43' Jakub Kamiński
60'
60' Bartosz Salamon
61'
61' Michał Skóraś za Jakub Kamiński
80'
80' Jan Sykora za Dani Ramirez
82'
82' Jesper Karlstroem
58'

58' Paweł Wszołek za Artem Shabanov
84'

84' Filip Mladenović

Relacja z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

90  + 3'

To nie był jakiś bardzo zły mecz, ale obu drużynom zabrakło wykończenia. To było wyrównane spotkanie, wobec czego remis nie krzywdzi żadnej ze stron. Przewaga Legii w tabeli nad drugą Pogonią zmalała do ośmiu punktów. Z kolei Lech Poznań pozostaje na 11. miejsce w ekstraklasie. To wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Sport.pl!

90  + 3'

Koniec meczu. Lech Poznań remisuje z Legią Warszawa 0:0.

90  + 2'

Nieudany strzał głową jednego z zawodników gospodarzy. Piłka trafiła... z powrotem do dośrodkowującego Kwekweskiriego, a ten był na spalonym.

90  + 1'

Jeszcze mamy rzut rożny dla Lecha.

90

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

88

Na spalonym Pekhart.

87

Coraz mniej wskazuje na bramki w tym spotkaniu.

85

Teraz żółta kartka dla Mladenovicia.

84

Kolejna próba zza pola karnego Mladenovicia. Piłka w rękach Van der Harta.

82

Bardzo ostry atak Karlstroema na Luquinhasie. Żółta kartka.

81

W składnej akcji Lecha Sykora znalazł się na spalonym.

80

Sykora zmienia w Lechu Ramireza.

80

Za łatwo uderzył zza pola karnego Kapustka. Piłkę łapie Van der Hart.

79

Było bardzo blisko, aby Ishak przejął w polu karnym podanie Boruca do Wieteski! Zabrakło centymetrów.

77

Kolejny atak Legii. Zza pola karnego uderza prawą nogą Mladenović, łapie piłkę Van der Hart!

75

Indywidualna akcja Luquinhasa w kontrataku! Jego strzał z kilkunastu metrów odbija Van der Hart! Salamon na rzut rożny!

73

Po dośrodkowaniu z lewej strony Mladenovicia Pekhart "na wślizgu" trafia do siatki! Czech był jednak na minimalnym spalonym!

72

W trudnej sytuacji Mikael Ishak uderza teraz w boczną siatkę bramki Boruca!

70

Po faulu Pedro Tiby duży problem ze zdrowiem ma Andre Martins. Może być potrzebna kolejna zmiana.

67

Świetny płaski strzał zza pola karnego Ramireza! Boruc odbija na rzut rożny!

65

Zamieszanie w polu karnym Lecha! Van der Hart wygrywa pojedynek z Wieteską!

64

Wszołek faulowany na prawym skrzydle przez Puchacza. Groźny rzut wolny dla Legii.

62

Kwekweskiri kapitalnie zagrywa w pole karne do Ishaka, ten był chyba faulowany przez Wieteskę, jednak wcześniej był też na minimalnym spalonym.

61

A jednak Kamiński opuszcza plac gry. Zmienia go Skóraś.

60

Żółta kartka dla Salamona za faul na Luquinhasie.

59

Kamiński wrócił do gry i już stanął przed kapitalną szansą w kontrataku! Kapitalne wyjście z bramki Boruca ratuje Legię!

57

Wszołek zmienia kontuzjowanego Szabanowa. Co więcej, urazu chyba doznał też w zespole gospodarzy Kamiński, który padł na murawę bez starcia z rywalem.

56

Kamiński dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie uprzedzony przez Wieteskę był Ishak. Tymczasem zdemolowany Szabanow nie będzie w stanie grać dalej! Wszołek już gotowy do wejścia na boisko.

54

Szabanow zderzył się z Wieteską w polu karnym Lecha. Potrzebna przerwa w grze.

53

Ależ błąd Satki!!! Słowak stracił piłkę we własnym polu karnym na rzecz Luquinhasa! Brazylijczyk dograł przed bramkę do Pekharta, ale ten z bliska nie zdołał pokonać Van der Harta! Rzut rożny!

52

Wreszcie było naprawdę groźnie! Przedarł się środkiem pola Kwekweskiri, potem Tiba świetnie poradził sobie z rywalem na skrzydle i dośrodkował na głowę Ishaka, jednak strzał Szweda w sam środek bramki! Broni Boruc!

50

Spore zamieszanie w polu karnym Lecha! Strzał Luquinhasa zablokowany przez... Jędrzejczyka, ostatecznie faulowany Kwekweskiri!

49

Dobre wejście w pole karne Kapustki. Zdążył zablokować go Satka, rzut rożny dla Legii.

47

Na razie dwa szybkie faule popełnili w drugiej połowie gospodarze.

46

Rozpoczynamy drugą część spotkania! Obie drużyny bez zmian!

45

Nie jest to najgorszy mecz w Poznaniu, ale zdecydowanie brakuje groźnych strzałów z obu stron. Jedyne celne próby Ishaka i Luquinhasa nie miał prawa wpaść do siatki. Lech miał nieco więcej z gry, ale też nie stworzył sobie tyle, żeby mówić, że zasłużył na prowadzenie.

45

Koniec pierwszej części gry. Lech Poznań remisuje z Legią Warszawa 0:0.

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

Dobra akcja Legii! Ze skrzydła w pole karne dogrywał Pekhart, a w szesnastce skiksował zarówno Mladenović, jak i Luquinhas! Piłka w rękach Van der Harta.

