• Kingsley Coman (59')
Paris Saint-Germain
Bayern Monachium
25'

25' Niklas Suele za Jerome Boateng
28'

28' Alphonso Davies
52'
52' Leandro Daniel Paredes
65'
65' Marco Verratti za Leandro Daniel Paredes
72'
72' Julian Draxler za Ander Herrera
80'
80' Layvin Kurzawa za Juan Bernat
80'
80' Eric Choupo-Moting za Angel Di Maria
81'
81' Neymar
84'
84' Thiago Silva
86'
86' Layvin Kurzawa
52'

52' Serge Gnabry
56'

56' Niklas Suele
59'

59' Kingsley Coman
68'

68' Ivan Perisić za Kingsley Coman
68'

68' Philippe Coutinho za Serge Gnabry
86'

86' Corentin Tolisso za Thiago Alcantara
90'

90' Thomas Mueller

Relacja z meczu Paris Saint-Germain - Bayern Monachium

90  + 5'

KONIEC! BAYERN MONACHIUM WYGRAŁ LIGĘ MISTRZÓW! Gol Kingsleya Comana okazał się decydujący. Robert Lewandowski po raz pierwszy w karierze triumfuje w tych rozgrywkach!

90  + 4'

Minuta do końca!

90  + 3'

Zółta kartka dla Muellera za szarpanie za koszulkę Mbappe.

90  + 2'

Jak to nie wpadło?! Kapitalnie zagrał przed bramkę Neymar, ale Choupo-Moting nie trafił w piłkę! Odetchnęła z ulgą cała ławka rezerwowych Bayernu.

90

Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

89

Wszystko na jedną kartę stawia Tuchel. Pokazuje swoim zawodnikom, żeby odważnie zaatakowali całym zespołem.

88

Wyszli z szybkim atakiem piłkarze PSG. Z polu karnym Bayernu na podanie czekał Choupo-Moting i... nie doczekał się. Znowu Bayern przy piłce.

86

Zmiana w Bayernie: Tolisso za Thiago Alcantarę.

85

Strata Neymara i ratuje PSG od nadziania się na kontrę taktycznym faulem Kurzawa. "Żółtko" dla kolejnego gracza z Paryża.

84

Coutinho z rzutu wolnego posyła piłkę minimalnie obok bramki.

83

Kontra Bayernu, Lewandowski ogrywa Silvę, a Brazylijczyk w odpowiedzi wycina Polaka równo z trawą. Żółta kartka dla obrońcy PSG.

80

Lewandowski mocno i obok bramki. Nawet gdyby w nią trafił, powodów do radości by nie było, bo w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego.

78

Podwójna zmiana w PSG: Kurzawa za Bernata i Choupo-Moting za Di Marię.

76

Kontrowersyjna była ta sytuacja z Mbappe, ale cóż, słowo się rzekło, decyzja podjęta, trzeba grać dalej. Bayern nieco ponad 10 minut dzieli od wygrania Ligi Mistrzów!

74

Aj, zachwycił teraz dryblingiem w polu karnym Mbappe! Minął dwóch rywali, ale padł na boisko zatrzymany przez Kimmicha! Arbiter nie dyktuje jedenastki, chociaż patrząc na powtórkę, wydaje się, że Francuz został zahaczony przez Kimmicha.

72

Kolejna zmiana w PSG: Draxler za Herrerę.

70

Sprytnie to zagrał Di Maria! Nie patrząc w kierunku podania, odegrał między nogami Alaby do wbiegającego na piąty metr Marquinhosa. Brazylijczyk z najbliższej odległości uderza w Neuera, który perfekcyjnie skrócił kąt!

68

Podwójna zmiana w Bayernie: Perisić i Coutinho za Comana i Gnabry'ego.

66

Bayern idzie za ciosem i szuka kolejnego gola. W tarapatach PSG, które gubi się pressingiem rywali.

64

Zmiana w PSG: Verratti za Paredesa.

62

Mogło być 2:0! Znowu Coman w roli głównej! Podobna sytuacja, dogranie na dalszy słupek, Coman uderza obok Navasa, ale tym razem wybija piłkę z linii bramkowej Silva!

60

Kimmich miękko dośrodkował na dalszy słupek, Kehrer stracił z widoku Comana, który z bliska mocnym uderzeniem głową nie zostawił Navasowi żadnych szans!

59

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bayern prowadzi 1:0!

57

Sule dość surowo potraktował Di Marię, próbując odebrać mu piłkę. Faul i żółta kartka dla środkowego obrońcy Bayernu.

55

Zachowawczo grają oba zespoły. Nikt nie chce ryzykować. W końcu ktoś będzie musiał...

