49' Jakub Moder
52'
52' Dani Ramirez
72'
72' Filip Marchwiński za Jan Sykora
88'
88' Bohdan Butko za Michał Skóraś
90'
90' Nika Kaczarawa za Mikael Ishak
16'

16' Ivi Lopez
31'

31' Oscar Zawada
35'

35' Ivi Lopez
59'

59' Andrzej Niewulis
65'

65' Patryk Kun
67'

67' Petr Schwarz za Maciej Wilusz
80'

80' Vladislavs Gutkovskis za Oscar Zawada
80'

80' David Tijanić za Marko Poletanović
81'

81' Kamil Piątkowski
84'

84' Daniel Bartl za Fran Tudor
84'

84' Daniel Szelągowski za Marcin Cebula
90'

90' Daniel Szelągowski

Relacja z meczu Lech Poznań - Raków Częstochowa

13:29

Dziękujemy za udział w relacji!

90'  + 3'

Koniec meczu. Raków wyrywa remis w doliczonym czasie gry! Co za mecz!

90'  + 2'

GOOOOOOOL! Jakub Szelągowski! 3:3! Co za końcówka! Co za gol! Raków remisuje!

90'

Doliczony czas gry do II połowy to trzy minuty.

89'

Zmiana w Lechu: schodzi Ishak, na boisku Kaczarawa.

89'

Zmiana w Lechu: schodzi Skóraś, wchodzi Butko.

88'

Lopez dośrodkował na Piątkowskiego, ale ten nie trafia dobrze strzałem głową.

86'

Walczą zawodnicy Papszuna! Kolejny rzut rożny.

83'

Zmiany w Rakowie: schodzą Tudor i Cebula, pojawiają się Bartl i Szelągowski.

84'

Gutkovskis doszedł do piłki na prawym skrzydle, wpadł w pole karne i strzelił w Bednarka! Ten odbił piłkę na górną siatkę!

82'

Szansa Rakowa, dośrodkowanie i piąstkowanie Szumskiego. Chwilę później wywalczony przez gości rzut rożny.

81'

Żółta kartka dla Piątkowskiego, faul na Moderze. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybite, następnie niecelny strzał.

79'

Zmiany w Rakowie: wchodzą Tijanić i Gutkovskis, schodzą Poletanović i Zawada.

78'

Trochę akcji w środku pola i nieudanych ataków Lecha. Raków nieco słabiej w ostatnich minutach.

74'

Rzut rożny dla Lecha, choć swojej szansy na bezpośrednie zagrożenie bramce Szumskiego znów nie wykorzystał Ishak. Po dośrodkowaniu jeszcze strzał ponad bramką jednego z gospodarzy.

72'

Zmiana w Lechu: Marchwiński za Sykorę.

71'

Ivi Lopez na minimalnym spalonym, a akcja Rakowa zapowiadała się świetnie.

70'

Zawada zablokowany w polu karnym, dobrze asekurował Crnomarkovicia Moder.

67'

Zmiana w Rakowie: Schwarz za Wilusza!

63'

Świetna interwencja Piątkowskiego, który powstrzymał wbiegającego w pole karne Mikaela Ishaka.

62'

Ruszył Raków. Strzał na bramkę Bednarka obroniony, teraz kolejne akcje nieco stłumione przez Lech, ale zawodnicy Papszuna chcą walczyć o remis.

57'

Dośrodkowanie w pole karne Lecha, świetnie wyszedł do piłki Niewulis, ale strzela obok bramki! Zmarnowana bardzo dobra szansa dla gości!

54'

Cebula pada w polu karnym Lecha, ale nie było faulu. Świetna interwencja Modera.

53'

Strzał z dystansu Sapały i łapie piłkę Bednarek.

50'

GOOOOOOOOL! Dani Ramirez - golazo! Niesamowity strzał w prawy róg Hiszpana! 3:2 dla Lecha!

48'

Żółta kartka dla Modera, faul na Lopezie.

47'

GOOOOOOL! Jakub Moder trafia "jedenastkę" i jest remis! 2:2!