42

Żółta kartka dla Kamińskiego. Przez to nie zagra on w następnym spotkaniu.

41

Po centrze Mladenovicia piłka opuściła boisko. Od bramki Lech.

41

Kolejne dośrodkowania Mladenovicia, Satka wybija na jeszcze jeden rzut rożny.

40

Seria rzutów rożnych dla Legii. Teraz do piłki podejdzie Mladenović.

38

Wreszcie groźna akcja Legii! Znakomite długie podanie Jędrzejczyka do Luquinhasa, ten szukał przed bramką Pekharta, jednak Czech nie sięgnął piłki!

36

Próby Luquinhasa przed polem karnym Lecha nie przyniosły skutku w postaci stworzenia sytuacji pod bramką Lecha.

33

Płaskie dośrodkowanie Puchacza przechodzi przez całe pole karne Legii! Kolejna dobra akcja skrzydłem Lecha, ale wciąż bez strzału.

32

Upomnienie dla Milicia za faul na Sliszu w środku pola. Na razie nie było ani jednej żółtej kartki w tym spotkaniu.

32

Bardzo nieudany strzał z dystansu Pedro Tiby.

31

Tempo tego meczu nie jest najgorsze, ale brakuje ładnych akcji zakończonych strzałem. Tak naprawdę była tylko jedna po stronie Lecha i to tyle. Reszta to próby z dystansu.

29

Rzut wolny dla Legii. Dośrodkowanie Martinsa wybija głową Salamon. Jeszcze z piłką próbował wjechać w pole karne Luquinhas, ale został zatrzymany.

27

To jak dotąd jeden z najsłabszych meczów Legii w tej rundzie. Na razie podopieczni Czesława Michniewicza nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Lecha!

25

Teraz z dystansu uderza Kwekweskiri! Nad poprzeczką!

22

Jeszcze jedna niezła akcja gospodarzy! Tym razem po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony boiska żaden z lechitów nie dopadł piłki w polu karnym. Po chwili z dystansu ponad poprzeczką uderza Ramirez!

20

Bardzo dobra akcja Lecha! Z prawej strony boiska Kamiński mocnym dośrodkowaniem znalazł Ishaka, ale ten z powietrza uderzył nad poprzeczką!

17

Puchacz na lewym skrzydle zatrzymany przez Juranovicia. Na razie Legia nie jest w stanie zdominować tego spotkania, jak to miało miejsce w ostatnich meczach drużyny Czesława Michniewicza.

16

Jędrzejczyk ucierpiał w powietrznym pojedynku z Ishakiem. Przerwa w grze.

14

Ishak uderza płasko zza pola karnego! Pewnie broni Boruc.

13

Niezła akcja Legii. Slisz przekładał sobie piłkę z prawej na lewą nogę przed szesnastką rywala, ale ją stracił.

11

Dośrodkowanie Juranovicia wylatuje poza boisko. Od bramki Van der Hart.

10

Dość wyrównany jest ten mecz w pierwszych minutach, ale na razie brakuje groźnych strzałów.

8

Kombinacyjną akcję Legii psuje złym podaniem z pierwszej piłki Bartosz Slisz.

6

Pierwsza akcja Legii, dośrodkowanie Juranovicia jednak niedokładne, a Mladenovicia zatrzymał Kamiński.

4

Teraz dobra interwencja Jędrzejczyka w starciu z Ishakiem przed polem karnym Legii. Gospodarze domagali się odgwizdania faulu, sędzia Frankowski nie zareagował.

2

Ostre wejście Ishaka na nogi Martinsa. Rzut wolny dla Legii.

1

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy polski klasyk w Poznaniu!

16:29

Piłkarze obu drużyn już na boisku. Sędzią spotkania będzie Bartosz Frankowski.

16:20
16:19

Rezerwowi Legii: Cierzniak, Lewczuk, Wszołek, Yakshibaev, Gwilia, Kisiel, Skibicki, Muci, Lopes.

16:18

Skład Legii Warszawa: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Szabanow - Juranović, Slisz, Martins, Mladenović - Kapustka, Luquinhas - Pekhart. Legia w swoim absolutnie najmocniejszym zestawieniu!

16:17

Rezerwowi Lecha: Bednarek, Krawec, Rogne, Sykora, Marchwiński, Dejewski, Johannsson, Skóraś, Kozubal. W dzisiejszym meczu brakuje Lechowi Alana Czerwińskiego.

16:16

Skład Lecha Poznań: Van der Hart - Satka, Salamon, Milić - Kamiński, Karlstroem, Kvekveskiri, Tiba, Puchacz - Ishak, Ramirez. Kolejorz przechodzi na ustawienie 3-5-2!

16:14

W oczekiwaniu na nowego trenera, Macieja Skorżę, który przejmie drużynę już jutro, Lech Poznań przystępuje już bez Dariusza Żurawia do najważniejszego dla siebie meczu w rundzie. W Poznaniu spotkania z Legią zawsze są traktowane wyjątkowo i nie inaczej będzie i tym razem. Mimo że Legia jest zdecydowanym liderem ligowej tabeli i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa po mistrzostwo Polski, dopiero jedenasty w tabeli Lech będzie w tym meczu szukał tylko i wyłącznie zwycięstwa!

16:13

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo ze szlagierowego meczu 24. kolejki ekstraklasy, w którym Lech Poznań zmierzy się z Legią Warszawa! Początek spotkania o godzinie 17:30!