• Mateusz Żebrowski (57')
Raków Częstochowa
Arka Gdynia
22'

22' Arkadiusz Kasperkiewicz
46'
46' Marko Poletanović za Igor Sapała
68'
68' Jakub Arak za Vladislavs Gutkovskis
80'
80' Petr Schwarz za Zoran Arsenić
80'
80' David Tijanić za Marcin Cebula
82'
82' Ivi Lopez
85'
85' Daniel Szelągowski za Ben Lederman
89'
89' David Tijanić
46'

46' Marcus Vinicius za Juliusz Letniowski
57'

57' Mateusz Żebrowski
59'

59' Artur Siemaszko za Fabian Hiszpański
59'

59' Kacper Skora za Luis Valcarce
78'

78' Marcus Vinicius
80'

80' Paweł Sasin za Mateusz Żebrowski

Relacja z meczu Raków Częstochowa - Arka Gdynia

90  + 4'

Druga połowa tego finału była niezwykle emocjonująca! Przez długi czas wydawało się, że Arka Gdynia sprawi sensację, ale zabójczy finisz sprawił, że Puchar Polski trafia jednak do Rakowa Częstochowa! To pierwsze w historii klubu trofeum i to w dodatku na stulecie klubu. Gratulujemy i dziękujemy za uwagę! Zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90  + 4'

KONIEC SPOTKANIA!!! RAKÓW CZĘSTOCHOWA ZDOBYWA PUCHAR POLSKI!!!

90  + 4'

Skóra zagrywa w pole karne, gdzie zablokowany został jeden z zawodników Arki!

90  + 2'

Arka próbuje, ale póki co dobrze spisuje się defensywa Rakowa.

90

Pięć minut doliczonych do tego meczu.

89

Przy rzucie wolnym dla Arki Ivi Lopez kapitlanie zachował się w defensywie i popędził z kontrą Rakowa. Hiszpan zagrał w pole karne do Szelągowskiego, ten z powietrza zgrał ją przed bramkę do Tijanicia, a Słoweniec wpakował ją do pustej bramki! 2:1 dla Rakowa!!!!

89

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! DAVID TIJANIĆ!!!!

85

Obrońcy Arki poradzili sobie z kolejnymi dośrodkowaniami we własne pole karne. Szelągowski zastępuje Ledermana.

84

Kun wpadł w pole karne, przewrócił się z piłką, wstał i jeszcze chciał dograć do Araka, ale obrońcy wybijają na rzut rożny.

83

Remis w Lublinie! Po dośrodkowaniu Tudora odbita piłka spada pod nogi Lopeza i tym razem Hiszpana nikt już nie zablokował! Potężne uderzenie z powietrza zaskakuje Krzepisza! 1:1!

82

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! IVI LOPEZ!!!

80

Sasin zmienia kontuzjowanego Żebrowskiego w Arce, a w Rakowie TIjanić i Schwarz zastępują Arsenicia oraz Cebulę.

78

Żółta kartka dla Marcusa za faul taktyczny i przerwanie kontry Rakowa.

78

Kontuzjowany Żebrowski przy pomocy fizjoterapeutów opuszcza boisko. Za chwilę może być potrzebna zmiana.

76

Kwadrans do końca. Czy Raków zdoła jeszcze doprowadzić do remisu, czy doczekamy się kolejnej sensacji z udziałem Arki Gdynia?

74

Przerwa w grze, bo cierpi na murawie Deja.

73

Szansa dla Arki! Dobra akcja Siemaszki i podanie w pole karne do Rosołka, ale ten uderza za lekko, by pokonać Holeca.

70

Tudor wywalczył rzut rożny dla częstochowian.

68

Znakomita akcja zespołowa Rakowa! Lopez do rozpędzonego na skrzydle Tudora, ten przed bramkę do Araka, który nie trafia w piłkę!

68

Arak zmienia Gutkovskisa w Rakowie.

66

Dośrodkowanie Piątkowskiego pada łupem Krzepisza.

65

Rosołek! Wypożyczony z Legii napastnik wypracował sobie pozycję do strzału zza pola karnego, ale jego uderzenie pewnie łapie Holec!

64

Kapitalna akcja na lewym skrzydle Marcina Cebuli! Pomocnik Rakowa przedarł się w pole karne i wyłożył piłkę Arseniciowi! Chorwat zablokowany, a po chwili Lederman z 18 metrów uderza nad poprzeczką!

63

Kolejne dośrodkowania w pole karne Arki! Wybijają defensorzy z Gdyni!

62

Lopez uderza z dystansu, a odbita piłka mija bramkę Krzepisza! Rzut rożny.

61

Po rzucie wolnym dla Arki bardzo niedokładnie główkuje Memić.

