Broendby IF
26'
26' Flavio Paixao
55'
55' Filip Mladenović
63'
63' Patryk Lipski
74'
74' Artur Sobiech za Flavio Paixao
79'
79' Sławomir Peszko za Lukas Haraslin
83'
83' Tomasz Makowski za Patryk Lipski
87'
87' Tomasz Makowski
59'

59' Simon Hedlund
75'

75' Kasper Fisker za Simon Tibbling
81'

81' Jens Martin Gammelby za Kevin Mensah

Relacja z meczu Lechia Gdańsk - Broendby IF

90'  + 4'

Koniec meczu, brawo Lechia!

90'  + 1'

SOBIECH TRAFIA W POPRZECZKĘ! ALEŻ SZANSA!

90'

Cztery minuty doliczone.

87'

Kartka dla Makowskiego.

82'

Makowski w miejsce Lipskiego.

81'

Gammelby w miejsce Mensaha.

79'

Peszko w miejsce Haraslina.

77'

Mnóstwo szczęścia miała Lechia, że teraz poślizgnął się Wilczek, który powinien wyrównać!

75'

Fisker za Tibblinga.

74'

Sobiech w miejsce Paixao.

71'

Ależ blisko Lechia podwyższenia prowadzenia! Doskonale zagrali na lewej stronie Mladenović z Udoviciciem. Pierwszy zagrał wzdłuż pola karnego, jednak niestety nikt nie dołożył nogi i nie skierował piłki do pustej bramki!

69'

Niedokładne podanie Tibblinga i od bramki zacznie Kuciak.

67'

Lechia bardzo czujna w obronie. Piłkarze Stokowca sprawiają wrażenie, jakby przede wszystkim nie chcieli dopuścić do kolejnego błędu, który kosztował ich utratę gola.

64'

Doskonałe dośrodkowanie Fili i Lipski kapitalnym strzałem głową daje Lechii ponowne prowadzenie!

63'

PATRYK LIPSKI! 2:1!

60'

Znakomite podanie Kaisera, Hedlund znalazł się sam na sam z Kuciakiem i spokojnie doprowadził do wyrównania. Szkoda.

59'

HEDLUND, 1:1.

56'

Kartka dla Mladenovicia.

55'

Fatalne nieporozumienie Augustyna z Kuciakiem, do piłki niemal dopadł Wilczek, który miałby przed sobą pustą bramkę. Na szczęście Augustynowi udało się piłkę wybić.

53'

Indywidualna akcja Tibblinga, ale na szczęście piłka w rękach Kuciaka.

51'

Doskonałe podanie Lipskiego, przed szansą Flavio, ale strzelił obok bramki. Szkoda.

50'

Paixao trafia do siatki, ale gol nie jest uznany, bo Portugalczyk zdaniem sędziego był na spalonym.

48'

Spore zamieszanie pod bramką Brondby, niepewna interwencja Schwabego, ale też niecelny strzał Paixao.

46'

Początek drugiej połowy.

17:49
45'  + 1'

Przerwa. Na razie jest dobrze. Zaskakująco dobrze. Lechia prowadzi 1:0.

45'  + 1'

I znowu wielka ulga! Wilczek poradził sobie z czterema obrońcami Lechii w polu karnym, oddał strzał, ale na szczęście doskonale spisał się Kuciak. Uffff.

45'

Minuta doliczona.

44'

Ufffffffff... Ależ szczęścia miała Lechia. Beznadziejny błąd Kuciaka, Brondy znalazło się w sytuacji 3 na 1, jednak na szczęście podanie Hedlunda przeciął Augustyn.

41'

Ajjj kolejna szansa dla Lechii! Z rzutu rożnego dośrodkował Mladenović, a niecelnie głową uderzył Paixao.

37'
37'

... jeszcze nie tym razem.

36'

Kolejne rzuty rożne dla Lechii. Warto byłoby wreszcie coś zamienić na konkretne zagrożenie, a najlepiej na gola ;)

32'

I wciąż atakuje Lechia, chociaż nie ma z tego uderzeń na bramkę Schwabego, to i tak trzeba chwalić, bo Brondby nie jest w stanie zepchnąć gospodarzy.

29'

Ależ napędzona jest Lechia! Gdańszczanie atakują, usiedli na połowie rywala i non stop niepokoją przeciwników. Bardzo dobry moment zdobywców Pucharu Polski.

26'

Flavio Paixao i 1:0 dla Lechii!

25'

Rzut karny dla Lechii! Mensah fauluje Mladenovicia!

22'

Druga okazja dla Brondby i druga po rzucie rożnym. Na szczęście nieskutecznie dośrodkowanie zamknął Arajuuri.

20'

Niedokładne dośrodkowanie Tibblinga i piłka w rękach Kuciaka.

16'

Lechia oddaliła grę od własnej bramki. Polska drużyna naciska na stoperów Brondby i Duńczycy nie grają już tak pewnie i swobodnie.

13'

Ależ dwie okazje zmarnowała Lechia w ciągu kilkudziesięciu sekund!!! Najpierw fatalnie pomylił się Hermannsson, który podał pod nogi Paixao, który z dystansu nie trafił lobem do pustej bramki! Chwilę później pomylił się Arajuuri, a sytuacji sam na sam nie wykorzystał Haraslin!!!

12'

Wreszcie wyżej wyszła Lechia. Na strzał z dystansu zdecydował się Fila i Schwabe wybił piłkę na rzut rożny.

10'

I ponownie identyczny błąd.

9'

Brondby podeszło wyższym pressingiem, przez co Lechia popełniła błąd w wyprowadzeniu piłki i straciła ją.

6'

Długie, prostopadłe podanie w stronę Hedlunda, jednak czujny był Kuciak. Na zestresowaną wygląda Lechia.

3'

Mnóstwo szczęścia miała teraz Lechia! Sprytnie rozegrany rzut rożny, w idealnej okazji znalazł się Hedlund, który na szczęście uderzył nad poprzeczką bramki Kuciaka.

2'

Pierwsza akcja Brondby, ale na szczęście dobrze ustawiony był Augustyn, który wybił piłkę.

1'

Gramy!

16:56

Obie drużyny na boisku. Za kilka chwil początek meczu.

16:53
16:52
16:44

Lechia wraca do europejskich pucharów po 36 latach i na początek dostaje rywala niewygodnego. Trudno powiedzieć, by zespół Piotra Stokowca był w nim faworytem.

16:43

Skład Brondby: Schwabe - Mensah, Arajuuri, Hermannsson, Jung - Kaiser, Radosević, Christensen - Hedlund, Wilczek, Tibbling.

16:43

Skład Lechii: Kuciak - Fila, Nalepa, Augustyn, Nalepa, Mladenović - Kubicki, Łukasik - Haraslin, Lipski, Udovicić - Paixao.

13:21

Lechia Gdańsk rozpoczyna swoje zmagania w europejskich pucharach jako ostatnia z polskich drużyn - to dzięki zdobyciu Pucharu Polski. Ekipa Piotra Stokowca zmierzy się z duńskim Broendby, do którego gwiazd należy Kamil Wilczek. Początek meczu o 19:00.