin Cebula
87'
87' Piotr Malinowski za Marcin Cebula
60'

60' Rafał Makowski za Szymon Lewkot
60'

60' Waldemar Sobota za Mateusz Praszelik
60'

60' Erik Exposito za Fabian Piasecki
68'

68' Marcel Zylla za Dino Stiglec
73'

73' Konrad Poprawa
81'

81' Bartłomiej Pawłowski za Robert Pich

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław

90

Koniec spotkania! Raków Częstochowa wygrywa ze Śląskiem Wrocław 2:0! Częstochowianie zaliczają znakomity powrót na własny stadion i umacniają się na podium ekstraklasy! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl.

90

Po dośrodkowaniu Lopeza Piątkowski uprzedził Szromnika, ale uderzył nad bramką!

90

Jeszcze rzut wolny dla Rakowa za faul Puerto na Araku.

90

Szromnik znakomicie broni uderzenie głową Araka! Świetna interwencja!

90

Cztery minuty doliczone do tego spotkania. Rzut rożny dla Rakowa.

87

Malinowski wchodzi w miejsce Cebuli.

86

Kontratak Rakowa, podanie Lopeza, a Cebula w polu karnym ogrywa Bejgera i wygrywa pojedynek ze Szromnikiem! 2:0!

85

GOOOOOOOOOOOL!!! Marcin Cebula!

84

Niezłe uderzenie zza pola karnego Makowskiego, jednak pewnie łapie piłkę Holec.

82

Cebula nie doszedł do dobrego dośrodkowania Tudora w pole karne. Mogło być groźnie.

81

Pawłowski zmienia Picha. Ostatnia zmiana w Śląsku.

79

Po centrze Cebuli Arsenić główkuje nad poprzeczką!

78

Kontratak Rakowa! Lopez zachował się bardzo egoistycznie i został zablokowany przed polem karnym. Rzut rożny.

75

Ivi Lopez z rzutu wolnego trafia tylko w mur.

73

Poprawa fauluje wychodzącego na czystą pozycję Araka! Czerwona kartka dla obrońcy Śląska!

71

Następne zmiany, tym razem w Rakowie. Arak i Lopez za Wdowiaka i Gutkovskisa.

68

Zylla wchodzi w miejsce Stigleca.

68

Holec łapie piłkę po dośrodkowaniu Stigleca.

66
66

Z piłka w pole karne wpadł Sobota, ale jego uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Holeca!

65

Kapitalna akcja Rakowa! Tijanić w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek ze Szromnikiem!

63

Schwarz zmienia w Rakowie Ledermana.

63

Gutkovskis! Łotysz kapitalnie ograł w polu karnym Puerto i próbował pokonać Szromnika podcinką, jednak posłał piłkę nad poprzeczką!

60

Potrójna zmiana w Śląsku! Schodzą Piasecki, Praszelik i Lewkot, wchodzą Makowski, Sobota i Exposito.

58

Dobre dośrodkowanie Mączyńskiego z rzutu wolnego, ale Puerto uderza głową prosto w ręce Holeca!

58

Żółta kartka dla Piątkowskiego.

56

Śląsk stara się przejąć inicjatywę na boisku. Teraz dobre dośrodkowanie Janasika, ale głową w polu karnym nie trafia w piłkę Piasecki.

52

Ucierpiał w jednym ze starć Piątkowski i jest mu udzielana pomoc medyczna.

51

Teraz Lederman ostro w polu karnym rywala potraktował Lewkota. Musi uważać pomocnik Rakowa, bo ma na koncie żółtą kartkę.

49

Tudor przedarł się prawym skrzydłem w pole karne, zagrał przed bramkę do Gutkovskisa, który tyłem do bramki wyłożył piłkę Tijaniciowi, a Słoweniec mocnym uderzeniem od słupka otworzył wynik spotkania! 1:0!

48

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! David Tijanić!

