• Leon Goretzka (13') , Joshua Kimmich (79')
Lokomotiw Moskwa
Bayern Monachium
17'
17' Dmitry Zhivoglyadov
46'
46' Slobodan Rajkovic za Vedran Corluka
50'
50' Murilo Cerqueira
65'
65' Daniil Kulikov
70'
70' Anton Miranchuk
75'
75' Dmitri Rybchinskiy za Fiedor Smołow
76'
76' Rifat Zhemaletdinov za Vladislav Ignatiev
84'
84' Rifat Zhemaletdinov
89'
89' Vitali Lisakovich za Daniil Kulikov
13'

13' Leon Goretzka
46'

46' Serge Gnabry za Thomas Mueller
46'

46' Javier Martinez za Leon Goretzka
48'

48' Lucas Hernandez
69'

69' Douglas Costa za Kingsley Coman
79'

79' Joshua Kimmich

Relacja z meczu Lokomotiw Moskwa - Bayern Monachium

90'  + 4'

Źle rozegrali ten stały fragment gospodarze i chwilę później arbiter zakończył mecz! Bayern po zaciętej walce pokonał Lokomotiw 2:1 - bramki zdobywali Goretzka, Kimmich (dla Bayernu) oraz Mirnaczuk (dla Loko). Podobnie jak przed tygodniem w starciu z Atletico, tak i tym razem Lewandowski nie zdołał wpisać się na listę strzelców. W drugim rozgrywanym równolegle meczu Szachtar Donieck zremisował bezbramkowo z Interem 0:0.

90'  + 4'

Krychowiak z dystansu i... rzut rożny. W pole karne Bayernu wędruje nawet bramkarz Loko.

90'  + 3'

Bayern stara się utrzymywać długo przy piłce, o co nie jest łatwo przy agresywnie grających Rosjanach.

90'  + 2'

Szachtar Donieck - Inter 0:0 W doniecku bez goli, a druga połowa znacznie bardziej wyrównana od pierwszej, w której to Inter przeważał.

90'

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

87'

Wysoki pressing Lokomotiwu. Imponują dzisiaj Rosjanie.

85'

Jak coś groźnego dzieje się w szesnastce Bayernu, to z reguły zaangażowany jest w to Ze Luis. Nie inaczej było tym razem, kiedy próbował technicznym strzałem boczną częścią stopy dokręcić piłkę w okienko. Pomylił się, aczkolwiek decyzja bardzo dobra.

84'

Kontra Loko napędzona przez Rybusa na lewym skrzydle i... aj, szkoda! Podanie w pole karne Polaka zablokowane.

83'

Niesamowite zwroty akcji w tym meczu. Czy Lokomotiw zdoła jeszcze odpowiedzieć?

81'

Gol stadiony świata Kimmicha! Stojąc na dwudziestym metrze, przyjęciem podbił sobie piłkę i z pół woleja, wpuszczając ją w kozioł, pokonał Guilherme.

80'

GOOOOL! 2:1 dla Bayernu!

78'

I znowu groźnie pod bramką Bayernu, ale tym razem udany blok jednego z obrońców! Musi uważać Bayern, bo pachnie tutaj sensacją, na którą w ogóle się nie zapowiadało w pierwszej połowie.

76'

Mogło być 2:1 dla Loko! Kontra i znowu w roli głównej Ze Luis. W pełnym biegu uderzył po dalszym słupku i zabrakło naprawdę niewiele!

74'

Sprytnie próbował to rozwiązać Lewandowski, posyłając piłkę pod murem. Zabrakło odrobiny precyzji, bo nieco za wysoko podniósł piłkę Polak.

73'

Lewandowski faulowany przed polem karnym przez Krychowiaka. To będzie dobra okazja dla napastnika Bayernu do uderzenia z rzutu wolnego.

70'

Szybka kontra Lokomotiwu prawą stroną. Ze Luis zostawił w blokach startowych rywali, miał sporo miejsca i w tempo podał płasko na piąty metr, gdzie rywali wyprzedził Miranczuk. Nabiegł na te piłkę perfekcyjnie pomocnik gospodarzy i zmieścił ją przy samym słupku bramki.

