Legia Warszawa
60'
60' Michał Chrapek
72'
72' Tomasz Jodłowiec za Patryk Sokołowski
73'
73' Arkadiusz Pyrka za Dominik Steczyk
76'
76' Gerard Badia za Tiago Alves
76'
76' Michał Żyro za Jakub Świerczok
82'
82' Sebastian Milewski za Michał Chrapek
90'
90' Sebastian Milewski
57'

57' Luquinhas za Bartosz Kapustka
57'

57' Andre Martins za Walerian Gwilia
71'

71' Rafael Lopes
75'

75' Rafael Lopes
82'

82' Kacper Kostorz za Rafael Lopes

Relacja z meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa

90  + 3'

KONIEC MECZU. Legia po pięciu ligowych spotkaniach bez zwycięstwa w końcu pokonuje Piasta i na cztery kolejki przed końcem sezonu utrzymuje sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli Pogonią.

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

88

Konczkowski blokuje strzał Mladenovicia - rzut rożny dla Legii.

86

Kolejna okazja Kostorza, ale tym razem strzał niecelny. A mógł mieć asystę Mladenović.

85

Badia z rzutu wolnego w pole karne Legii, ale wprost na głowę Pekharta, który oddala zagrożenie.

83

Plach! Po raz trzeci! Po raz trzeci w bardzo trudnej sytuacji broni strzał Kostorza! Powinno być 2:0 dla Legii!

82

Piast też reaguje jeszcze jedną zmianą: Milewski za Chrapka.

82

Zmiana w Legii: schodzi Lopes, czyli strzelec gola, a wchodzi młodzieżowiec, czyli Kacper Kostorz.

79

Rzut wolny dla Legii po faulu Chrapka na Martinsie.

77

I kolejne zmiany w Piaście: schodzą Alves i Świerczok, wchodzą Żyro i Badia.

76

Juranović w pole karne, gdzie Lopes przechytrzył Huka i precyzyjnym strzałem pokonał Placha. Piast - Legia 0:1.

75

Goooooooooooooooooooooooooooooool! Legia! Lopes!

74

Świerczok nieczysto trafia w piłkę, zmarnowana okazja.

72

Podwójna zmiana w Piaście: schodzą Sokołowski i Steczyk, wchodzą Jodłowiec i Pyrka.

71

Żółta kartka dla Lopesa za faul na Konczkowskim.

68

Plach! Co za interwencja! A strzelał Pekhart. To też powinien być gol!

66

Jędrzejczyk w kierunku Pekharta, ale za mocno. Wznowi Plach.

64

Plach broni strzał Luquinhasa - minimalnie obok słupka, ale też po rykoszecie, więc Legia ma jeszcze rzut rożny.

62

To powinien być gol dla Piasta! Niewiarygodne! Alves z kilku metrów niepilnowany uderza obok słupka!

60

Żółta kartka dla Chrapka za faul na Martinsie.

59

Lopes uderza z kilku metrów. Źle, bardzo źle - nad poprzeczką.

57

Podwójna zmiana w Legii: schodzą Gwilia i Kapustka, wchodzą Martins i Luquinhas.

54

Rzut wolny dla Piasta - Jędrzejczyk faulował Alvesa.

52

Pekhart głową, ale nad poprzeczką. To powinna być bramka!

51

I pierwszy celny strzał Piasta - Świerczok głową, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Boruca.

50

Szybka odpowiedź Legii - Kapustka, sprzed pola karnego, nad poprzeczką.

50

Alves wpada z piłką w pole karne, po chwili ta jest już pod nogami Sokołowskiego, który oddaje strzał, ale piłka nie dolatuje do bramki, bo ciałem zatrzymuje ją Wieteska.

47

I znowu Gwilia, jak na początku pierwszej połowy. Tym razem jego strzał zostaje jednak zablokowany. Legia ma jeszcze rzut rożny.

46

Zaczynamy drugą połowę, w obu drużynach bez zmian.

20:23
45

Juranović wpada z piłką w pole karne i oddaje strzał - niecelny. I tym oto niecelnym strzałem kończymy pierwszą połowę. Piast - Legia 0:0.

42

Wieteska dobrze blokuje piłkę po strzale Alvesa z dystansu.

40

Mladenović z rzutu rożnego - wprost na głowę Jędrzejczyka, który uderza mocno, ale obok słupka.

37

Kapustka z dystansu - obok bramki.

34

Kolejne dośrodkowanie Chrapka, kolejne z rzutu wolnego i kolejne nieudane.

33

Mladenović przewraca się w polu karnym po starciu z Hukiem, ale sędzia nie odgwizduje jedenastki - gramy dalej.

31

Gwilia do Mladenovicia i na tym koniec akcji. Nieudane dośrodkowanie.

29

Mladenović - celnie, mocno, ale prosto w Placha, który obronił jego strzał. Nadal 0:0.

27

I kolejne dośrodkowanie Chrapka - tym razem jednak z rzutu wolnego - i kolejny raz piłkę pewnie chwyta Boruc.

26

Plach broni strzał Juranovicia sprzed pola karnego.

24

Chrapek dośrodkowuje w pole karne, ale Boruc pewnie chwyta piłkę.

23

Rzut wolny dla Piasta po faulu Pekharta na Sokołowskim.

21

Alves wpada z piłką w pole karne, ale tam jest dobrze pilnowany przez Wieteskę i nie trafia w bramkę.

20

Nieudany przerzut Mladenovicia do Juranovicia - piłkę przechwycił Holubek.

17

Gra przerwana - Pekhart na spalonym.

16

Mladenović do Lopesa, ale ten był szczelnie kryty i nie przejął piłki.

14

Piast stara się dłużej utrzymać przy piłce. I nawet się utrzymuje, ale daleko od pola karnego Legii.

12

Przerwa w grze - na boisku leży Kapustka po starciu z Holubkiem.

10

Ładne podanie Kapustki do Gwilii, ale kolejne do Lopesa już nie wychodzi. Strata Legii.

8

Gwilia sprzed pola karnego. Strzela, ale bardziej to przypominało podanie, a nie strzał.

7

Zablokowany strzał Pekharta, ale Legia cały czas przy piłce - Mladenović.

6

Kolejna próba Alvesa i kolejna zatrzymana przed Jędrzejczyka. Tym razem bez wślizgu.

4

Jędrzejczyk w ostatniej chwili powstrzymuje Alvesa - udany wślizg.

19:18

Trzy - tyle punktów przewagi nad Pogonią Szczecin ma Legia Warszawa. Niewiele, biorąc pod uwagę, że jeszcze dwa i pół tygodnia temu ta przewaga wynosiła dziesięć punktów. Ale później przyszły dwa bezbramkowe remisy z Lechem i Cracovią, a także trzy zwycięstwa Pogoni, która pokonała Wisłę Płock (2:0) i Podbeskidzie (2:0), a w tej kolejce wygrała także z Górnikiem (1:0).

19:15

Grudzień, 2018. To wtedy Legia Warszawa, prowadzona jeszcze przez Ricardo Sa Pinto, po raz ostatni wygrała z Piastem. Dlatego czeka ją dzisiaj arcytrudne zadanie. Tym trudniejsze, że w Gliwicach będzie musiała sobie radzić bez Czesława Michniewicza, bo w środę po południu Komisja Ligi podtrzymała dwa mecze dyskwalifikacji dla trenera Legii, który w ostatnim meczu z Cracovią już w 22. minucie zobaczył czerwoną kartkę i został wyrzucony na trybuny. Początek meczu Piast - Legia o 20.30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!