59

I już atakuje Raków. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła z powietrza próbował nożycami uderzyć Cebula, ale zamiast w piłkę, trafił w rywala! Rzut wolny dla Arki.

58

Dwie zmiany w Arce! Hiszpański i Valcarce wchodzą, a w ich miejsce wchodzą Skóra oraz Siemaszko.

57

Po bardzo ładnej akcji Hiszpańskiego piłka trafia na lewe skrzydło do Żebrowskiego, ten dośrodkował na tyle nieudanie, że wyszedł z tego strzał, który nie dał żadnych szans Dominikowi Holecowi! Kuriozalny gol, ale jest 1:0 dla Arki!

56

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MATEUSZ ŻEBROWSKI!!!

56

Świetna akcja na prawym skrzydle Tudora! Chorwat zagrywa przed bramkę do Kuna, jednak ten zablokowany przy próbie strzału i piłkę łapie Krzepisz!

55

Rzut wolny dla Arki, małe zamieszanie, ale Memić zagrywa prosto do bramkarza Rakowa - Holeca.

54

Niewulis! Po podaniu Piątkowskiego piłka trafia w pole karne do kapitana Rakowa, ale ten uderza w dobrej sytuacji bardzo nieczysto i niecelnie!

52

Raków od pierwszych sekund drugiej połowy w ataku, częstochowianie praktycznie nie wychodzą ze strefy obronnej pierwszoligowca.

50

Ucierpiał Rosołek w starciu z Niewulisem. Przerwa w grze.

48

Ivi Lopez! Po rzucie rożnym strzał Hiszpana zablokowany przez obrońcę Arki. Raków sygnalizuje zagranie ręką, ale o karnym nie ma mowy.

46

Arsenić wywalczył rzut rożny.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46

W obu drużynach będzie po jednej zmianie. W Rakowie Poletanović zastępuje Sapałę. W Arce Marcus da Silva zmienia Letniowskiego.

45
45

Początek i końcówka pierwszej części gry należały do Arki, środek do Rakowa. Minimalnie lepsze okazje mieli zawodnicy z Gdyni, ale ogólnie remis w tym spotkaniu jest póki co zasłużony, bo nie jest to wielkie widowisko.

45

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Lublinie jest zasłużony bezbramkowy remis!

43

Celne uderzenie z dystansu Ledermana, jednak w sam środek bramki! Pewnie łapie Krzepisz.

42

Letniowski uderzył płasko zza pola karnego, ale obok bramki Rakowa.

41

Żebrowski! Po podaniu Valcarce Żebrowski zdołał minąć Holeca, ale tracąc równowagę z niemal zerowego kąta nie zdołał skierować piłki do siatki!

39

Dośrodkowanie w kierunku Rosołka, ale ten nie sięga futbolówki w polu karnym.

38

Wreszcie pierwsza od dłuższego czasu akcja Arki, jednak gdynianom nie udało się przedostać w pole karne Rakowa.

36

Bardzo odważne wejście Arsenicia lewym skrzydłem, ale Chorwat pod naciskiem rywala stracił kontrolę nad piłką pod linią końcową boiska.

35

Płaskie dośrodkowanie Lopeza pada łupem Krzepisza.

34

Indywidualna akcja Iviego Lopeza, który z prawego skrzydła ściął do środka, po czym oddał płaski strzał z 17 metrów! Został jednak zablokowany.

32

Teraz dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale w piłki w polu karnym nie sięgnął Gutkovskis.

30

Kolejna bardzo dobra centra Tudora! Tym razem na głowę Cebuli, który w dobrej sytuacji uderzył nieczysto i spokojnie złapał piłkę Krzepisz!

29

Nieudany stały fragment gry Rakowa i ruszyła z kontrą Arka! Rosołek jednak na lewym skrzydle został zablokowany.

28

Teraz odważne wejście Arsenicia przynosi Rakowowi kolejny korner. Trzeba przyznać, że przewaga częstochowian jest coraz większa.

26

Szansa dla Rakowa! Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Iviego Lopeza, ale ten został zablokowany przez Żebrowskiego!

25

Kun wywalczył rzut rożny dla Rakowa.

24

Kun na lewym skrzydle nie zdołał się przedrzeć przez dwóch obrońców Arki. Od bramki rozpocznie Krzepisz.

22

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią Arkadiusz Kasperkiewicz, obrońca Arki.

20

Pierwsza świetna szansa dla Rakowa! Cebula dopadł do dośrodkowania Tudora, ale jego strzał z powietrza poszybował obok bramki!

19

Memić twardo starł się z Lopezem w pojedynku powietrznym. Hiszpan ucierpiał i kolejna przerwa w grze.