69'

GOOOOOL! 1:1 w Moskwie!

67'

Coman! Z bliska uderzył tuż nad poprzeczką! Ma pretensje Robert Lewandowski, bo był niepilnowany, a Francuz zdecydował się kończyć tę akcję sam.

65'

Sytuacja z rzutem karnym podziała na piłkarzy Lokomitwu jak zimny prysznic. Od razu ruszyli z atakiem i bliski pokonania Neuera był Ignatyev.

62'

Analiza VAR i... rzut karny anulowany! Dlaczego? Trudno powiedzieć, nie rozumiemy tej decyzji arbitra. Najwidoczniej uznał on, że przewinienia nie było, ale patrząc na powtórkę, faul wydaje się ewidentny.

61'

Rzut karny dla Bayernu! Lewandowski faulowany w szesnastce.

58'

Osamotniony dzisiaj na lewej stronie Rybus. Z reguły musi bronić sam przeciwko dwóm rywalom, za rzadko pomagają mu partnerzy.

55'

Ależ był blisko Bayern! Gnabry zagrywa płasko spod linii końcowej przed bramkę, gdzie czeka już Kimmich. Niemiec strzela, ale piłka odbija się jeszcze od Rajkovicia i ląduje w rękach Guilherme. Gdyby nie interwencja Rajkovicia, byłoby chyba 2:0.

52'

Bayern od samego początku drugiej części ruszył do zdecydowanych ataków. Chcą zamknąć ten mecz Bawarczycy.

49'

Coman dośrodkowuje z ostrego kąta, a że to dogranie było bardzo głębokie to zamieniło się w gruncie rzeczy w strzał. Guilherme nie dał się jednak zaskoczyć.

46'

Zmiana również w Lokomotiwie: Rajkovic za Corlukę.

46'

Dwie zmiany w Bayernie: boisko opuścili Mueller, Goretzka, a ich miejsce zajęli Gnabry i Martinez.

46'

Gramy!

45'  + 1'

Koniec pierwszej połowy. Bayern Monachium prowadzi z Lokomotiwem Moskwa 1:0 po golu Leona Goretzki. Bliscy trafienia do siatki byli także Robert Lewandowski, ale w dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę, oraz Kinglsey Coman, który uderzył w słupek. Bawarczycy przeważali i zasłużenie prowadzą do przerwy. W drugim równolegle rozgrywanym meczu Szachtar Donieck remisuje bezbramkowo z Interem.

44'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

42'

W ostatnich minach pierwszej połowy ożywili się nieco gospodarze.

39'

Raz jeszcze Lokomotiw! Kulikov poszedł na przebój, minął dwóch rywali i z ostrego kąta strzelił w kierunku dalszego słupka. Minimalnie się pomylił!

36'

Strzał Krychowiaka z dystansu. Decyzja dobra, wykonanie już mniej. Bardzo niecelne uderzenie reprezentanta Polski.

33'

Trochę spokojniejszy fragment spotkania. Bez konkretów pod obiema bramkami.

30'

Szachtar Donieck - Inter 0:0 A w Doniecku póki co bez bramek. Zdecydowana przewaga Włochów, aczkolwiek Anatolii Trubin wciąż z czystym kontem.

27'

W końcu jakaś akcja Lokomotiwu. Piłka wstrzelona w szesnastkę Bayernu, spore zamieszanie i mały piłkarski bilard. Ostatecznie defensywa monachijczyków zdołała wybić piłkę.

24'

Coraz bardziej nerwowo Lokomotiw. Bayern niby powoli rozgrywa, ale jak już przyspieszy i zagra kilka razy na jeden kontakt, obrońcy Lokomotiwu całkowicie się gubią.

21'

Kolejna szansa przed Bayernem! Raz jeszcze fantastycznie zagrał w pole karne Pavard, a tam niepilnowany Coman uderzył z pierwszej piłki i trafił w słupek!

18'

Bayern kontroluje mecz. Spokojnie piłkarze Hansa Flicka budują atak pozycyjny.

