44' Jakub Świerczok
59'
59' Jakub Świerczok
67'
67' Arkadiusz Pyrka za Dominik Steczyk
67'
67' Tiago Alves za Gerard Badia
73'
73' Tomasz Jodłowiec za Patryk Lipski
85'
85' Michał Żyro za Jakub Świerczok
85'
85' Kristopher Vida za Michał Chrapek
46'

46' Peter Wilson za Gergo Kocsis
63'

63' Karol Danielak za David Niepsuj
63'

63' Łukasz Sierpina za Petar Mamić
63'

63' Siergiej Mjakuszko za Kamil Biliński
66'

66' Marco Tulio
79'

79' Desley Ubbink za Marco Tulio

Relacja z meczu Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała

90  + 3'

Piast Gliwice pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Zespół Waldemara Fornalika awansował na 4. miejsce w tabeli i przybliżył się do gry w europejskich pucharach. Goście? Cóż, oni tracą trzy punkty do Stali Mielec, która ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Utrzymanie Podbeskidzia jest coraz mniej realne.

90  + 3'

KONIEC MECZU!

90

3 minuty doliczone.

87

Świetna interwencja Peskovicia, który zatrzymał uderzenie Wilsona z kilku metrów!

85

Vida i Żyro w miejsce Chrapka i Świerczoka.

79

Ubbink w miejsce Tulio.

75

Kolejny kontratak Piasta, ale tym razem zepsuł go Świerczok.

70

20 minut do końca meczu. Tu chyba wiele się już nie wydarzy.

68

Szansa Miakuszki, jednak uderzenie wprost w bramkarza.

67

Steczyk i Badia zeszli z boiska, w ich miejsce Alves i Pyrka. Pierwsze zmiany w Piaście.

66

Kartka dla Tulio.

63

Mamić, Niepsuj, Biliński schodzą z boiska. W ich miejsce Danielak, Sierpnia i Miakuszko. Potrójna zmiana u gości.

58

Katastrofalne podanie Rundicia do Sitka. Piłkę przejął Badia, a gospodarze wyszli z kontrą 3 na 2. Hiszpan podał do Chrapka, ten do Świerczoka, który uderzeniem po dalszym rogu nie dał szanse Peskoviciowi. Coraz trudniejsza sytuacja gości.

57

JAKUB ŚWIERCZOK! 2:0!

56

Bez zagrożenia pod bramką Podbeskidzia po rzucie rożnym dla Piasta.

53

Próba prostopadłego podania do Wilsona, jednak doskonale interweniował Czerwiński.

50

Piast przyczajony na własnej połowie. Goście bardzo mocno przycisnęli od początku drugiej połowy.

48

Ofensywny początek Podbeskidzia, które nie ma tu już czego bronić.

46

Początek 2. połowy.

46

Wilson w miejsce Kocsisa, to jedyna zmiana w przerwie w Podbeskidziu. Piast bez zmian.

14:59
45

Przerwa. Gol Świerczoka to ostatni akcent połowy, którą ostatecznie wygrywa Piast 1:0.

44

Bardzo ładnie z pierwszej piłki zagrał Świerczok z Chrapkiem. Napastnik Piasta wpadł w pole karne i oddał strzał z niemal zerowego kąta! Niesamowite jest to, jak ta piłka mogła wpaść do bramki Podbeskidzia. Wielki kunszt Świerczoka. - On jest bezczelny - podsumował uderzenie Świerczoka Wojciech Jagoda, ekspert Canal+Sport

44

JAKUB ŚWIERCZOK! 1:0 DLA PIASTA!

41

Kolejna dobra akcja Podbeskidzia. Uderzał Mamić, piłkę zablokował jednak Malarczyk.

40

Niezłe dośrodkowanie w pole karne Podbeskidzia, ale znowu bez celnego strzału z pola karnego.

38

Dobry moment meczu. Najpierw dobra akcja Podbeskidzia na prawej stronie, skąd w pole karne do Bilińskiego podawał Sitek. Piłka zablokowana i wybita, dobra kontra Piasta. Rzut rożny.

35

Wyraźnie spadły nam tempo i jakość tego meczu. Po obiecującym kwadransie mamy typowy, ligowy dżemik...

32

Ładny, płaski, mocny strzał Świerczoka z rzutu wolnego z dalszej odległości, jednak czujnie i dobrze interweniował Pesković.

29

Ładne zagranie Badii do Świerczoka, jednak napastnik Piasta nie sięgnął odchodzącej piłki.

25

Spore zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia, ale Świerczokowi nie udało się oddać celnego strzału. Akcja zakończona faulem napastnika Piasta.

21

63-37 to procentowa przewaga Piasta w posiadaniu piłki, ale na razie tej przewagi nie widać na boisku. Podbeskidzie nie ogranicza się tylko do obrony.

18

Kolejne niedokładne dośrodkowanie Chrapka.

15

Piłka w rękach Peskovicia po kiepskim dośrodkowaniu w pole karne z lewej strony boiska.

12

Naprawdę nieźle ogląda się to spotkanie, ale na razie brakuje konkretów.

8

Aktywny początek z obu stron. Widać, że to mecz o sporą stawkę.

4

Pierwsza szansa dla Piasta. Podawał Badia, ale z pola karnego niecelnie uderzył Świerczok.

2

Już pierwszy rzut rożny dla gości. Po dośrodkowaniu do sytuacji doszedł Biliński, jednak uderzył niecelnie głową.

1

Gramy!

13:57

Obie drużyny już na boisku. Za kilka minut rozpoczynamy mecz.

13:50
13:47
13:45

Trzy punkty straty do 15. miejsca, czyli do Stali Mielec, która w tej kolejce pokonała Lecha 2:1 i ma rozegrany jeden mecz mniej. Jeśli piłkarze Podbeskidzia chcą jeszcze myśleć o pozostaniu w ekstraklasie, dziś muszą wygrać. Ale zadanie będzie arcytrudne, bo grają na wyjeździe z Piastem, który też ma o co grać. Po zdobyciu Pucharu Polski przez Raków czwarte miejsce w ekstraklasie gwarantuje w przyszłym sezonie grę w eliminacjach do europejskich pucharów. Teraz zajmuje je Lechia, ale za chwilę może zajmować Piast. Wystarczy tylko, że wygra z Podbeskidziem. Początek meczu o 15.