47'

RZUT KARNY DLA LECHA! Ręka po wślizgu Wilusza! Nabija go na nią Sykora!

46'

Dośrodkowanie Skórasia na wysokości poprzeczki, interweniuje Szumski.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy. Prowadzenie Rakowa 2:1! Świetne 45 minut, czekamy na rozstrzygnięcia w drugiej połowie meczu.

45'

Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry w I połowie spotkania.

45'

Tiba strzela z daleka, ale prosto w Szumskiego ustawionego pośrodku bramki.

44'

Ishak doszedł do piłki w polu karnym, ale jego strzał wybity poza linię końcową! Rzut rożny niewykorzystany przez Lecha.

43'

Piątkowski strzela po rzucie rożnym, piłka odbija się jeszcze od obrońcy Lecha i trafia do Bednarka.

42'

Lopez urwał się na lewym skrzydle i oddał strzał, ale został zatrzymany przez jednego z obrońców Lecha.

41'

Tiba zagrał za linię obrony, ale Szumski przeczytał to zanim piłka doszła do kolejnego zawodnika gospodarzy.

39'

Ależ znów wyszedł Raków i Oskar Zawada, ale nie kończą tego golem. Piłka odbita przez Bednarka, trudno stwierdzić, czy to było zgranie w pole karne czy jednak strzał.

37'

Żółta kartka dla Michała Skórasia. Kilka minut wcześniej sędzia pokazał ją także Iviemu Lopezowi.

35'

Dośrodkowanie Puchacza, ale żaden z graczy Lecha nie przecina go w polu karnym. Od autu z własnej połowy zaczął Raków.

34'

Lech zdobył gola, oddając pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Teraz kolejne akcje poznaniaków, zdają się na dobre wracać do gry.

33'

Skóraś uwolnił się na prawym skrzydle, dośrodkował w pole karne, a tam piękny strzał oddał Ishak, który daje bramkę kontaktową Lechowi!

33'

GOOOOOOOL! Odpowiedź Lecha! 1:2! Mikael Ishak!

31'

Ivi Lopez zgrał do Marcina Cebuli, ten zszedł na prawą stronę boiska i dograł do Oskara Zawady, a on strzelił do pustej bramki.

31'

GOOOOOOOOL! Co za akcja! Raków na 2:0! Oskar Zawada z pierwszym trafieniem w sezonie!

29'

Lopez przechwycił piłkę po słabym przyjęciu Sykory przed własnym polem karnym i oddał strzał, ale wprost w Bednarka.

26'

Ishak dostał piłkę w pole karne, strzał Szweda częściowo blokuje Wilusz, ale piłka wychodzi poza linię końcową i od bramki wznowi Szumski.

26'

Dwa faule Oskara Zawady blisko środka boiska.

25'

Dośrodkowanie w pole karne, strzał głową Crnomarkovicia, ale Raków się broni i pomimo dużego chaosu wybija piłkę. Znów lepszy moment Lecha!

24'

Faul Kuna na Moderze niedaleko pola karnego częstochowian.

23'

I goście wywalczyli kolejny rzut rożny. Dobre dośrodkowanie, strzał głową Zawady, ale znów broni Bednarek.

22'

Bednarek broni strzał Lopeza tuż sprzed pola karnego. A akcja Rakowa trwa!

21'

Pierwsza akcja po dłuższej przerwie po stronie Lecha, ale za lekki strzał Mikaela Ishaka.

18'

Lech przyciśnięty na własnej połowie, Raków z chaosem w polu karnym gospodarzy i niecelnym strzałem.

17'

Kolejna akcja Rakowa w polu karnym - Lopez dośrodkował na piąty metr, ale strzał głową Cebuli obronił Bednarek.

16'

Lech miał świetny początek, ale teraz Raków umiejętnie ogranicza ich ataki i sprawia, że gospodarze popełniają błędy!

16'

GOOOOOOOL! Raków wykorzystuje szansę! 1:0! Ivi Lopez wykorzystuje prostopadłe podanie Marcina Cebuli po długim zgraniu piłki w pole karne!

