Valmiera FC
59'
59' Mikael Ishak
63'
63' Alan Czerwiński za Jakub Kamiński
78'
78' Mikael Ishak
80'
80' Filip Marchwiński za Pedro Tiba
84'
84' Filip Szymczak za Mikael Ishak
88'
88' Filip Szymczak
46'

46' Mootez Zaddem za Luka Silagadze
76'

76' Djibril Gueye za Jorge Teixera
82'

82' Daniils Skopenko za Alvis Jaunzems

Relacja z meczu Lech Poznań - Valmiera FC

1'

Zaczynamy!

90'  + 3'

KONIEC MECZU. Lech wygrywa z Valmierą 3:0. Zasłużenie, pewnie i melduje się w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy.

90'

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

89'

Jóźwiak do Szymczaka, a ten sprytnym strzałem po ziemi trafia do bramki. Lech - Valmiera 3:0.

88'

Gooooooooooooooooool! Lech! Szymczak! Co za wejście!

85'

Kolejna zmiana w Lechu: Szymczak za Ishaka.

83'

Satka główkuje, ale niecelnie. Od bramki Soloha.

80'

Zmiana w Lechu: Marchwiński za Tibę.

79'

Tiba odebrał piłkę i dograł w pole karne do Ishaka, który precyzyjnym uderzeniem w dalszy róg nie dał szans bramkarzowi. Lech - Valmiera 2:0.

78'

Goooooooooooooooooooool! Lech! Ishak!

74'

Valmiera cofnęła się po stracie bramki, Lech może nie tworzy okazji, ale cały jest czas przy piłce.

70'

Ishak nie trafia w piłkę, którą głową zgrywał mu Czerwiński.

67'

Na murawie leży Karklins i zgłasza, że chyba nie będzie w stanie kontynuować tego meczu.

64'

Zmiana w Lechu: schodzi Kamiński, wchodzi Czerwiński.

61'

Tiba za mocno do Kamińskiego. Od bramki rywale.

59'

Strzelał Moder, ale piłka trafiła w słupek. Obok stał Ishak, który z bliska wpakował piłkę do bramki. Lech - Valmiera 1:0.

58'

Gooooooooooooooooooooool! Lech! Ishak!

55'

Satka wybija piłkę spod nóg Arokodare. Było groźnie pod bramką Lecha.

52'

Puchacz do Ishaka, ale ten w polu karnym rywali traci piłkę.

49'

Moder uderzył z pierwszej piłki - nad bramką.

46'

W ekipie gości jedna zmiana: Zaddem za Silagadze.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

45'  + 2'

PRZERWA. Strzał za strzałem, ale bramek nie ma. Lech remisuje z Valmierią 0:0.

45'

Soloha broni strzał Modera. Nadal 0:0.

43'

Jóźwiak w pole karne, ale jego płaskie dośrodkowanie zostaje wybite - rzut rożny dla Lecha.

40'

Celestine leży na murawie po tym, jak zablokował głową mocny strzał Modera.

37'

O, w końcu strzał rywali. Silagadze zza pola karnego, Bednarek broni bez większych kłopotów.

34'

Tiba w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza, potem jeszcze dobitka Ramireza w trybuny. To powinien być gol dla Lecha!

32'

Jóźwiak łamie akcje do środka i oddaje strzał - słaby, na dodatek niecelny.

28'

Lech cały czas ma przewagę, jest przy piłce, ale choć oddaje strzały, to nie są to groźne i przede wszystkim celne uderzenia. Przy Bułgarskiej nadal 0:0.

24'

I znowu Tiba. Tym razem z dystansu, nad poprzeczką.

21'

I kolejny strzał Lecha. Tym razem Tiby. Zablokowany przez środkowego obrońcę - Celestine.

17'

Gumny - lewą nogą, zza pola karnego, ale Soloha broni jego strzał.

16'

Kwadrans gry za nami. Przewaga Lecha nie podlega żadnej dyskusji.

13'

Crnomarković - głową, z ostrego kąta, niecelnie.

10'

Jóźwiak z piłką w polu karnym, mija techniczną sztuczką jednego rywala, ale strzał już mu nie wychodzi.

8'

Lech cały czas przeważa. Teraz strzelał Ramirez. Z rzutu wolnego, prosto w bramkarza, który wypiąstkował piłkę.

5'

Tiba zbyt długo zwleka ze strzałem - traci piłkę.

3'

Strzał Modera zablokowany przez obrońców.

19:01

Piłkarze wychodzą na boisko.

18:53

Wypada dodać, że czwartkowy rywal Lecha to absolutny debiutant w rozgrywkach UEFA.

18:55
18:52

W ostatnim czwartkowym meczu polskich drużyn w europejskich pucharach na boisko wybiegnie Lech Poznań. Rywalem drużyny prowadzonej przez Dariusza Żurawia będzie zespół FK Valmiera z Łotwy. Początek meczu o 21.