• Piotr Malarczyk (31') , Jakub Świerczok (79')
Legia Warszawa
Piast Gliwice
14'
14' Bartosz Kapustka
18'
18' Andre Martins
27'

27' Gerard Badia
31'

31' Piotr Malarczyk
42'

42' Patryk Sokolowski
57'
57' Tomas Pekhart
71'
71' Bartosz Slisz za Michał Karbownik
72'
72' Bartosz Kapustka
81'
81' Domagoj Antolić za Andre Martins
58'

58' Tomasz Jodłowiec za Gerard Badia
64'

64' Tiago Alves za Michał Chrapek
79'

79' Jakub Świerczok
88'

88' Bartosz Rymaniak za Sebastian Milewski

Relacja z meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice

90  + 5'

Dziękujemy za relację!

90  + 5'

Koniec meczu! Legia Warszawa niespodziewanie zremisowała z Piastem Gliwice 2:2!

90  + 4'

Piast wyszedł z atakiem, ale obrońcy Legii wybili piłkę z własnego pola karnego.

90  + 3'

Rzut rożny dla Legii, strzał na bramkę Placha, ale niecelny.

90  + 2'

Legia zamknęła Piasta we własnym polu karnym, ale nie stworzyła jeszcze wystarczającego groźnej sytuacji.

90

Dobra akcja Legii, ale zakończona niecelnym strzałem.

90

Pięć minut doliczonych do drugiej połowy.

88

Legia nie wychodzi z połowy Piasta Gliwice, chąc za wszelką cenę zmienić wynik spotkania.

85

Kolejne niecelne uderzenie Legii, tym razem Slisza.

82

Groźne uderzenie Juranovicia, ale ponad bramką Placha.

79

Mladenović wybijał piłkę, która spadła na nogę Świerczoka. Ten bez przyjęcia uderzył przy słupku, nie dając żadnych szans Borucowi na interwencję.

79

ŚWIERCZOK NA 2:2! CO ZA BRAMKA!

78

Piłkarze Piasta domagają się rzutu karnego, po tym, gdy jeden z ich piłkarzy upadł w polu karnym. Gwizdek sędziego milczy.

75

Strzał Steczyka, ale Boruc pewnie broni.

72

Kapustka fauluje Sokołowskiego i zostaje ukarany za to żółtą kartką.

69

Kolejne dobre dośrodkowanie Mladenovicia, ale Czerwiński wybija piłkę.

67

Dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne Piasta, Plach z problemami, ale złapał piłkę.

64

Karbownik fauluje Malarczyka na połowie Legii.

60

Ostre starcie w środku boiska. Poszkodowany został Chrapek, ale jest już gotów do gry.

56

Pewne uderzenie Pekharta przy słupku. Plach wyczuł kierunek strzału, ale nie zdołał sięgnąć piłki.

56

PEKHART POKONJE PLACHA! 2:1 DLA LEGII!

56

RZUT KARNY DLA LEGII PO ZAGRANIU PIŁKI RĘKĄ PRZEZ CZERWIŃSKIEGO!

56

VAR! Sędzia sprawdza, czy Legii należy się rzut karny po starciu w polu karnym.

54

Kolejna świetna interwencja Placha! Tym razem odbił piłkę po strzale sprzed pola karnego.

52

Plach broni strzał Pekharta w sytuacji sam na sam! Ale sędzia odgwizduje pozycję spaloną.

50

Piast utrzymuje się przy piłce na własnej połowie.

48

Dośrodkowanie Legii z prawej strony boiska, ale zbyt głębokie i Plach bez trudu przejął piłkę.

46

Wracamy do gry po przerwie!

45  + 2'

I choć Legia przeważała przez właściwie całą pierwszą połowę, wystarczył jeden rzut rożny, by Piast doprowadził do wyrównania, które nie oddał przed przerwą.