15'

Ależ to była akcja mistrzów Niemiec! Tolisso zagrał na skrzydło do Pavarda, który z powietrza, bez przyjęcia, dograł przed bramkę do Goretzki. Pomocnik Bayernu perfekcyjnie przyłożył głowę i nie dał szans Guilherme.

14'

GOOOOL!!! Bayern prowadzi 1:0.

12'

Przycisnął po nerwowym początku Bayern. Lokomotiw próbuje kontratakować, ale brakuje w jego poczynaniach dobrego ostatniego podania.

10'

Podłączył się do ataku na lewym skrzydle Lucas Hernandez i huknął potężnie z około dwudziestu metrów. Siła nie poszła w parze z precyzją i wznowi grę z piątego metra bramkarz Lokomotiwu - Guilherme Marinato.

8'

Pierwsza groźna akcja Bayernu. Piłka bita z rzutu rożnego na krótki słupek, gdzie urwał się obrońcom Lewandowski! Polak nieczysto trafił głową w piłkę i ta o centymetry minęła słupek bramki!

6'

Zaskoczyli Bawarczyków gospodarze. Bardzo odważnie, ofensywnie grają Rosjanie.

4'

Smołow zostawiony bez krycia przed bramką, co dostrzega Miranczuk i dośrodkowuje idealnie na jego głowę. Prosto w Neuera uderzył jednak napastnik Lokomotiwu.

3'

Wysoki pressing Bayernu, natomiast Lokomotiw bardzo dobrze radzi sobie z wyprowadzeniem piłki.

2'

Ładny przerzut Krychowiaka na prawą stronę boiska, ale zablokowany przez obrońców Bayernu skrzydłowy Lokomotiwu, do którego adresowane było to podanie.

1'

Gramy!

17:46

Hymn Ligi Mistrzów odegrany, można zaczynać. Sekundy dzielą nas od pierwszego gwizdka w Moskwie (i Doniecku).

17:38

Dla Lewandowskiego, króla strzelców poprzedniej edycji LM, dzisiejszy mecz to szans na zdobycie pierwszej bramki w sezonie 2020/2021 Champions League. Przeciwko Atletico Polak nie zdołał wpisać się na listę strzelców, ale jego skuteczność w ostatnich tygodniach i tak robi wrażenie - 8 meczów, 10 goli, z czego aż 9 bramek zdobytych tylko w trzech ostatnich spotkaniach Bundesligi!

17:33

Robert Lewandowski gotowy do gry. Takie środki bezpieczeństwa podejmowane są wobec piłkarzy w związku z pandemią koronawirusa.

17:31

W 1. serii gier Bayern rozniósł w Monachium Atletico Madryt 4:0, a Lokomotiw wywalczył jeden punkt w wyjazdowym starciu z Salzburgiem (2:2). Dzisiaj zdecydowanym faworytem będą oczywiście Bawarczycy.

17:29

Znamy składy Lokomotiwu i Bayernu. Zgodnie z przewidywaniami od 1. minuty zobaczymy na boisku trzech reprezentantów Polski: LOKOMOTIW: Guilherme - Żywogladow, Corluka, Cerqueira, Rybus - Ignatjew, Magkiejew, Miranczuk - [b]Krychowiak[/b], Smołow - Ze Luis BAYERN: Neuer - Pavard, Suele, Alaba, Hernandez - Kimmich, Goretzka - Mueller, Tolisso, Coman - [b]Lewandowski[/b]

17:17

Wtorek, a skoro wtorek, to Liga Mistrzów! O godz. 18.55 czekają nas dwa mecze inaugurujące 2. kolejkę fazy grupowej. Lokomotiw Moskwa podejmie u siebie Bayern Monachium, co oznacza że czeka nas polskie starcie (w Lokomotiwie grają Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak, a w Bayernie, oczywiście, Robert Lewandowski), natomiast w drugim spotkaniu Szachtar Donieck, który sensacyjnie pokonał przed tygodniem Real Madryt, zmierzy się z Interem. Zapraszamy na relację z tych meczów z naciskiem na pojedynek Lokomotiwu z Bayernem.