Warta Poznań Warta Poznań
Lech Poznań
Warta Poznań
57'
57' Jakub Kamiński za Jan Sykora
57'
57' Pedro Tiba za Filip Marchwiński
65'
65' Mohammad Awad za Michał Skóraś
75'
75' Vasyl Kravets za Tymoteusz Puchacz
75'
75' Nika Kaczarawa za Mikael Ishak
90'
90' Jakub Moder
90'
90' Dani Ramirez
65'

65' Mateusz Czyzycki za Robert Janicki
65'

65' Mario Rodriguez za Michał Jakóbowski
65'

65' Mateusz Kuzimski
69'

69' Aleks Lawniczak
73'

73' Gracjan Jaroch za Mateusz Kuzimski
89'

89' Łukasz Trałka

Relacja z meczu Lech Poznań - Warta Poznań

90'  + 4'

Dziękujemy za udział w relacji.

90'  + 4'

KONIEC MECZU! Lech Poznań wygrywa derby z Wartą 1:0 po golu w doliczonym czasie gry z rzutu karnego!

90'  + 4'

Ramirez przerywa akcję Warty i dostaje żółtą kartkę.

90'  + 3'

Tiba rozpędził się na prawym skrzydle, zagrał do Awada na lewe, ale ten zmarnował szansę na dobre wejście w pole karne.

90'  + 2'

Rzut rożny dla Warty. Druga z czterech doliczonych minut.

90'  + 1'

Dobrze rzucił się Lis, ale Moder strzelił niemalże idealnie! Lech obejmuje prowadzenie w doliczonym czasie gry!

90'  + 1'

GOOOOOOOL! Moder w lewy górny róg! 1:0 dla Lecha!

90'

Jakub Moder przy piłce, rzut karny potwierdzony.

90'

RZUT KARNY! Lech ma szansę na prowadzenie. Ręką zagrał piłkę Łukasz Trałka. Jest analiza VAR!

88'

Strzał Modera zza pola karnego, ale obok lewego słupka bramki Lisa. Interweniował jeszcze bramkarz Warty, Lech miał rzut rożny, ale z niego nie skorzystał.

87'

Dośrodkowanie Czerwińskiego na Kaczarawę, ale dobrze piąstkuje Lis.

85'

Świetna akcja Lecha zakończona uderzeniem Kaczarawy wprost w Lisa! Chwilę później napastnik Lecha nie potrafił już dokładnie uderzyć piłki głową po wrzutce Kamińskiego.

83'

Lis interweniuje przy groźnym dośrodkowaniu zawodników Lecha. Aut dla gospodarzy, ale Kaczarawa przyjął piłkę ręką w polu karnym.

79'

Spalony Niko Kaczarawy w ciekawej i szybkiej akcji Lecha.

76'

Jeszcze jedna zmiana w Lechu: za Puchacza Kravets.

78'

Moder uderzając z rzutu wolnego, trafił w Trałkę. Zwija się z bólu zawodnik Warty, ale już wraca do gry.

75'

Zmiana w Lechu: Nika Kaczarawa (debiut) za Ishaka.

75'

Długo piłka latała w polu karnym Lecha, ale wyszła poza linię końcową boiska.

74'

Bednarek broni strzał głową Ławniczaka! Świetne uderzenie i dośrodkowanie.

73'

Faulowany Grzesik, rzut wolny dla Warty.

73'

Dobrze wybijana piłka z pola karnego Warty po akcji Lecha. Zmiana w Warcie: Jaroch z Kuzimskiego.

68'

Grzesik wybija dośrodkowanie Ramireza. Ale wciąż dominuje Lech, a Warta tylko się przygląda. Z faulem Ławniczak, żółta kartka po zderzeniu z Ishakiem.

67'

Poza boiskiem opatrywany Satka z rozbitym łukiem brwiowym. Lech w 10, ma rzut rożny po zablokowanym strzale.

66'

Zmiana w Lechu Poznań: debiut Mohammeda Awada, wchodzi za Michała Skórasia. Chwilę później w starciu z rywalem ucierpiał Puchacz, ale kontynuuje grę.

64'

Dwie zmiany w Warcie: wchodzą na boisko Rodriguez (debiut) i Czyżycki, schodzą Jakóbowski i Janicki.

64'

Skóraś dostaje piłkę tuż przed polem karnym, ustawia ją do strzału, ale uderza ponad poprzeczką bramki Lisa.

62'

Moder z szybkim, ale nieco zbyt długim podaniem zewnętrzną częścią stopy do Ishaka.

61'

Dobra wrzutka i uderzenie Skórasia głową prosto w Lisa.

58'

Trałka nadepnięty przez Tibę leży na boisku. Rzut wolny dla Warty.

56'

Zmiany w Lechu: schodzą Marchwiński i Sykora, na boisku pojawiają się Tiba i Kamiński.

55'

Za mocna piłka w pole karne Warty, żaden z zawodników Dariusza Żurawia do niej nie doszedł.

53'

Kolejne akcje Lecha bez dobrego wejścia w pole karne rywala. Warta coraz mniej aktywna.

50'

Skóraś dostaje piłkę na lewą stronę pola karnego od Ishaka i uderza fatalnie obok bramki. Szwed i tak był na spalonym.

48'

Kolejna akcja Lecha zakończona wrzutką. Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Sykora, ale równie niecelnie jak Skóraś.

46'

Skóraś z niecelnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła.

45'

Mecz wznowiony przez zawodników Warty.

45'

Obie drużyny wracają już na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis ze wskazaniem na Lecha. Pierwszy kwadrans świetnie rozgrywała Warta, która zaskakiwała Lecha swoimi akcjami, ale później gospodarze przejęli kontrolę nad spotkaniem i to oni byli bliżej zdobycia gola przed przerwą. Czekamy na gole w Poznaniu!