45  + 2'

Koniec pierwszej połowy! Legia remisuje z Piastem 1:1.

45

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44

Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale zbyt głębokie i Boruc bez trudu przechwytuje piłkę.

42

Martins fauluje Steczyka w walce o piłkę.

39

Niebezpieczne zderzenie Sokołowskiego i Karbownika! Obydwaj zderzyli się głowami i potrzebują pomocy medycznej, ale szczęśliwie obaj wrócą do gry. Piłkarz Piasta został ukarany żółtą kartką.

36

Kapitalna interwencja Placha! Dośrodkowanie z lewej strony boiska, z najbliższej odległości uderzał Pekhart, ale bramkarz Piasta fenomenalnie wyczuł kierunek strzału napastnika Legii.

34

Dośrodkowanie Badii z rzutu wolnego, ale Steczyk uderza obok bramki Boruca.

33

Niecelnie uderzenie sprzed pola karnego. Od bramki zacznie Plach.

32

Groźne dośrodkowanie Legii po rzucie wolnym, ale obrońcy Piasta wybijają piłkę na rzut rożny.

29

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka spadła na głowę Malarczyka, który strzałem przy słupku pokonał Boruca.

29

NIESAMOWITE! PIAST DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA!

28

Szybka akcja Piasta. Świerczok potężnie uderzył na bramkę Legii, Boruc przeniósł piłkę nad poprzeczką. Będzie rzut rożny.

25

Badia ukarany żółtą kartką za ostry atak na Mladenovicia.

24

Wrzutka za plecy obrońców, ale Czerwiński nie sięgnął piłki. Od bramki zacznie Boruc.

23

Rzut wolny dla Piasta na połowie Legii. Szansa na dośrodkowanie piłki w pole karne.

21

Legia utrzymuje się z piłką na połowie Piasta. Na razie zdecydowana przewaga gospodarzy, Piast nie jest w stanie wyjść z piłką z własnej połowy.

18

Kolejne świetne dośrodkowanie Mladenovicia. Pekhart wygrał pozycję z Czerwińskim, ale nie trafił czysto w piłkę. Próba strzału Wszołka jednak bardzo niecelna.

16

Żółta kartka dla Andre Martinsa.

13

Dośrodkowanie z lewej strony boiska, Kapustka oddał strzał, Plach zdołał odbić piłkę, ale Czerwiński próbując ją przyjmować, wyłożył ją Kapustce do dobitki. Tym razem bramkarz Piasta nie miał żadnych szans na interwencję.

13

LEGIA NA PROWADZENIU! Kapustka pokonał Placha!

12

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, zbyt silne dośrodkowanie Karbownika i piłka trafiła prosto w ręce Placha.

11

Legia nie przestaje atakować. Kolejny rzut rożny. Do tej pory niewiele z nich wynikało.

8

Mladenović uderzył sprzed pola karnego, ale wysoko ponad bramką Piasta.

6

Luquinhas faulowany na połowie Piasta. Długo nie podnosił się z murawy, ale może kontynuować grę.

4

Świetna akcja Legii! Karbownik uderzył sprzed pola karnego na bramkę Piasta, ale Plach bardzo dobrze odbił piłkę.

2

Legia utrzymuje się przy piłce w środkowej strefie boiska.

1

Gramy!

16:29

Piłkarze obydwu zespołów wychodzą już na murawę.

16:26

Piast Gliwice musi zdobyć punkty w meczu z Legią, aby uciec z ostatniej pozycji w tabeli, na którą spadł po zwycięstwie Stali Mielec nad Jagiellonią Białystok.

16:25

Skład Piasta Gliwice:

16:24

Skład Legii Warszawa:

16:23

Legia Warszawa walczy o powrót na pozycję lidera ekstraklasy. Zespół Czesława Michniewicza musi wygrać, aby wyprzedzić Raków Częstochowa, który w niedzielę wygrał 1:0 z Wartą Poznań.