48

Groźne dośrodkowanie pod samą bramkę Szromnika, ale dobrze interweniują obrońcy Śląska.

48

Wdowiak zablokowany w polu karnym. Piłkarz Rakowa sygnalizuje zagranie ręką, ale będzie rzut rożny.

47

Ależ szansa Śląska! Po akcji Praszelika najpierw w piłkę w polu karnym nie trafia Pich, a następnie w znakomitej sytuacji fatalnie pudłuje Stiglec!

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

Zmiana w przerwie w Rakowie: zszedł Sapała, wszedł Tijanić.

45

Najgroźniejsza sytuacja w pierwszej połowie.

45

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis w wyrównanym, ale dość nudnym meczu w Częstochowie.

45

Kontrowersja na zakończenie pierwszej części gry. W polu karnym Piasecki nadział się na obrońcę Rakowa, ale zdaniem sędziego bez faulu.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

45

Żółta kartka dla Ledermana za faul w środku pola.

44

Indywidualna akcja Gutkovskisa w kontrataku zostaje zatrzymana tuż przed polem karnym wrocławian przez Mączyńskiego.

43

Bilard przed bramką Śląska po centrze Sapały! Odbita od Praszelika piłka minimalnie mija bramkę gości. Po kolejnym rzucie rożnym dobrze interweniuje Szromnik.

42

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Piątkowskiego Janasik zdołał uprzedzić w polu karnym Cebulę. Rzut rożny.

41

Żółta kartka dla Puerto za faul taktyczny.

40

Teraz stały fragment gry dla Śląska. Dobra interwencja defensywy Rakowa po wrzutce Mączyńskiego.

39

Zero zagrożenia dla bramki Śląska po dośrodkowaniu Sapały z narożnika boiska.

38

Po dośrodkowaniu Tudora piłkę na rzut rożny wybija Poprawa.

36

Żółta kartka dla Piaseckiego za uderzenie Niewulisa.

34

Gutkovskis ucierpiał w starciu z Poprawą, ale szybko się pozbierał. Nie jest to najlepszy mecz.

31

Ależ błąd Gutkovskisa! Po zagraniu Kuna Łotysz w znakomitej sytuacji źle przyjął sobie piłkę, przez co trafił sobie w rękę tuż przed bramką Śląska!

29

Sapała uderza minimalnie obok bramki!

28

Olbrzymie zamieszanie w polu karnym Śląska! Piłka ugrzęzła gdzieś pomiędzy kilkoma zawodnikami obu drużyn, ale ostatecznie nie było strzału na bramkę Szromnika! Teraz takowy może się pojawić, bo Gutkovskis był faulowany około 18 metrów od bramki rywala.

27

Na prawym skrzydle Stiglec faulował Tudora. Rzut wolny dla Rakowa, może być groźnie.

26

Kolejna zła wrzutka Praszelika ląduje w rękach Holeca.

24

Lewą stroną atakował Praszelik, jednak jego płaska centra w pole karne była bardzo niedokładna.

23

Rzut wolny dla Śląska. Mączyński dośrodkowuje piłkę w pole karne, gdzie pewnie łapie ją Holec.

21

Nieudane dośrodkowanie Sapały! Piłka wylatuje poza plac gry.

20

Prawą stroną w pole karne przedarł się z piłką Gutkovskis i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Szromnika! Ten dobrze odbija piłkę!

16

Piątkowski z dystansu strzela lewą nogą wysoko nad poprzeczką.

15

Dobry atak Śląska. Piłka w polu karnym trafia pod nogi Janasika, ale ten uderza bardzo niecelnie.

13

Akcja Rakowa kończy się faulem w ofensywie Gutkovskisa. Rzut wolny dla Śląska.

11

Lederman wraca na boisko po otrzymaniu pomocy medycznej.

9

Lederman ucierpiał po wejściu... Arsenicia. Praszelik celnie uderza z dystansu, ale prosto w ręce Holeca!

