33' Xherdan Shaqiri
66'
66' Fabinho
76'
76' Curtis Jones za Xherdan Shaqiri
85'
85' Divock Origi za Roberto Firmino
89'
89' James Milner za Georginio Wijnaldum
61'

61' Edinson Cavani za Anthony Martial
89'

89' Mason Greenwood za Bruno Fernandes
90'

90' Marcus Rashford

Relacja z meczu Liverpool FC - Manchester United

19:34
19:21

Drodzy państwo, to był kit, a nie hit. 0:0 na Anfield Road po bardzo, bardzo słabej drugiej połowie.

83

Świetna interwencja Alissona ratuje Liverpool po strzale Pogby!

82

Ależ szansę miał Manchester United! Rashford wyprowadził kontratak gości, sytuacja dwa na dwa, ale Anglik za długo holował piłkę i nic z tego nie wyszło. Na to jednak zespół Solskjaera czekał cały mecz.

80

Teraz bardzo niecelny strzał Thiago.

78

Mocne uderzenie Thiago z dystansu, ale bardzo dobrze interweniował de Gea.

76

Jones w miejsce Shaqiriego.

75

Najlepsza okazja United! Shaw zagrał z lewej strony, a strzał Fernandesa z pięciu metrów odbił Alisson!

71

Złe dośrodkowanie, kontratak Liverpoolu zatrzymany. Nic ciekawego, czyli bez zmian po przerwie.

70

Drugi błąd Alexandra-Arnolda w ciągu kilkunastu sekund. Rzut rożny dla United.

67

Uderzenie Rashforda zatrzymało się na murze.

66

Kartka dla Fabinho za faul na Cavanim.

65

13-3 w strzałach dla Liverpoolu, ale jedynie 2-1 w uderzeniach celnych.

61

Cavani w miejsce Martiala.

58

Wreszcie szansa bramkowa. Dośrodkowanie Robertsona z lewej strony i Maguire w ostatniej chwili uprzedził Firmino.

55

Wyraźnie spadło tempo meczu. Nic się na Anfield nie dzieje...

51

Bardzo spokojny, by nie napisać smętny, początek drugiej połowy.

48

Dużo bilardu w polu karnym gości, którym ostatecznie udało się wybić piłkę poza szesnastkę.

46

Początek drugiej połowy.

45  + 1'

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę początek drugiej połowy.

45  + 1'

Przerwa. Na razie bez goli, chociaż Liverpool był stroną przeważającą.

44

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

39

Świetne podanie Pogby do Rashforda, którego genialnie uprzedził Alisson. Sędziowie dopatrzyli się dodatkowo spalonego.

36

Coraz więcej dzieje się na Anfield Road z obu stron. Gole są chyba tylko kwestią czasu.

34

Świetne uderzenie Bruno Fernandesa, ale Portugalczyk przestrzelił minimalnie.

32

Shaw faulowany. Rzut wolny dla United, kartka dla Shaqiriego. Szansa dla gości na bezpośrednie uderzenie na bramkę Alissona.

30

Lepsze minuty gości, którym udało się oddalić grę nie tylko od własnej bramki, ale też pola karnego.

26

Kolejne blokowane strzały przez gości. Kolejna akcja Liverpoolu zakończona niecelnym strzałem Shaqiriego.

24

Man United przyczajeni na własnej połowie, czekają na wypady i kontry, ale cofnęli się za głęboko i proszą się o kłopoty.

22

Lindelof zablokował strzał Firmino z pola karnego, a dobitka Salaha była niedokładna.

20

Coraz agresywniejsze ataki Liverpoolu. Gospodarze są na razie stroną dominującą.

18

Ładna akcja United. Prostopadłe podanie Freda do Rashforda, ale Anglika doskonale wypchnął Robertson.

16

Spora szansa przed Firmino, który uderzał sprzed pola karnego, jednak strzelił niecelnie.

13

Krótka przerwa. Thiago zwrócił sędziemu uwagę na za słabo dopompowaną piłkę.

10

Bardzo ładna akcja Thiago, który minął trzech rywali, ale za mocno zagrał do Alexandra-Arnolda.

8

Na razie bez okazji bramkowych. Sporo wzajemnego szacunku z obu stron.

5

Odważny początek w wykonaniu Liverpoolu.

3

Pierwsza akcja Liverpoolu. Napędził ją Shaqiri, Wijnaldum do lewej strony, gdzie Robertson skiksował, nie zagrywając dobrze wzdłuż bramki.

1

Gramy!

17:28

Jak podaje Opta, Manchester United nie wygrał żadnego z czterech ostatnich spotkań ligowych z Liverpoolem - dwa z nich zremisował i dwa przegrał. To najdłuższa taka seria w starciach z "The Reds" od wielu lat - w okresie marzec 2000 - styczeń 2002 "Czerwone Diabły" nie wygrały pięciu kolejnych spotkań.

17:25

Skład Manchesteru United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred - Rashford, Fernandes, Pogba - Martial

17:22

Skład Liverpoolu: Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, Henderson, Robertson - Wijnaldum, Shaqiri, Thiago - Mane, Salah, Firmino

17:20

Manchester United zajmuje 1. miejsce w Premier League z 36 pkt, za to Liverpool jest trzeci ze stratą trzech punktów - ale ekipa Juergena Kloppa przed tą kolejką była druga, dlatego to starcie na szczycie (w sobotę Leicester wygrał 2:0 z Southampton i ma 35 pkt, dzięki czemu chwilowo awansował na pozycję wicelidera).