14'

Indywidualna akcja w polu karnym Puchacza, ale stracił piłkę. Wcześniej uderzył ręką w Piątkowskiego.

13'

Sapała fauluje Ramireza. Rzut wolny na własnej połowie dla Lecha.

10'

Rzut wolny dla Rakowa. Dośrodkowanie w pole karne wybite przez obrońców gospodarzy.

8'

Strzał z dystansu Jakuba Modera - wysoko ponad poprzeczką.

5'

Kolejny rzut rożny dla Lecha. Poznaniacy kontrolują grę, Raków praktycznie nie istnieje.

5'

Lopez wpadał w pole karne, ale musiał się wycofać i jego dośrodkowanie po chwili przechwycili zawodnicy Lecha.

3'

Znów krótkie rozegranie tego stałego fragmentu, wrzutka, ale Raków wybija piłkę. Lech ją zbiera, ale to będzie dłuższe tworzenie kolejnej akcji.

3'

Strzał Pedro Tiby zablokowany przez Niewulisa. Jeszcze jeden rzut rożny.

2'

Krótkie rozegranie, dośrodkowanie, a następnie piłka przedłużana w polu karnym, ale Lech nie oddał strzału. Mają jeszcze aut na wysokości pola karnego.

2'

Pierwsza akcja Lecha i zablokowany strzał Puchacza. Rzut rożny dla gospodarzy.

11:30

Zaczynamy mecz w Poznaniu!

11:28

Obie drużyny już na boisku, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego. Początek meczu już o 12:30! Najpierw minuta ciszy dla Adama Musiała i Andrzeja Gowarzewskiego.

11:26

Raków ostatni raz przegrał w końcówce sierpnia - w pierwszym meczu w tym sezonie ekstraklasy uległ Legii Warszawa (1:2). Później osiem zwycięstw i trzy remisy, a w ostatnich pięciu spotkaniach aż cztery wygrane - z Wisłą Płock (ekstraklasa, 3:0), Górnikiem Zabrze (ekstraklasa, 3:1), Stalą Mielec (ekstraklasa, 2:1) i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (Puchar Polski, 0:2). W ostatnim spotkaniu drużyna Marka Papszuna zremisowała z Wisłą Kraków (ekstraklasa, 1:1).

11:24

W poprzednich pięciu spotkaniach Lech dwukrotnie przegrywał - z Legią Warszawa (ekstraklasa, 1:2) i Rangers (Liga Europy, 0:1), raz remisował z Cracovią (ekstraklasa, 1:1) i dwa razy wygrywał ze Standardem Liege (Liga Europy, 3:1) i Zniczem Pruszków (Puchar Polski, 3:2).

11:21

Goście dzisiaj bez trenera Marka Papszuna, który został zawieszony za kartki. Drużynę przy linii prowadzi Goncalo Feio. Skład Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie:

11:20

W spotkaniu nie zagra Mohammed Awwad, który jak informuje Lech na Twitterze "na ostatnim treningu przed meczem zderzył się z kolegą, ma stłuczony mięsień. Nie jest to jednak nic poważnego, będzie do gry na czwartkowe spotkanie". Lech w czwartek zagra w Lidze Europy ze Standardem Liege na wyjeździe.

11:18

Skład Lecha Poznań na dzisiejsze spotkanie:

11:16

W ostatnich spotkaniach obu drużyn dwukrotnie wygrywał Lech - w dwóch meczach zeszłego sezonu ekstraklasy - 3:0 i 3:2. Sezon wcześniej w rozgrywkach Pucharu Polski zwycięstwo 1:0 odniósł Raków.

11:14

Raków jest liderem ekstraklasy z dorobkiem 20 punktów. Po dziewięciu spotkaniach ma jeden punkt przewagi nad drugą Legią Warszawa.

11:12

Lech jest na dopiero dwunastym miejscu w tabeli ekstraklasy. W dotychczasowych ośmiu spotkaniach zgromadził dziewięć punktów.

11:10

Witamy w relacji z hitowego meczu dziesiątej kolejki ekstraklasy. Lech Poznań podejmuje u siebie lidera rozgrywek, Raków Częstochowa.