• Andrzej Niewulis (70') , Vladislavs Gutkovskis (77')
Lech Poznań
Raków Częstochowa
28'
28' Tymoteusz Puchacz
40'

40' Kamil Piątkowski
60'
60' Thomas Rogne za Antonio Milić
61'
61' Pedro Tiba
69'
69' Michał Skóraś za Jakub Kamiński
76'
76' Bartosz Salamon
76'
76' Filip Szymczak za Dani Ramirez
76'
76' Nika Kvekveskiri za Jesper Karlstroem
81'
81' Jan Sykora
62'

62' Ben Lederman za Daniel Szelągowski
62'

62' David Tijanić za Marko Poletanović
70'

70' Andrzej Niewulis
77'

77' Vladislavs Gutkovskis
82'

82' Marcin Cebula za Ivi Lopez
89'

89' Jakub Arak za Vladislavs Gutkovskis
90'

90' Jarosław Jach

Relacja z meczu Lech Poznań - Raków Częstochowa

90  + 3'

KONIEC MECZU. Lech przegrywa z Rakowem 0:2 i odpada z Pucharu Polski już w ćwierćfinale!

90

Trzy minuty doliczone do drugiej połowy. Ale to już nic złego się nie może stać. Rakowowi, bo Lech jest bezradny.

87

Przerwa w grze - na boisku leży Tudor i trzyma się za plecy.

85

Rzut wolny dla Rakowa - Gutkovskis faulowany w środkowej strefie boiska.

79

Gutkovskis sprzed pola karnego, po kolejnej asyście Kuna i 2:0 dla Rakowa!

78

Goooooooooooooooooooooooooool! Raków! Gutkovskis! 2:0!

76

Podwójna zmiana w Lechu: schodzą Karlstrom i Ramirez, wchodzą Kwekweskiri i Szymczak.

73

Raków po tym golu wcale się nie cofnął. Dąży do strzelenia kolejnych.

70

Kun dośrodkował z prawej strony, a Niewulis wyskoczył wyżej niż Rogne i pokonał Bednarka. Lech - Raków 0:1.

69

Gooooooooooooooooooooooooool! Raków! Niewulis!

65

Niewulis niedokładnie w kierunku Gutkovskisa.

62

Podwójna zmiana w Rakowie: schodzą Poletanović i Szelągowski, wchodzą Lederman i Tijanić.

61

Żółta kartka dla Pedro Tiby.

60

Zapowiadana zmiana w Lechu: Rogne za Milicia.

58

Przerwa w grze - na boisku leży Milić, chyba nie będzie w stanie kontynuować gry. Do zmiany szykuje się Rogne.

55

I znowu Lopez z rzutu wolnego. Po raz trzeci i najgorzej - daleko od bramki.

53

Dwa celne strzały do przerwy. Tyle zobaczył nowy selekcjoner reprezentacji Polski Paolo Sousa w pierwszych 45 minutach z trybun przy Bułgarskiej. Szkoda, że były to strzały cudzoziemców, bo najpierw dla Lecha uderzał Jan Sykora (Czech), a później dla Rakowa Marko Poletanović (Serb). No i jeszcze Hiszpan - Ivi Lopez, który z rzutu wolnego co prawda celnego strzału nie oddał, ale był blisko, bo trafił w poprzeczkę.

53

Sykroa sprzed pola karnego, ale w sam środek. Nadal 0:0.

51

Lopez znowu z rzutu wolnego, ale tym razem piłka nie dolatuje do bramki - trafia w mur.

48

Sapała z dystansu, ale broni Bednarek.

46

Zaczynamy drugą połowę.

45

PRZERWA. Sędzia nie doliczył nawet minuty. I dobrze, bo to nie była dobra połowa. Oby druga była lepsza, 0:0.

43

Kamiński próbował indywidualnej akcji, z akcentem na próbował, bo został szybko powstrzymany.

41

Żółta kartka dla Poletanovicia.

38

I znowu to samo: Lech zepchnięty na 20-30 metr.

35

Lopez z dystansu, bezpośrednio z rzut wolnego - poprzeczka!

33

Poletanović prostopadle do Gutkovskisa, ale choć podanie było dobre, Łotysz nie opanował piłki.

31

Paulo Sousa ogląda dziś to spotkanie z trybun, ale na razie za bardzo nie ma się chyba czym ani kim zachwycać.

28

Żółta kartka dla Puchacza za faul na Piątkowskim

26

Poletanović sprzed pola karnego - mocno, celnie, tuż przy słupku. Broni Bednarek!

25

Dobra interwencja Milicia, który uprzedził Gutkovskisa.

22

Johannsson sprzed pola karnego - w trybuny.

20

Kilka podań w środku pola, strata. I tak w kółko. Od kilku minut.

17

Lech po dość niemrawym początku przejął inicjatywę. I teraz to on przeważa.

14

Holec - fantastyczna interwencja! Bramkarz Rakowa odbija piłkę po strzale głową Sykory. Mogło być 1:0 dla Lecha.

12

Rzut rożny dla Lecha, ale nie kończy się strzałem. Dośrodkowywał Ramirez.

9

Jest odpowiedź Lecha - strzał Tiby, niecelny.

7

No i się udało - Raków odebrał piłkę przed polem karnym Lecha, nawet oddał strzał: Szelągowski z ostrego kąta, ale Bednarek sobie z nim poradził. Rzut rożny dla Rakowa.

5

Mijają kolejne minuty, które wyglądają tak samo. Czyli Lech rozgrywa piłkę, a Raków wysokim pressingiem próbuje ją odebrać. A nawet bardzo wysokim, bo gospodarze wymieniają podania głównie przed własnym polem karnym.

3

Raków od samego początku atakuje bardzo wysokim pressingiem. Piłkarze Lecha nie potrafią wyjść z piłką z połowy.

1

Zaczynamy! Od środka Raków!

20:29

Obie drużyny już na boisku, za chwilę zaczynamy.

20:20
20:17
20:15

Ostatnie zwycięstwo w derbach z Wartą (2:1) było dla Lecha bardzo ważne, ale drużyna Dariusza Żurawia sezon ma ratować przede wszystkim w Pucharze Polski. By go zdobyć, musi pokonać jeszcze trzech rywali. Tym pierwszym - w ćwierćfinale - jest Raków. Początek meczu przy Bułgarskiej we wtorek o 20.30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!