18

Bardzo dobre dośrodkowanie Marcina Cebuli, ale żaden z piłkarzy Rakowa nie zdołał w nią trafić, aby oddać strzał!

17

Letniowski fauluje Piątkowskiego około 35 metrów od bramki Arki. Kolejny stały fragment gry dla Rakowa.

15

Prosty błąd Tudora psuje akcję Rakowa. Niemniej jednak już od kilku minut wyraźną przewagę w posiadaniu piłki mają piłkarze z Częstochowy.

12

Rzut wolny dla Rakowa. Kolejne dośrodkowania w pole karne Arki jednak wybijane przez defensywę pierwszoligowca.

10

Po odważnym początku Arki, teraz inicjatywę przejmuje Raków, ale na razie bez wymiernych efektów.

7

Ucierpiał Gutkovskis w starciu z rywalem. Przerwa w grze.

6

Zaskakująco dobrze weszła w to spotkanie Arka Gdynia. W przeciwieństwie do Rakowa, który na razie popełnia sporo błędów.

4

Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak sytuację wyjaśnia Holec.

3

Kapitalna okazja Mateusza Żebrowskiego! Świetne podanie za linię obrony, Żebrowski popędził w pole karne, wykorzystał błąd Niewulisa, ale w znakomitej sytuacji uderzył obok bramki Rakowa!

2

Pierwsza akcja Arki Gdynia. Lewym skrzydłem popędził Żebrowski i swoim dośrodkowaniem szukał pod bramką rywala Rosołka, ale zagrał niedokładnie, a napastnik Arki jeszcze faulował rywala.

1

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy finał Pucharu Polski!

14:56

Piłkarze obu drużyn już na murawie, czas na Mazurka Dąbrowskiego!

14:48

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Paweł Gil, który pochodzi właśnie z Lublina.

14:48

Na dzisiejszym meczu obecny jest także selekcjoner reprezentacji Polski - Paulo Sousa.

14:47
14:47

Rezerwowi Arki: Kajzer, Sasin, Ślesicki, Marcus da Silva, Skóra, Aleman, Siemaszko, Ł. Wolsztyński, R. Wolsztyński.

14:45

Skład Arki Gdynia: Krzepisz - Kasperkiewicz, Marcjanik, Memić - Hiszpański, Danch, Deja, Letniowski, Valcarce - Rosołek, Żebrowski.

14:45
14:44

Rezerwowi Rakowa: Pindroch, Schwarz, Tijanić, Poletanović, Arak, Wdowiak, Szelągowski, Jach, Długosz.

14:42

Skład Rakowa Częstochowa: Holec - Piątkowski, Niewulis, Arsenić - Tudor, Lederman, Sapała, Kun - Cebula, Ivi Lopez - Gutkovskis.

14:42
14:39

Droga Arki Gdynia do finału PP: 5:0 z Górnikiem Polkowice (II liga), 2:0 z Koroną Kielce (I liga), 2:1 z Górnikiem Łęczna (I liga), 5:2 z Puszczą Niepołomice (I liga) i 0:0 (k. 4:3) z Piastem Gliwice.

14:38

Droga Rakowa Częstochowa do finału Pucharu Polski: 3:0 z Sandecją Nowy Sącz (I liga), 2:0 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (I liga), 4:2 z Górnikiem Zabrze, 2:0 z Lechem Poznań i 2:1 z Cracovią.

14:35

Arka Gdynia jest zdecydowanie bardziej utytułowanym klubem w rozgrywkach Pucharu Polski, jako że sięgała po to trofeum już dwukrotnie - w 1979 i 2017 roku. Piłkarze Dariusza Marca jednak nie mogą na to patrzeć, bo nawet w I lidze nie są obecnie drużyną, która dominuje w tych rozgrywkach. Arka na zapleczu ekstraklasy jest dopiero szósta i choć wygrała trzy ostatnie mecze w lidze, to jednak bardzo się w nich męczyła i miała sporo szczęścia.

14:32

Zdecydowanym faworytem finału rozgrywanego w Lublinie jest Raków Częstochowa. Piłkarze Marka Papszuna, którzy już zapewnili sobie podium na koniec sezonu w ekstraklasie, stoją przed szansą na osiągnięcie kolejnego historycznego sukcesu w roku stulecia klubu. Raków jeszcze ani razu nie zdobył Pucharu Polski, a jedynie raz był w finale. Dzisiaj to zespół z Częstochowy będzie zdecydowanym faworytem tej konfrontacji, bowiem nie przegrał od 12 meczów oficjalnych i mierzy się z rywalem z pierwszej ligi.

14:27

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu finałowego Pucharu Polski, w którym Raków Częstochowa zmierzy się z Arką Gdynia! Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00!