• Roman Debelko (22') , Uros Korun (86')
Piast Gliwice
Riga FC
62'
62' Martin Konczkowski za Gerard Badia
66'
66' Jakub Czerwiński
74'
74' Patryk Sokolowski za Joel Valencia
82'
82' Jorge Felix
85'
85' Jorge Felix
87'
87' Dominik Steczyk za Piotr Parzyszek
22'

22' Roman Debelko
43'

43' Aleksiej Visnakovs za Felipe Brisola
79'

79' Giorgos Valerianos
80'

80' Joel Bopesu za Deniss Rakels
84'

84' Kamil Biliński za Roman Debelko
86'

86' Uros Korun (sam.)
90'

90' Kamil Biliński

Relacja z meczu Piast Gliwice - Riga FC

94'

Dziękujemy za śledzenie relacji

94'

Piast Gliwice wymęczył wygraną 3:2 z FC Rygą na swoim stadionie. Gracze Fornalika przegrywali 0:1 do 62. minuty, ale wejście Konczkowskiego odmieniło losy spotkania. Wynik powinien być wyższy, gdyby nie fatalne, wręcz kuriozalne błędy obrońców Piasta.

94'

Koniec meczu!

94'

Zatrzymana kontra Rygi

90'

W międzyczasie na boisku pojawił się Kamil Biliński w FC Ryga

90'

5 minut doliczonych

86'

Największym rywalem Piasta w tych eliminacjach jest chyba sam Piast. Błędy ich piłkarzy są wręcz koszmarne

84'

Piłka leciała w stronę Koruna, ale zgrał ją do Placha! Niestety, Placha nie było w tym miejscu i piłka wpada do bramki! CO ZA KOSZMAR!

82'

KURIOZALNY GOL DLA RYGI! KORUN STRZELA SAMOBÓJA!

82'

Fenomenalna akcja Piasta! Sokołowski przyśpieszył do Konczkowskiego na lewą stronę, a ten z pierwszej piłki zagrał w pole karne. Felix też uderzył z pierwszej piłki i nie dał szans bramkarzowi

82'

GOOOOOOOOOOLL 3:1! Piast się rozkręcił!

82'

Znowu Konczowski dosrodkowuje w pole karne! Felix pakuje piłkę do bramki

78'

GOOOOOOOOOOOOOLLL 2:1 DLA PIASTA! W KOŃCU!

78'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale Parzyszek strzela nad bramką

78'

Kolejny faul na Konczkowskim. Żółta kartka dla Valerianosa

76'

Panić fauluje Czerwińskiego. Zaczyna się gra na wynik Rygi

74'

Boisko opuszcza Valencia, w jego miejsce wchodzi młody Sokołowski

72'

Piast się stara, ale z taką dokładnością zrobi niewiele

70'

Valencia dośrodkowuje w pole karne! Tam jest Konczkowski, który strzela z woleja. Niestety bardzo niecelnie.

68'

FC Ryga stara się teraz szanować piłkę. Robią bardzo madrze

65'

Piast jakby bardziej agresywnie

65'

Wprowadzony Konczkowski dośrodkowuje w pole karne i znakomicie ruszył Czerwinski, który pakuję piłkę do bramki. Znakomity timing stopera

62'

GOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA!

62'

Groźna sytuacja pod bramką Piasta, ale jest spalony

59'

Wchodzi Konczkowski za Badiję

59'

Parzyszek przepuszcza piłkę w polu karnym do Valencii, ale ten nie zrozumiał intencji!

57'

Ależ kapitalne podanie do Valencii w pole karne! Był sam, opanował piłkę, ale strzela nad bramką! Ależ źle!

54'

Podanie na prawo do Valencii, ale nie przejmuje tego podania Ekwadorczyk. Piast znowu bije głową w mur

48'

Heteley zabawił się z obrońcami FC Ryga! Zakręcił drugim trzecim, ale fatalnie strzelił. Za dużo prowadzenia

46'

Pierwsza akcja Piasta, ale strzał Felixa niestety bardzo anemiczny

46'

GRAMY!