53

Ostra sprzeczka Paredesa i Gnabry'ego. Sędzia szybko wyjaśnia sytuację, nie wnikając, kto i dlaczego zaczął. Obaj dostają po żółtej kartce.

51

Z teki redakcyjnego statystyka: to pierwszy mecz od powrotu do gry po przerwie spowodowanej pandemią, w którym Bayern nie strzelił gola w pierwszej połowie.

49

Szuka swojej szansy w ataku pozycyjnym Bayern. Dobrze jednak bronią piłkarze PSG, więc chwilowo wieje trochę z boiska nudą.

47

Blisko 5 km przebiegł w pierwszej połowie Neymar. To jeden z najlepszych wyników w PSG. Trzeba przyznać, że Brazylijczyk próbuje być wszędzie. Napędza każdy atak paryżan, ale też często wraca się na własną połowę i pracuje w obronie.

46

Wracamy do Lizbony i zaczynamy drugą część spotkania!

45  + 1'

Koniec pierwszej połowy finału Ligi Mistrzów! Do przerwy bez bramek, choć dobre sytuacje mieli jedni i drudzy. Lewandowski trafił słupek, Mbappe w stuprocentowej okazji nieczysto uderzył w piłkę i stąd wciąż jest 0:0.

45  + 1'

Nie będzie karnego dla Bayernu! Gramy dalej.

45  + 1'

Pada Coman w polu karnym PSG po starciu z Kehrerem. Protestują piłkarze Bayernu, domagają się podyktowania jedenastki. Arbiter czeka na informację z systemu VAR.

45

Jakim cudem to nie była bramka?! Bayern traci piłkę we własnym polu karnym, Herrera wystawia ją na dziesiątym metrze niepilnowanemu Mbappe do strzału i... nie uderza czysto Francuz, więc broni to Neuer bez problemu.

43

I raz jeszcze piłka do boku, Davies centruje w pole karne, piłkarze PSG wybijają. Wykonaj, powtórz, i tak do znudzenia.

41

Starania Bayernu w ostatnich kilkunastu minutach w zasadzie ograniczają się do wrzutek. Ciasno w środkowej strefie boiska, oj ciasno.

39

Bez zagrożenia z tego stałego fragmentu gry pod bramką paryżan.

38

Zapaśniczym chwytem powalił Lewandowskiego na murawę Marquinhos. Rzut wolny dla Bayernu, do bramki jakieś 25 metrów.

36

Sprytnie dośrodkował Coman, miękko, dokręcając piłkę w stronę bramki. Nie do końca połapał się w tym wszystkim Lewandowski i został w blokach startowych. Łapie piłkę Navas.

34

Wyrównany mecz. Bayern niby dłużej utrzymuje się przy piłce, ale w sytuacjach bramkowych raczej remisowo.

31

Znowu bliski szczęścia był Lewandowski! Wrzutka z lewego skrzydła na piąty metr, trochę nie w tempo, ale Polak zdołał mimo wszystko złożyć się do uderzenia głową. Dobra interwencja Navasa ratuje PSG.

29

Centra w pole karne Bayernu, wybijają obrońcy przed szesnastkę, gdzie bez przyjęcia uderza Herrera. Piłka trafia w Goretzkę i wychodzi poza boisko, powinien być rzut rożny dla PSG, ale arbiter nie zauważył interwencji Goretzki.

28

Davies fauluje Kehrera przy linii końcowej boiska. Taktyczny faul i żółta kartka dla lewego obrońcy Bayernu.

26

Czyżby odnowiła się kontuzja Boatengowi? Po starciu z jednym z rywali w asyście sztabu medycznego obrońca opuszcza boisko. Hansi Flick czeka na informację, czy Niemiec może kontynuować grę, czy też potrzebna będzie zmiana.

24

I od razu błyskawiczna odpowiedź paryżan. Poklepali sobie Herrera z Di Marią, a ten ostatni huknął z dziesięciu metrów i posłał piłkę nad bramką!

22

LEWANDOWSKI TRAFIA W SŁUPEK! Kapitalnie to zrobił napastnik Bayernu i zabrakło centymetrów. Ustawiony plecami do bramki, Lewandowski podbił sobie piłkę przyjęciem i z półobrotu uderzył z woleja, piłka wpadła w kozioł i odbiła się od słupka.

20

Gnabry szukał płaskim podaniem w polu karnym Lewandowskiego. Za bardzo za plecy zagrana jednak ta piłką, więc nie miał szans dotarcia do niej Polak.

