Lechia Gdańsk
24'
24' Igor Lewczuk
31'

31' Jarosław Kubicki
55'
55' Artur Jędrzejczyk
61'
61' Tomas Pekhart
78'
78' Mateusz Cholewiak za Paweł Wszołek
78'
78' Rafael Lopes za Tomas Pekhart
88'
88' Andre Martins
90'
90' Bartosz Slisz za Bartosz Kapustka
90'
90' Rafael Lopes
68'

68' Karol Fila za Bartosz Kopacz
69'

69' Omran Haydary za Conrado Buchanelli
70'

70' Jaroslav Mihalik za Kenneth Saief
76'

76' Maciej Gajos za Flavio Paixao
85'

85' Łukasz Zwoliński
86'

86' Jakub Arak za Jarosław Kubicki
90'

90' Tomasz Makowski
90'

90' Michał Nalepa

Relacja z meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

20:53

Koniec meczu. Legia 2:0 Lechia.

90  + 5'

Uderzenie Slisza, Kuciak odbił piłkę, ale zdążył do niej Lopes, który zdobywa drugą bramkę dla warszawskiego klubu.

90  + 5'

2:0 dla Legii!

90  + 2'

Slisz w miejsce Kapustki, który poważnie ucierpiał po wejściu Makowskiego.

90  + 1'

Cztery minuty doliczone.

90

A jednak czerwona kartka dla zawodnika Lechii! Po analizie VAR sędzia zmienił decyzję.

82

Ładna kontra Lechii zakończona dośrodkowaniem Mihalika i dobrą interwencją Jędrzejczyka, który uprzedził Zwolińskiego.

78

Zmiany w Legii. Weszli Cholewiak i Lopes, zeszli Wszołek i Pekhart.

76

Gajos w miejsce Flavio Paixao.

72

Mocne uderzenie Kapustki, ale wprost w Kuciaka.

68

Trzy zmiany w Lechii. Zeszli Kopacz, Conrad i Saief. Weszli Fila, Haydary i Mihalik.

65

Goście nie ruszyli odważnie do odrabiania strat. Wciąż więcej z gry ma Legia.

62

Wrzutka Luquinhasa i Pekhart uderzeniem głową pokonał Kuciaka!

61

GOL DLA LEGII! TOMAS PEKHART!

59

Wielka szansa dla Lechii! Świetne podanie Kubickiego z rzutu wolnego, Nalepa miał mnóstwo miejsca, ale uderzył źle, niecelnie!

56

Niecelny strzał Zwolińskiego po dośrodkowaniu Pietrzaka z rzutu wolnego.

55

Kartka dla Jędrzejczyka.

50

Powtórki nie pozostawiły wątpliwości: Wszołek był na spalonym.

49

Wszołek strzela gola po dośrodkowaniu Mladenovicia, ale bramka nie została uznana, bo legionista był na spalonym.

47

Pierwszy celny strzał w meczu. Uderzał Martins, pewnie interweniował Kuciak.

40

Nie najgorzej ogląda się ten mecz, ale wciąż czekamy na pierwszy celny strzał.

35

Niezła akcja Conrado, który w ekwilibrystyczny sposób przyjął piłkę, zakończona niecelnym strzałem.

32

Mladenović trafił w mur.

30

Kartka dla Kubickiego, rzut wolny dla Legii i doskonała szansa na oddanie strzału.

27

Błąd Saiefa, kontra Legii. Atak spowolnił jednak Pekhart poprzez niedokładne podanie do Karbownika. Polak zagrał jeszcze w pole karne do Kapustki, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

24

Kartka dla Lewczuka za brzydki faul na Saiefie.

23

I odpowiedź Legii. Ładna akcja Kapustki i podanie do Wszołka, ten zagrał do Luquinhasa, a Brazylijczyk minimalnie przestrzelił.

20

Szansa dla Lechii! Dośrodkowanie z lewej strony i niecelnie głową uderzał Zwoliński.

16

Wreszcie wyżej wyszła Lechia, która zaatakowała agresywnym pressingiem. Na razie jednak bez zagrożenia dla bramki Boruca.

13

Ależ blisko pierwszego trafienia dla Legii! Najpierw zablokowane uderzenie Kapustki, piłka spadła pod nogi Luquinhasa, który zdecydował się na strzał, ale ten mu kompletnie nie wyszedł. Blisko przecięcia piłki był jednak Pekhart, ale zabrakło mu kilku centymetrów, by wepchnąć ją do pustej bramki.

10

Na razie wyraźna przewaga Legii, która ma zdecydowanie większe posiadanie piłki i często jest pod polem karnym gości.

6

Teraz w polu karnym Lechii był Pekhart, ale... strzelił na aut.

4

Pierwsza szansa dla Legii. Z prawej strony podawał Wszołek, piłkę miał Luquinhas, ale został zablokowany.

1

Gramy!

18:45
18:43

Skład Legii: Boruc - Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović - Karbownik, Martins, Kapustka - Luquinhas, Wszołek - Pekhart.

18:42

Lechia jest na 8. miejscu. Zespół Piotra Stokowca ma 16 punktów i traci siedem do Legii oraz osiem do Rakowa. W poniedziałek gdańszczanie przegrali 0:1 z Lechem Poznań.

18:41

Mistrzowie Polski mogą po tym meczu zostać liderem ekstraklasy. W zakończonym niedawno meczu Raków Częstochowa przegrał 0:1 ze Śląskiem Wrocław. Jeśli legioniści wygrają, to przeskoczą częstochowian i będą mieli od nich 2 punkty więcej.

18:40

Dobry wieczór, państwu! Zapraszamy na relację na żywo z meczu 12. kolejki ekstraklasy. W Warszawie Legia zagra z Lechią Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 20:00.