Atletico Madryt
51'
51' Daniel Olmo
70'
70' Lukas Klostermann
72'
72' Tyler Adams za Konrad Laimer
82'
82' Kevin Kampl
83'
83' Patrik Schick za Daniel Olmo
83'
83' Amadou Haidara za Christopher Nkunku
87'
87' Amadou Haidara
88'
88' Tyler Adams
90'
90' Nordi Mukiele za Marcel Sabitzer
58'

58' Joao Felix za Hector Herrera
62'

62' Renan Lodi
71'

71' Joao Felix
72'

72' Alvaro Morata za Diego Costa
90'

90' Felipe za Koke
90'

90' Jose Gimenez

Relacja z meczu RB Lipsk - Atletico Madryt

90'  + 8'

KONIEC MECZU! RB Lipsk pokonuje 2:1 Atletico i awansuje do półfinału Ligi Mistrzów!

90'  + 4'

Angelino leży na murawie - łapią go skurcze, piłkarze Atletico pokazują na zegarek, by Marciniak odliczył ten czas.

90'  + 2'

Zmiany w obu drużynach: Mukiele za Sabitzera i Felipe za Koke.

90'

Pięć minut doliczone do drugiej połowy.

88'

Goooooooooooooooooooool! RB Lipsk! Adams!

87'

Haidara - żółta kartka.

85'

Rzut wolny dla Atletico, faulowany Morata.

83'

Podwójna zmiana w RB Lipsk: schodzą Olmo i Nkunku, wchodzą Schick i Haidara.

80'

Carrasco strzela, rykoszet i rzut rożny dla Atletico.

78'

Nkunku zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i Koke zabrał mu piłkę.

76'
74'

Rzut wolny dla RB Lipsk - Gimenez faulował Olmo.

71'

Goooooooooooooooooooooool! Atletico! Felix!

71'

I żółta kartka dla Klostermanna, który faulował Felixa.

70'

Rzut karny dla Atletico!

68'
65'

Nkunku faulowany we własnym polu karnym, Marciniak przerywa grę - rzut wolny dla RB Lipsk.

63'

Rzut wolny dla Atletico, Laimer faulował Felixa.

61'

Lodi ukarany żółtą kartką. Za próbę wymuszenia rzutu karnego.

58'

Zmiana w Atletico: Felix za Herrerę.

56'

Upamecano z dystansu, ale broni Oblak.

53'

Prostopadłe podanie do Llorente, ale Gulacsi go uprzedził.

52'

Sabitzer dośrodkował z prawej strony, a Olmo uderzeniem głową nie dał szans Oblakowi. RB Lipsk - Atletico 1:0.

51'

Goooooooooooooooooooooooool! RB Lipsk! Olmo!

50'

Nkunku pada w polu karnym Atletico, ale bez kontaktu z rywalem. Nie ma mowy o karnym.

48'

Rzut wolny dla RB Lipsk - Llorente faulował Olmo.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

45'  + 4'

PRZERWA. Jak dobrze policzyliśmy, na razie po jednym celnym strzale z obu stron. Ale goli brak, 0:0.

45'  + 2'

Upamecano - głową, celnie, ale w sam środek. Piłkę łapie Oblak.

45'

Marciniak dolicza cztery minuty do pierwszej połowy.

43'

RB Lipsk próbuje, ale z akcentem na próbuje, bo nie może przebić się przez szczelną defensywę Atletico.

41'

Laimer wrzuca w pole karne, ale obrońcy Atletico wybijają piłkę.

38'

Savić ma rozcięty łuk brwiowy, jest opatrywany. Wciąż czekamy na wznowienie gry.

36'

Ostre starcie Savicia z Halstenbergiem. Obaj piłkarze leżą na murawie, na twarzy Savicia pojawiła się krew.

33'

Carassco przegrywa pojedynek bark w bark z Klostermannem.

32'

I kolejny rzut wolny. Tym razem dla Atletico, faulował Olmo.

30'

Marciniak przerywa grę po tym, jak Saul faulował Sabitzera.

27'

Mocne, ale bardzo niecelne uderzenie Saula.

23'

Kampl - kolejny faul. Tym razem w polu karnym Atletico, gdzie popchnął Gimeneza.

21'

Carrasco zablokowany na lewej stronie boiska, od bramki Gulacsi.

19'

Kolejny rzut wolny dla Atletico. Tym razem po faulu Kampla na Herrerze.

17'

Kampl z dystansu, ale niecelnie. A nawet bardzo niecelnie - wysoko nad bramką Oblaka.

14'

Jeden z graczy Atletico pada w polu karnym RB Lipsk, ale Marciniak niewzruszony - gramy dalej, słusznie.

13'

Carrasco! Dobry strzał, mocny, ale tylko rzut rożny dla Atletico. A może aż?

10'

Gulacsi bez problemu chwyta piłkę uderzoną głową przez Savicia.

8'

Rzut wolny dla Atletico: Sabitzer faulował Carrasco przy bocznej linii.

6'

Oblak wznawia grę dalekim wykopem, ale piłka znowu pod nogami piłkarzy RB Lipsk.

4'

Halstenberg, głową, niecelnie. Choć mógł celniej, bo nie był pilnowany. Wznowi Oblak.

4'

Zablokowane dośrodkowanie Angelino - rzut rożny dla RB Lipsk.

3'

Simeone od pierwszych minut przy linii rozgrywa swój mecz, ale to akurat żadna nowość.

1'

No to zaczynamy! Od środka Atletico!

18:54

Przypomnijmy, że czwartkowy mecz w Lizbonie ma też polski akcent. Poprowadzi go Szymon Marciniak. Na liniach będą mu pomagać Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a sędziami VAR będą Paweł Gil i Tomasz Kwiatkowski. Początek spotkania już za kilka minut.

18:51

Atletico Madryt: Oblak - Gimenez, Koke, Saul, Lodi, Llorente, Savić, Herrera, Costa, Carrasco, Trippier.

18:50

RB Lipsk: Gulacsi - Angelino, Upamecano, Sabitzer, Poulsen, Klostermann, Nkunku, Halstenberg, Olmo, Laimer, Kampl.

18:45

RB Lipsk czy Atletico Madryt? Atletico czy RB Lipsk? W czwartek poznamy drugiego półfinalistę Ligi Mistrzów, rywala Paris Saint-Germain. Początek meczu RB Lipsk - Atletico o 21. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!