18

Ależ to była szansa! Piękna prostopadła piłka między obrońcami do Neymara, Brazylijczyk świetnie przyjmuje w biegu i uderza po ziemi między nogami Neuera, piłka jeszcze odbiła się od kolana bramkarza Bayernu i tylko dzięki temu PSG nie prowadzi teraz 1:0!

16

Błąd Bayernu w rozegraniu, piłka szybko wędruje do Mbappe. Przełożył sobie piłkę na prawą nogę atakujący PSG i uderzył prosto w Kimmicha.

14

Zamieszanie w polu karnym Bayernu. Mbappe piętką do Bernata, ten zagrywa piłkę zwrotną do Francuza i... blokuje uderzenie Mbappe Goretzka.

12

Coman dostał piłkę na dwudziestym metrze od bramki PSG. Wdał się w drybling, minął jednego rywala, ale szybko drogę zastawiło mu dwóch kolejnych. Siła złego na jednego.

10

W końcu paryżanie przedarli się na połowę Bayernu. Z prawej strony dośrodkowywał Neymar. Bez skutku, bo spokojnie radzą sobie z tą centrą obrońcy ekipy z Bawarii.

8

Mbappe próbuje wyprowadzić kontrę lewym skrzydłem, ale nie dają mu się rozpędzić rywale. Błyskawiczna strata Francuza.

7

Strzał z dystansu Thiago. Pomysł niezły, wykonanie już mniej. Bardzo niecelne uderzenie pomocnika Bayernu.

6

PSG nie umie wyprowadzić piłki z własnej połowy. Wysoki pressing Bayernu "dusi" paryżan.

5

Gnabry rusza z piłką pod pole karne PSG, ale dobry powrót i udany odbiór zalicza Neymar.

3

Wrzutka na krótki słupek w wykonaniu Kimmicha. Szybszy od napastników Bayernu jest Paredes i spokojnie wybija na aut.

2

Pierwsza akcja Bayernu. Na dwudziestym metrze niedokładnie podaje Goretzka i od bramki wznowi grę Navas.

1

Gramy! Finał Ligi Mistrzów rozpoczęty!

19:00

Obie drużyny już na boisku. Uprzejmości pomiędzy kapitanami wymienione. Za chwilę pierwszy gwizdek.

18:50

PSG jeszcze nigdy nie wygrało Ligi Mistrzów. Dla Bayernu, jeśli wygra, byłby to szósty triumf.

18:43

Polak w tej edycji LM zdobył już 15 bramek. Więcej w jednym sezonie tych rozgrywek strzelił tylko Cristiano Ronaldo - piłkarzowi Bayernu brakuje dwóch goli do wyrównania rekordu Portugalczyka, który w sezonie 2013/2014 aż siedemnastokrotnie trafił do siatki w barwach Realu.

18:37

Dla Lewandowskiego to jeden z najważniejszych momentów w jego karierze. Do Bayernu Monachium przyszedł w 2014 roku przede wszystkim po to, by wygrać Ligę Mistrzów. Z Borussią Dortmund był tego bliski rok wcześniej, w tym samym sezonie, w którym wbił cztery gole Realowi Madryt. Wtedy jednak w finale musiał uznać wyższość właśnie Bayernu, z którym Borussia przegrała 1:2. Od tamtego czasu Polakowi nie udało się dotrzeć w Lidze Mistrzów tak daleko (z Bayernem trzy razy odpadał w półfinale), aż do teraz.

18:32

Wyjściowe składy obu ekip: PSG: Navas - Bernat, Kimpembe, Thiago Silva, Kehrer - Paredes, Marquinhos, Herrera - Mbappe, Neymar, Di Maria [b]Bayern:[/b] Neuer - Davies, Alaba, Boateng, Kimmich - Goretzka, Thiago, Gnabry, Mueller, Coman - Lewandowski Jeśli chodzi o wyjściowe jedenastki, to wielkich niespodzianek nie ma. Obaj szkoleniowcy dokonali po jednej zmianie względem półfinałowych starć z Olympique Lyon (Bayern) i RB Lipsk (PSG). Hansi Flick zamiast Ivana Perisicia, który przeciwko Francuzom zagrał przeciętnie, postawił na Kingsleya Comana, natomiast Tuchel, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, zmienił bramkarza. Po kontuzji do bramki paryżan wraca Keylor Navas, a Sergio Rico rozpocznie mecz na ławce.

18:30

To ten dzień! O godz. 21 rozpocznie się finał piłkarskiej Ligi Mistrzów! Bayern Monachium czy Paris Saint-Germain? Robert Lewandowski czy Neymar? Zapraszamy na relację na żywo z wielkiego finału. Wkrótce wszystko będzie jasne.