46'

Przedłuża się start drugiej połowy... W bramce jest dziura. Siatka właśnie jest łatana

46'

Koniec pierwszej połowy! Gwizdy żegnają Piasta Gliwice. To była bardzo zła połowa... Piłkarze z Rygi schodzą z murawy i się cieszą. Oni chyba nawet nie liczyli na tak dobry wynik po pierwszej części gry.

44'

Strasznie dużo niecelnych podań po stronie Piasta. Ryga tylko na to czeka

42'

Zmiana w Rydze Zaskoczenie. Brisola schodzi z boiska. W jego miejsce Viśniakovs - były napastnik z polskiej Ekstraklasy

40'

Kolejne fatalne dośrodkowanie w pole karne FC Riga

40'

40 minut za nami a Piastowi brakuje wielu rzeczy. Przede wszystkim pewności w zagraniach. Grają kilka poziomów niżej niż z BATE

36'

Piast wychodził z kolejną kontrą, ale znowu źle Valencia

33'

Valencia faulowany na środku boiska

31'

Piast jakby znowu odpuścił. Brakuje jakości w zagraniach

28'

Kolejna akcja Piasta. Valencia sam na prawym skrzydle, ale centruje niecelnie.

28'

Kirkeskoooooov dośrodkowuje! Parzyszek zawisł w powietrzu, ale nie trafia w stronę bramki. Trzeba było to zrobić lepiej

28'

Piast wygląda źle... Ryga to drużyna zdeterminowana. Piast jakby zupełnie inaczej

24'

Parzyszek ładnie odnalazł się w polu karnym, ale był pilnowany. Uderza tylko w boczną siatkę

22'

Pietrowski wycofuje piłkę do Placha, ale robi to tak źle! Że piłkę przejmuje Debelko! I sam biegnie na bramkę Placha... Ten wychodzi, ale uniknął czerwonej kartki... Niestety 0:!

21'

Ależ katastrofa Piasta! 0:1!

17'

Świetna akcja Parzyszka z Valencią, ale ten drugi odgrywa bardzo źle

15'

Piast jakby zaczął łapać swój rytm. Piłkarze mistrza Polski cały czas na połowie rywali. Ale ofensywa Piasta stoi pod polem karnym. Nie ma tam ruchu

12'

Kapitalna akcja Piasta Gliwice. Świetne rozegranie do Valencii, ten odgrywa, ale jest rykoszet i kapitalnie broni bramkarz FC Ryga

10'

Duży gry w środku pola. Teraz Felix próbował się przedrzeć pod pole karne, ale nie dał rady. Nabił się na obrońcę.

8'

Piłkarze z Rygi cały czas mają przewagę, a Piast jakby zaskoczony. Niemrawy i ospały. Na razie jednak bez sytuacji pod bramkami

6'

Piast jakby zaskoczony. Sparaliżowany błędami z BATE.

3'

Piast stara się trzymać piłkę. Goscie często ją tracą, ale Piast nie podejmuje ryzyka

1'

Świetna akcja Valencii na samym początku. Dośrodkowanie w pole karne, ale wybijają obrońcy z Rygi

18:02

Rozpoczynamy mecz

18:01

Piast Gliwice: Plach - Pietrowski, Korun, Czerwiński - Badia (C), Garcia, Hateley, Dziczek, Kirkeskov - Valencia, Paryszek. Rezerwowi: Szmatuła - Jagiełło, Sokołowski, Konczkowski, Huk, Rymaniak, Steczyk. Riga FC: Ozols - Stuglis, Valerianos, Panić, Rugins - Sharpar, Laizans (C), Sarić - Brisola, Debelko, Rakels. Rezerwowi: Uvarenko - Petersons, Visnakovs, Gabovs, Fjodorvs, Biliński, Bopesu.

18:00

Piłkarze wychodzą na murawę

13:17

Piast Gliwice rozpoczyna grę w Lidze Europy. Mistrzowie Polski po porażce z BATE Borysów w eliminacjach Ligi Mistrzów zmierzą się w drugiej rundzie eliminacji LE z łotewską Rygą FC. Początek spotkania już o 20:00.