Olympique Marsylia Olympique Marsylia
Lille
Olympique Marsylia
58'
58' Jonathan Bamba za Yusuf Yazici
73'
73' Xeka za Renato Sanches
75'
75' Luiz Araujo za Timothy Weah
90'
90' Jonathan David
90'
46'

46' Saif-Eddine Khaoui za Olivier Ntcham
62'

62' Valere Germain za Florian Thauvin
87'

87' Dario Benedetto za Dimitri Payet
90'

90' Pape Gueye

Relacja z meczu Lille - Olympique Marsylia

22:46

Marsylia długo się dzielnie broniła, ale ostatecznie skapitulowała w samej końcówce i przegrała 0:2 z Lille, liderem Ligue 1. Bezbrawny mecz zanotował Arkadiusz Milik.

90

GOOOOOOOL! Mandanda broni! Ale Jonathan David bezlitośnie dobija!

90

Zasłużony gol...

88

GOOOOOOOOOOOOOOOL! DAVID STRZELA Z BLISKIEJ ODLEGŁOŚCI! LILLE WYCHODZI NA PROWADZENIE!

85

Marsylia wciąż się rozpaczliwie broni. Czy Lille starczy czasu?

82

Marsylia broni się już siedmioma zawodnikami we własnym polu karnym!

79

Ganimy Marsylię za słabą grę, ale Lille też trzeba skrytykować, bo nie potrafi tego wykorzystać

76

Stoper uprzedził Milika i wybił piłkę. Polak padł na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się karnego. I słusznie.

74

Pięć - tyle podań do tej pory zanotował Milik. Ale to i tak bardziej wina jego kolegów

50

Milik ładnie zgrał partnerowi piłkę klatką piersiową, ale później Olivier Ntcham zagrał piłkę w trybuny...

48

Gospodarze budują kolejny atak pozycyjny

46

Ruszyła druga połowa

45
45

Arkadiusz Milik kręci głową. Widać, że nie jest zadowolony z pierwszej połowy, ale trudno mu się dziwić, bo to Lille dominowało

42

Fatalny strzał Renato Sanchesa zza pola karnego

40

Thauvin szukał Milika, ale zagrał źle. Poza tym, powinien strzelać...

37

Niezła wrzutka Payeta z rzutu wolnego, ale stoperzy Lille oddalili zagrożenie

35

Gracze Marsylii domagają się karnego, ale arbiter ma inne zdanie. Gramy dalej!

32

Milik zagrał do Payeta, ale bramkarz wyprzedził Francuza i głową przelobował zawodnika Marsylii, a następnie wznowił akcję Lille

29

Długa piłka w kierunku Milika. Ale Polak nie miał szans jej ścignąć

25

Jorge Sampaoli będzie miał wielkie kłopoty, by poukładać grę Marsylii. Totalny chaos i festiwal niecelnych zagrań

21

Kolejne fatalne zagranie Payeta

19

Dyskretny występ Milika. Na razie cztery razy zagrywał do kolegów, ale tylko raz celnie

20:53

- Nasi kibice mogą spać spokojnie. W przyszłym sezonie Milik będzie grał u nas. Styczniowy transfer był niezwykle skomplikowaną operacją, ale Marsylia ma nad wszystkim kontrolę. Teoretycznie pierwszeństwo ma przed nami Napoli, ale jego powrót jest praktycznie nierealny. Innymi słowy, do nas będzie należał wybór czy sprzedać i komu - zapewnił Pablo Longoria, dyrektor sportowy Olympique, w rozmowie z RMC Sport.

20:50

Milik od czasu styczniowego transferu z Napoli zagrał w nowym klubie w zaledwie trzech meczach (ze względu na kontuzję), ale w ciągu 181 minut spędzonych na boisku i tak strzelił dwa gole. Tego drugiego w ostatni weekend w starciu z Lyonem (1:1) z rzutu karnego.

20:46

To niezwykle ważne starcie dla obu drużyn. Lille przed tą kolejką było liderem Ligue 1 z 59 pkt - ma o dwa punkty więcej od PSG i o trzy więcej od Lyonu. Za to Marsylia jest 7. z 39 pkt i walczy o awans do europejskich pucharów. Na 4. miejsce nie ma już prawie żadnych szans (Monaco ma 55 pkt), ale do 5. Metz i 6. Lens traci zaledwie dwa punkty. I w awansie do pucharów pomóc ma Arkadiusz Milik, który zagra od pierwszej minuty.