8

Faulował Puerto rywala w środku pola. Z rzutu wolnego gospodarze posyłają piłkę prosto do Szromnika.

6

Po dobrym początku Rakowa teraz gra przeniosła się do środka pola, gdzie jest bardzo dużo walki z obu stron.

3

Lederman uderza płasko z 20 metrów! Pewnie broni Szromnik!

2

Centra Patryka Kuna wybita na rzut rożny. Wcześniej protestował Zoran Arsenić, który w polu karnym był popychany przez Patryka Janasika.

1

Pierwszy rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Cebuli nieudane. Piłkę wybijają obrońcy Śląska.

1

Rozpoczynamy mecz!

16:59

Piłkarze obu drużyn już na boisku. Sędzią spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

16:56

Rezerwowi Śląska: Frasik, Tamas, Pawelec, Scalet, Makowski, Pawłowski, Sobota, Zylla, Exposito.

16:55

Skład Śląska: Szromnik - Bejger, Poprawa, Puerto - Janasik, Lewkot, Mączyński, Stiglec - Pich, Praszelik - Piasecki.

16:54

Rezerwowi Rakowa: Pindroch, Lopez, Schwarz, Malinowski, Poletanović, Tijanić, Arak, Jach, Długosz. Poza kontuzjowanym od dawna Petraskiem Raków ma dziś do dyspozycji swój najsilniejszy skład.

16:51

Skład Rakowa: Holec - Piątkowski, Niewulis, Arsenić - Tudor, Sapała, Lederman, Kun - Cebula, Gutkovskis, Wdowiak.

16:50

Obiekt Rakowa Częstochowa obecnie wygląda tak. Oczywiście, gdyby na trybunach mogli zasiadać kibice, to niemal na pewno nie zostałby on dopuszczony do rozgrywek.

16:47

A we wspomnianej grupie pościgowej jest Śląsk Wrocław. Jacek Magiera notuje bardzo dobry start w swojej przygodzie z wrocławskim klubem - w czterech meczach ligowych nie przegrał ani razu, zdobywając osiem punktów. Dzięki temu Śląsk jest piąty z 38 punktami na koncie i ma ich tyle samo, co czwarty Piast, a przy wygranej Rakowa w Pucharze Polski również czwarte miejsce będzie gwarantowało grę w eliminacjach europejskich pucharów.

16:44

Sezon 2020/21 już jest dla Rakowa niezwykle udany. Tylko kataklizm może zabrać drużynie Marka Papszuna miejsce na ligowym podium i grę w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, a wciąż jest ona w grze o wicemistrzostwo Polski (matematycznie ma szanse także na tytuł mistrzowski) oraz awansowała do finału Pucharu Polski, gdzie 2 maja jej rywalem będzie pierwszoligowa Arka Gdynia. W ekstraklasie Raków jest trzeci ze stratą 4 punktów do Pogoni Szczecin oraz 10 do Legii Warszawa, ale wciąż ma do rozegrania jeden mecz zaległy z ostatnią w tabeli Stalą Mielec. Przewaga częstochowian nad "grupą pościgową" to z kolei aż osiem punktów.

16:41

Nadszedł dzień, w którym Raków Częstochowa wreszcie rozegra mecz ligowy w Częstochowie. Jeśli chodzi o obiekt Rakowa, do ideału jest i jeszcze długo będzie daleko, ale jednak piłkarze Marka Papszuna w końcu będą mogli powiedzieć, że zagrają u siebie. Ich pierwszym rywalem na nowej części stadionu będzie Śląsk Wrocław, którego trenerem jest... wychowanek Rakowa, Jacek Magiera. Obie drużyny ostatnio znajdują się w dobrej formie, więc można spodziewać się dobrego widowiska.

16:39

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 27. kolejki ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa zmierzy się ze Śląskiem Wrocław! Początek tego spotkania o godzinie 18:00!