45'  + 1'

Moder dobrze zagrywał do Ishaka, ale ten nie potrafił przyjąć sobie piłki i uderzyć.

45'  + 1'

Minuta doliczonego czasu gry.

45'

Długi przerzut do Skórasia, ale ten jest na wyraźnym spalonym.

45'

Lech długo konstruował dynamiczną akcję w okolicach pola karnego, ale nie umiał oddać strzału, który zaskoczyłby Lisa.

42'

Kolejne akcje Lecha blokowane przez Wartę. Do końca pierwszej połowy już niewiele czasu, zawodnicy gospodarzy chcą być o wiele skuteczniejsi.

42'

Faulowany Skóraś blisko linii bocznej boiska. Szybko chcieli wznowić grę zawodnicy Lecha, ale wstrzymał to sędzia.

41'

Spalony Ishaka, choć i tak miałby problem z dojściem do nieco zbyt mocnego podania Ramireza.

40'

Stały fragment gry niewykorzystany, piłka wycofana do Bednarka.

38'

Kolejna wrzutka Sykory z lewego skrzydła, ale wybita przez obrońców Warty. Teraz Lech zamknięty kilkanaście metrów przed polem karnym Warty. Ostatecznie Puchacz rajdem na lewej stronie boiska wywalczył rzut rożny.

37'

Słabe dośrodkowanie Sykory. Piłkę zyskała Warta, ale szybki atak był dość chaotyczny i nie wykorzystali szansy na strzał blisko pola karnego rywali.

36'

Ramirez uaktywnił Puchacza na lewym skrzydle, jego dośrodkowanie na wślizgu zablokowane. Kolejny rzut rożny dla Lecha.

31'

Kuzimski doszedł do strzału, ale nie zagroził bramce Bednarka.

27'

Jednak spalony Ishaka nieco przed podaniem do Ramireza i wciąż 0:0.

27'

Ishak dogrywa piłkę Ramirezowi, a ten podcinką trafia do bramki. Może być prowadzenie 1:0, ale jest też analiza VAR.

31'

Rzut rożny dla Warty Poznań.

25'

Dobra akcja Lecha, kilkukrotnie blokowana przez rywali i zakończona niecelnym strzałem Sykory.

25'

Jakóbowski ograny przy linii końcowej i kontra Warty zablokowana przez Lecha.

23'

Chwila gry w środku pola i faulowany Sykora. Rzut wolny dla Lecha.

19'

Świetnie budował akcję Lech. Kilka podań na jeden kontakt, wejście w pole karne, ale Filip Marchwiński nie zdążył odegrać piłki do jednego z kolegów i stracił ją.

19'

Puchacz wygrał z Trałką, który padł na murawę po uderzeniu łokciem, ale Lech kontynuował akcję. Lewy obrońca gospodarzy dośrodkował jednak za słabo.

18'

Dośrodkowanie na głowę Trałki, ale ten zły, bo źle trafił w piłkę i ta poleciała obok bramki.

17'

Zablokowane dośrodkowanie Grzesika i rzut rożny dla Warty.

17'

Rzut wolny dla Warty, ale Trałka niedokładnie podaje górą do Kieliby. Wznowił grę Bednarek.

15'

Skóraś nie dobiegł do długiego pola karnego w pole karne Warty. Chwilę później znów było blisko dokładnego podania, ale Lis wybił piłkę na połowę rywali.

13'

Strzał Ramireza wyłapany pewnie przez Lisa.

12'

Rzut wolny dla Lecha po faulu niedaleko pola karnego Warty.

10'

Długie akcje po obu stronach, choć na razie bez jednej wykończonej skutecznie.

8'

Ishak nie dochodzi do podania Czerwińskiego w polu karnym Warty.

5'

Akcja Warty po wrzucie z autu i uderzenie Łukasza Trałki wprost w Filipa Bednarka, który najpierw podbił piłkę w górę, a następnie ją wyłapał!

3'

Pierwsza świetna szansa dla Warty. Piłkę w polu karnym od Rybickiego z lewej strony dostał Kuzimski, ale uderzył ponad poprzeczką.

1'

Pierwszy gwizdek za nami! Zaczynamy pierwsze od 25 lat derby Poznania!

15:29

Obie drużyny już na murawie, za chwilę początek spotkania.

15:23

Skład Warty Poznań:

15:22

Skład Lecha Poznań:

15:21

Na sąsiedzkich relacjach przedstawić to najłatwiej: on bogaty i popularny, ona biedniejsza, ale z oddanymi znajomymi. Płot w płot, ale bez zazdrości, ze zrozumieniem swojej pozycji - tak też żyli ich ojcowie i dziadkowie. Wielkiej przyjaźni między nimi nie ma, ale i donosów na siebie nie piszą: mówią sobie dzień dobry, pożyczają cukier, bez większych jednak uprzejmości, bo każdy skupiony jest na swoim ogródku i pielęgnuje go bez oglądania się na to, co u sąsiada. Bywa, że odwiedzają ich te same osoby. Możesz bardziej lubić jednego z sąsiadów, ale nie musisz przy tym nienawidzić drugiego. Atmosfera znacząco się u nich różni. Starsza Warta proponuje kameralne spotkania w rodzinnym gronie. Jeśli impreza - z głośną muzyką i mnóstwem gości - to raczej u młodszego o dziesięć lat Lecha. - pisze o pierwszych od 25 lat derbach Poznania dziennikarz Sport.pl, Dawid Szymczak.

15:20

Witamy w relacji z derbów Poznania w czwartej kolejce ekstraklasy. Lech gra z Wartą, początek meczu o godzinie 17:30.