• Tobias Kainz (33') , Lukas Ried (75')
Piast Gliwice
Hartberg
10'
10' Martin Konczkowski
60'
60' Piotr Parzyszek
62'
62' Patryk Sokolowski
64'
64' Tomasz Jodłowiec
70'
70' Michał Żyro za Piotr Parzyszek
78'
78' Dominik Steczyk za Kristopher Vida
84'
84' Michał Żyro
89'
89' Bartosz Rymaniak za Piotr Malarczyk
33'

33' Tobias Kainz
41'

41' Tobias Kainz
59'

59' Rajko Rep
67'

67' Julius Ertlhaler za Manfred Gollner
73'

73' Stefan Goelles za Andreas Lienhart
75'

75' Lukas Ried
82'

82' Thomas Rotter
89'

89' Michael Huber za Samson Tijani

Relacja z meczu Piast Gliwice - Hartberg

90'  + 4'

Koniec! Piast Gliwice w 3. rundzie eliminacji do Ligi Europy! Ekipa z Ekstraklasy wygrała 3:2 z TSV Hartberg.

90'  + 1'

Żyro nie trafia na pusta bramkę!

86'

Już tylko minuty dzielą Piasta od awansu do 2. rundy LE.

82'

Żyro najwyżej wyskoczył do dośrodkowanej przez Konczkowskiego piłki i posłał ją uderzeniem głową do siatki!

81'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 3:2 dla Piasta!!!

76'

Zaostrzył się nam ten mecz. Sporo fizycznej gry. Żyro wycięty równo z trawą.

73'

Długa piłka w pole karne do Rieda, który mimo asysty dwóch obrońców huknął z ostrego kąta pod poprzeczkę.

72'

GOOOOOOOOOOOOL!!! Niestety, remis.

68'

Zmiana w Piaście: Żyro za Parzyszka.

64'

Sokołowski próbował miękko zagrać piłkę nad obrońcami, ale trafił w rywala. Nie wyszło podanie, to zdecydował się na strzał z szesnastego metra. Mocny, płaski, przy samiutkim słupku. Brawo!

63'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piast znowu prowadzi!!!

59'

Parzyszek najwidoczniej pozazdrościł kartki rywalowi, bo także nie przebierał w środkach, zatrzymując przeciwnika. Kartka dla Polaka.

57'

Ostry faul Repy na Huku. Piłkarz TSV dostaje żółtą kartkę.

55'

Bardzo dobry początek drugiej części meczu w wykonaniu Piasta. TSV ma problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

51'

Raz jeszcze próbuje Piast. Mocny strzał Parzyszka w kierunku dalszego słupka, broni jednak Swete.

48'

Seria rzutów rożnych dla Piasta. Ani razu nie udało się jednak zawodnikom Fornalika skierować piłki w światło bramki.

46'

Zaczynamy druga połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do 25. minuty to był mecz ze wskazaniem na Piasta, potem natomiast przeważało TSV. Wyrównane spotkanie, toteż wynik 1:1 nie powinien nikogo dziwić.

41'

Od kilku minut Piast głównie biega za piłką. Na szczęście TSV nie umie sforsować defensywy rywala.

37'

Piast miał świetnych pierwszych 20 minut, ale potem gliwiczanie oddali inicjatywę rywalom i zapłacili za to najwyższą cenę. Miejmy nadzieję, że Piast wróci do gry, jaką prezentował na początku tego spotkania.

32'

Błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Huk, podając do rywala. Tobias Kainz uderzył sprzed pola karnego, piłka wpadła jeszcze w kozioł i Plach niewiele mógł w tej sytuacji zrobić.

31'

GOOOOOOOOOL!!! Zespół z Austrii doprowadza do remisu.

28'

Austriacy się rozkręcają, powoli co prawda, ale jednak.

23'

Cofnął się Piast. Rywale w ataku pozycyjnym nie zachwycają, więc póki co bez obaw pod bramką Placha.

20'

Nieco dłużej rozgrywają teraz piłkę zawodnicy Hartberg. Wolno, czytelnie i kończy się to bezproduktywną wrzutką.

16'

Przeważa Piast i kontroluje grę. Austriacy próbują szczęścia głównie strzałami z dystansu, aczkolwiek zagrożenia praktycznie nie stwarzają.

13'

Kolejna świetna akcja ekipy z Ekstraklasy. Konczkowski dośrodkował z prawej strony w pole karne, a Parzyszek uderzeniem z woleja sprawił bramkarzowi TSV spore kłopoty.

11'

Szybki atak Piasta, Konczkowski na prawym skrzydle założył siatkę rywalowi i wbiegł w pole karne, gdzie ładnym płaskim strzałem pokonał bramkarza TSV!

10'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piast prowadzi 1:0!!!

7'

Aj! Parzyszek w sytuacji sam na sam, ale dobrze skraca kąt Swete i broni uderzenie napastnika Piasta.

4'

Wysoki pressing Piasta teraz, szybko piłkę odbierają gospodarze.

2'

Pierwsza akcja Austriaków zakończona strzałem w boczną siatkę.

1'

Gramy!

17:59

Składy obu ekip. Piast musi sobie radzić bez kontuzjowanych Jakuba Świerczoka i Gerarda Badii: Piast: Plach - Kirkeskov, Malarczyk, Czerwiński, Huk - Vida, Jodłowiec, Sokołowski, Konczkowski - Lipski - Parzyszek TSV: Swete - Gollner, Luckeneder, Rotter, Lienhart - Kainz, Tijani - Klem, Rep, Ried - Tadić

1'

Zaczynamy!

16:51

Piast Gliwice awansował do II rundy el. Ligi Europy po wygranej w pierwszym meczu z Dynamem Mińsk 2:0. Kolejny rywal piłkarzy Waldemara Fornalika debiutuje w europejskich pucharach

16:51

Czwartkowe spotkanie II rundy eliminacji Ligi Europy będzie debiutem TSV Hartberg w europejskich pucharach. Nieco bardziej doświadczoną drużyną jest Piast Gliwice, dla którego będzie to 10. mecz w międzynarodowych rozgrywkach. Piłkarze Waldemara Fornalika słabo zaczęli nowy sezon ekstraklasy (zdobyli zaledwie jeden punkt w trzech meczach), ale Jakub Czerwiński wierzy w siłę zespołu. [i]- Musimy być przygotowani na bardzo ciężki mecz, najtrudniejszy w tym sezonie. Mając takie nastawienie wierzę, że poradzimy sobie z przeciwnikiem. Na pewno będzie dużo pracy w defensywie, ale i w ofensywie chciałbym, żebyśmy na dużej intensywności popracowali i stworzyli sobie dużo sytuacji, które wykorzystamy - zapowiedział stoper Piasta Gliwice. [/i]

16:51

Piast Gliwice przygotowuje się do kolejnego wyzwania w Lidze Europy. O awans do III rundy rozgrywek piłkarze Waldemara Fornalika zagrają z austriackim TSV Hartberg. Początek spotkania o godz. 20:00